15.11.2014
Ondřej Mládek

Starší dorostenci ztratili slibně rozjetý zápas se Spartou Praha

PARDUBICE — Na šesti zápasech se zastavila vítězná šňůra starších dorostenců HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Jakub Martinec sice poslal už po 34 vteřinách svůj tým do vedení, Sparta Praha ale v malé hale ČEZ Areny zápas otočila a vystřídala domácí tým na druhém místě průběžné tabulky.

RAKO extraliga staršího dorostu, 21. kolo, sobota 15.11.2014, ČEZ Arena Pardubice

Sparta Praha

1:4
1:0, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 0:34 Martinec (Budík) – 25:21 Seniov (Sedliský), 33:34 Pšenička (Michnáč), 44:31 Maršoun (T. Jandus), 53:39 Pšenička (T. Jandus, Dubský). Rozhodčí: Kopeček – Pechánek, Vepřovský. Vyloučení: 2:2. Bez využití . Diváci: 60. Střely na branku: 22:29. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Dynamo Pardubice: Klouček – Boček, Budík, Faltys, Horyna, Kučera, Mikulčák, Rudy – Cach, Dušek, Krejčík, Kubišta, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Tomaník, Voženílek.
Sparta Praha: Brízgala – Eliáš, Janda, Jeřábek, Pacovský, Sedliský, Zeleňák – Dubský, Chlouba, M. Jandus, T. Jandus, Komárek, Maršoun, Michnáč, Procházka, Pšenička, Seniov, Šrámek, Zídek.

Pardubický celek vlétl do utkání jako uragán a již po 34 vteřinách se po ukryté střele přes obránce mohl radovat Jakub Martinec, který prostřelil mezírku mezi Brízgalovými betony –1:0. I přes neutuchající snahu hostů, vyrovnat stav zápasu, se skóre do konce úvodní dvacetiminutovky nezměnilo, a tak domácí borci odcházeli do kabin s hubeným náskokem v zádech.

V prostředním dějství byli diváci svědky znovuzrození Sparty. Ve 26. minutě odčaroval kouzlo Milana Kloučka hostující Daniel Seniov, který podnikl krásné sólo po pravém křídle a bekhendovou střelou pod víko nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 1:1. Hostům to však nestačilo a svůj obrat následně dokonali. Ve 34. minutě našel Albert Michnáč krásným pasem na modré stojícího Tomáše Pšeničku, který se střelou z první nemýlil a puk přes klubko těl procedil až za Kloučkova záda. Po druhém gólu Pražané výrazně ožili a byli to právě oni, kdo diktoval tempo a spád hry.

Ve třetí třetině se oba celky prezentovaly velice opatrnou hrou, a tak tempo hry trochu polevilo. Nicméně se prosazovali opět jen hosté. Ve 45. minutě se po návratu Martince z trestné lavice prosadil Petr Maršoun, který prostřelil Kloučka střelou pod vyrážečku – 1:3. Konečnou podobu výsledku dal v 54. minutě svým druhým gólem v utkání hostující Tomáš Pšenička, když střelou o tyč rozvlnil síť v pardubické brance – 1:4. Hosté si tak odváží z města perníku cenné tři body do tabulky.