4.10.2014

Víkend za šest bodů! Starší dorostenci porazili také Liberec

PARDUBICE — Na vítěznou vlnu se vrátili starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Po páteční výhře v Mladé Boleslavi dokázali v malé hale ČEZ Areny zdolat Liberec 4:3. Dva přesné zásahy zacílil věkem mladší dorostenec Adam Ružička, prosadili se také Martin Petrus a Andreas Jajcay.

RAKO extraliga staršího dorostu, 10. kolo, sobota 4.10.2014, ČEZ Arena Pardubice

4:3
2:0, 2:2, 0:1
Branky a nahrávky: 11:27 Petrus (Voženílek), 19:56 Jajcay (Voženílek), 27:05 Ružička (Martinec), 29:21 Ružička (Rudy) – 22:06 Zachar (Mečíř, Šíp), 29:44 Nezbeda (Chrtek), 58:45 Nezbeda. Rozhodčí: Kareš – Blümel, Čížek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 90. Střely na branku: 23:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.
Dynamo Pardubice: Červený – Boček, Faltys, Horyna, Kučera, Mikulčák, Rudy – Bureš, Dušek, Hoskovec, Jajcay, Krejčík, Machala, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Ružička, Voženílek.
Bílí Tygři Liberec: Žajdlík – Bednář, Eichler, Husa, Klinger, Mečíř, Starosta – Černý, Hylena, Chlum, Chrtek, Kunst, Lakatoš, Nezbeda, Rubeš, Šír, Wiencek, Zachar.

Od začátku to byl boj a hrálo se nahoru-dolů. Po pár minutách hry trefili domáci borci tyč Žajdlíkovi svatyně a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. V 9. minutě poprvé rozvlnil síť liberecké branky Martin Petrus, když dorazil kotouč za bezmocného Žajdlíka – 1:0. Do konce první periody zbývaly jen 4 vteřiny, to ale nezabránilo domácím ve skórování. Andreas Jajcay se po souhře domácích při přesilové hře nemýlil a bez problémů uklidil puk do odkryté klece – 0:2.

V prostředním dějství se s góly doslova roztrhl pytel a chvílemi do vypadalo, že obě mužstva nemyslí na svá zadní vrátka. Ve 23. minutě se poprvé prosadili také šelmy z města pod Ještědem. Drtivý tlak zužitkoval Marek Zachar, který procedil puk skrz brusle domácích zadáků a dopravil ho tak za brankovou čáru za Červeným – 2:1. Pardubice ale odpověděli více než znamenitým způsobem. Mezi 28. a 30 minutou se dvakrát z předbrankového prostoru prosadil Adam Ružička – 3:1 a 4:1. Hosté z Liberce však za dalších 23 vteřin odpověděli gólem z hole Tomáše Nezbedy, který byl na konci liberecké souhry a střelou z mezikruží se nemýlil – 4:2.

Ve třetí třetině se oba celky prezentovaly velice opatrnou hrou, a tak tempo hry trochu polevilo. Ani jeden celek se nedostával do vyložených šancí a všichni se soustředili především na obranu. To však platilo jen do 59. minuty, kdy po ztrátě kotouče za brankou dostal kotouč přímo na hůl překvapený Tomáš Nezbeda a snížil stav utkání na rozdíl jediného gólu –4:3. V následné power play hostů se však nic zásadního nestalo, a tak mohli Východočeši slavit zisk tří bodů.