10.10.2015
Adam Joska

Junioři Dynama nestačili na Liberec

PARDUBICE — Nepovedený zápas se silným Libercem sehráli junioři Pardubic v Tipsport areně, Východočeši podlehli Bílým Tygrům 7:3. Góly Dynama vstřelili Vojtěch Faltys, Adam Ružička a Miroslav Rohlík.

DHL extraliga juniorů, 12. kolo, sobota 10.10.2015, Tipsport arena

3:7
1:3, 1:0, 1:4
Branky a nahrávky: 18:06 Faltys (Ružička, Kusý), 26:39 Ružička (Zadina, Kusý), 58:56 Rohlík (Pipek, Kusý) – 6:57 Svoboda (Král, Husa), 12:43 Šír, 15:08 Chlum (Paločko), 41:21 Král (Husa, Svoboda), 45:30 Zachar (Král, Husa), 46:54 Svoboda (Mečíř, Král), 57:36 Svoboda (Král, Zachar). Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Zídek. Vyloučení: 10:9, navíc Panna (Dynamo Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 25:34. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:7, 3:7.
Dynamo Pardubice: Červený (45:30 Husár) – Beran, Horyna, Nedbal, Faltys, Procházka, Kučera – Pipek, Krajňák, Panna – Zadina, Ružička, Kusý – Barkóci, Hoskovec, Rohlík – Dušek, Hlaváček, Velinský.
Bílí Tygři Liberec: Hosnedl – Arlt, Divila, Husa, Klinger, Mečíř, Starosta, Tržnický – Chlum, Gecko, Hylena, Kačírek, Král, Paločko, Rubeš, Šír, Solenský, Svoboda, Zachar.

Po aktivním vstupu obou celků do utkání se poměrně často vylučovalo, Liberec hned svou první přesilovku dokázal využít ke vstřelení úvodního gólu utkání. V 7. minutě propálil po přihrávce od Krále gólmana Červeného mezi betony Daniel Svoboda – 0:1.

Další přesilovku sice Bílí Tygři využít nedokázali, ale ve 13. minutě se radovali ze své druhé vstřelené branky, když se v mezikruží ujal puku Radek Šír, jenž střeleckým pokusem z otočky zamířil přesně pod lapačku domácího brankáře – 0:2.

O tři minuty později nejprve vypálil Paločko, jehož ránu povedenou tečí nasměřoval puk po ledě mezi tři tyče Filip Chlum – 0:3.

I Východočeši dokázali v první dvacetiminutovce využít přesilovou hru, střelou z otočky a bekhendem se prosadil minutu před koncem po přihrávce od Ružičky Vojtěch Faltys – 1:3.

Ve druhé periodě si domácí svou aktivitou vybojovali přesilovku, kterou sice nedokázali využít, ale krátce poté se ve 27. minutě radovali ze snížení na rozdíl jediné branky. Zadina našel přesným pasem na pravé straně Adama Ružičku, jenž zakončoval přesně do odkryté části klece – 2:3.

V polovině zápasu ve vlastním oslabení se vydal po pravé straně do útoku Krajňák, který si s kotoučem vybruslil do středu hřiště, následně se však jeho pokus zastavil na horní tyčce branky. Do konce druhé třetiny už branka nepadla, ale Liberec si z ní přenesl do další fáze zápasu přesilovku, kterou ve 42. minutě z levé strany proměnil Zdeněk Král – 2:4.

I další přesilovou hru dokázali Bílí Tygři zužitkovat, Velinský na trestné lavici příliš dlouho nepobyl, jelikož Marek Zachar pálil přesně a vyhnal Červeného z brankoviště, kterého nahradil Ota Husár – 2:5.

Jenže ani Husár nedokázal hostující hokejisty zastavit, ve 47. minutě následovala již čtvrtá využitá početní výhoda v jejich podání, po střele Mečíře dorážel přesně Daniel Svoboda – 2:6.

V 58. minutě Daniel Svoboda završil svůj hattrick povedenou trefou z mezikruží po přihrávce od Krále – 2:7.

Minutu před koncem zápasu ještě po Pipkově střele z dorážky snížil na rozdíl čtyř branek Miroslav Rohlík, jenž poslal kotouč za bezmocného ležícího Hosnedla – 3:7.