18.12.2015
Marek Baloun, Jan Hrabal

Junioři jedou z jihu Čech s prázdnou

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Jediný gól vstřelili junioři Dynama v Českých Budějovicích, kde prohráli 1:3. Brankově se prosadil pouze Václav Beran v přesilovce, když v polovině střetnutí srovnával na 1:1. Motor ale dokázal získat všechny body i přes nervózní závěr, ve kterém rozhodčí poslal po třech hráčích předčasně do kabin.

DHL extraliga juniorů, 2. kolo, pátek 18.12.2015, Budvar aréna

České Budějovice

3:1
1:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 16:35 Guman (Panáček, Klinecký), 38:12 Marcilis, 45:46 Šulek (Guman) – 31:03 Beran (Horyna, Pipek). Rozhodčí: Horák – Kreuzer, Zíka. Vyloučení: 7:6, navíc Matoušek, Sloboda, Točík – Horyna, Panna, Velinský, všichni 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
České Budějovice: Kváča – Farka, Klinecký, Matoušek, Michal, Radoš, Svoboda – Bárta, Doktor, Guman, Marcilis, Panáček, Pixa, Sloboda, Šuhaj, Šulek, Točík.
Dynamo Pardubice: Klouček – Beran, Faltys, Horyna, Kučera, Nedbal – Barkóci, Benýšek, Dušek, Hoskovec, Krajňák, Kusý, Martinec, Panna, Pipek, Rohlík, Velinský, David Voženílek, Zadina.

Dohrávka druhého kola začala rychlým a na pohled pěkným hokejem. Ani jeden tým nechtěl dát nic zadarmo a proto se například na straně Pardubic vylučovalo za podražení, když Filip Zadina skočil ukázkovou rybičkou pod nohy rozjetého útoku domácích. Motor toto vyloučení rychle využil, gól však nebyl uznán, jelikož byl docílen vysokou holí.

Na první gól utkání jsme si museli počkat až téměř do závěru a do kapsy šel domácím. Kapitán Petr Panáček poslal dlouhou přihrávku přes celé hřiště na úplně samotného Tomáše Gumana, který se rozjel a v bezprostřední blízkosti Kloučkovo branky naháněn dvěma obránci Pardubic vymetl pravý horní růžek – 1:0.

Druhá třetina opět skončila vítězně pro domácí, Kváča si ale nulu nepřipíše. Při využité přesilovce ho pokořil po rychlé rozehrávce z buly Václav Beran a Budvar aréna tak viděla nerozhodné skóre – 1:1.

To platilo až do závěru třetiny, kdy Jan Marcilis vystihl rozehrávku Dynama a zvonkohrou o tyče zvýšil skóre domácích na rozdíl jednoho gólu – 2:1.

Poslední dvacetiminutovka byla ve znamení bojů. A doslova. Zatímco většinu třetiny se bojovalo o tři body, v poslední minutě už došli nervy hráčům a diváci Budvar arény tak viděli tři rvačky. Během bojů o body si však Motor zásluhou Ondřeje Šulka brankou na 3:1 pojistil výhru a tři body tak zůstávají pod Černou věží.