8.3.2015
Adam Joska

Starší dorostenci ztratili třetí duel osmifinále, Plzeň získala mečbol

PARDUBICE — První domácí zápas osmifinále play off RAKO extraligy staršího dorostu se Pardubicím nevyvedl, v Tipsport areně prohráli s Plzní 2:6. Západočeši rozhodli o své druhé výhře v sérii v prostřední třetině, kde utekli do čtyřgólového trháku, na začátku třetí dvacetiminutovky sice snížili Adam Ružička a Denis Kusý, závěr si ale indiáni pohlídali a v sérii se ujali vedení.

RAKO extraliga staršího dorostu, OF3, neděle 8.3.2015, Tipsport arena

2:6
0:0, 0:4, 2:2
Branky a nahrávky: 41:05 Ružička (Kusý, Machala), 44:17 Kusý (Faltys) – 21:35 Rubner (Kodýtek), 29:48 Kokoška (Kantner, Kvasnička), 31:05 Hajšman (Stráský, Vavřička), 38:22 Roubal, 45:52 Stráský, 58:18 Vracovský (Kaňák, Vavřička). Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Zídek. Vyloučení: 8:8, navíc Rudy (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 123. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:6. Stav série: 1:2.
Dynamo Pardubice: Červený (38:22 Klouček) – Boček, Budík, Faltys, Horyna, Kučera, Mikulčák, Rudy – Dušek, Hoskovec, Jajcay, Krejčík, Kusý, Machala, Martinec, Petrus, Rohlík, F. Roubal, Ružička, Tomaník, Zadina.
Plzeň: Zeman – Čechura, Kaňák, Kvasnička, Pokorný, Sedláček, Sysel, Váchal – Hajšman, Hanzlík, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Krásný, Krystl, Kučera, D. Roubal, Rubner, Stráský, Vavřička, Vracovský.

Oba celky vstoupily do utkání velice aktivně, hned ve 2. minutě jel zcela sám na gólmana Ružička, který ještě přihrával do lepší střelecké pozice Machalovi, jenže ten byl faulován a nedokázal ideálně zakončit.

I do zbytku první třetiny byl v vidění pohledný hokej ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů se nedokázal gólově prosadit.

Do druhé třetiny vstoupila lépe Plzeň, po dvou odehraných minutách z rychlého protiútoku nahrál Kodýtek na pravé straně najetému Matyáši Kantnerovi, který přesnou trefou poslal hosty do vedení – 0:1.

Plzeňští poté nedokázali využít dvě přesilové, ale tu třetí už ano. Ve 30.minutě si Filip Kokoška s kotoučem vybruslil do mezikruží, odkud našel volné místo v pradubické kleci a navýšil vedení hostujícího celku – 0:2.

I další branku vstřelila Plzeň z přesilové hry, tentokrát o dvě minuty později po předchozím vstřeleném gólu využila vyloučení Rudyho, po přihrávce od Stránského se o to střelou z mezikruží postaral Martin Hajšman – 0:3.

Ve 35. minutě měly Pardubice dobrou šanci na snížení, Tomaník nejprve nedokázal procpat kotouč za Zemana a následně kotouč poskakoval u brány, jenže ani jeden z domácích na něj nedosáhl. O pár okamžiků později dostal pas před odkrytou klec Rubner, jenže trefil pouze tyč.

Minutu před druhou sirénou využil David Roubal chybu v pardubické rozehrávce a střelou k pravé tyčce vyhnal Červeného z branky, který své místo přepustil Kloučkovi – 0:4.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili aktivněji domácí, kteří se snažili snížit náskok Plzně. To se jim podařilo ve 42. minutě, když Kusý zavezl kotouč po pravé straně do útočné třetiny a poté ho poslal na Adama Ružičku, jenž se prosadil zakončením pod Zemana – 1:4.

Tři minuty po předchozí brance se Pardubice opět prosadily, bleskově využily přesilovou hru a vrátily se zpět do utkání. Střelu Faltyse od modré čáry usměrnil do plzeňské klece Denis Kusý – 2:4.

Plzeňští však ve 46. minutě vrátili úder a vzali si svůj tříbrankový náskok zpět, Jiří Stráský se prokličkoval domácí obranou a následně bekhendem poslal kotouč za Kloučka – 2:5.

Následně se do samostatného úniku vydal v oslabení Vracovský, jenže při zakončení zlomil hůl. Poté na druhé straně zahrozil Rohlík, jeho střelecký pokus se však zastavil o horní tyčku plzeňské svatyně.

V 53. minutě opět hostům pomohla branková konstrukce, tentokrát se o ní zastavila Budíkova tvrdá rána příklepem od modré čáry. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby byl vyloučen Kokoška, Východočeši si následně vzali oddechový čas a odvolali Kloučka z brány, jenže ani v početní výhodě šesti proti čtyřem se prosadit nedokázali. Minutu před třetí sirénou ještě navýšila Plzeň své vedení, když přesilovou hru využil přesnou trefou Tomáš Vracovský – 2:6.