27.9.2014
Adam Joska

Starší dorostenci poprvé prohráli, v malé hale nestačili na Jihlavu

PARDUBICE — Až v šestém utkání extraligové sezony našli starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice svého přemožitele. Mladí Východočeši podlehli doma jihlavské Dukle 3:6. Pardubice poslal do vedení v závěru první třetiny Matouš Boček, na jihlavské vyrovnání odpověděl Miroslav Rohlík. Pak ale Jihlavané otočili vývoj zápasu, nic na tom nezměnila ani povedená Krejčíkova teč Horynovy střely.

RAKO extraliga staršího dorostu, 8. kolo, sobota 27.9.2014, ČEZ Arena Pardubice

Dukla Jihlava

3:6
1:0, 1:2, 1:4
Branky a nahrávky: 17:45 Boček (Jajcay, Roubal), 28:59 Rohlík (Martinec), 53:51 Krejčík (Horyna) – 28:25 Vala (Oščádal), 30:02 Bambula (Najman, Klofáč), 44:51 Peschout (Srnský), 53:35 Kolouch (Srnský), 54:36 Najman, 58:58 Kousal. Rozhodčí: Úlehla – Kis, Lučan. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 67. Střely na branku: 25:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:6.
Dynamo Pardubice: Červený – Faltys, Rudy, Horyna, Kučera, Vála, Šklíba, Mikulčák, Boček – Bureš, Krejčík, Cach, Petrus, Hoskovec, Roubal, Rohlík, Kubišta, Dušek, Voženílek, Jajcay, Martinec.
Dukla Jihlava: Brož – Pospíchal, Pražák, Váňa, Smutný, Klofáč, Krtek – Kolouch, Srnský, Najman, Ondráček, Mejzlík, Berka, Bambula, Peschout, Vala, Kousal, Zayml, Oščádal.

Hráči začali hned od začátku ve velkém tempu, hra se přelévala ze strany na stranu, ale gólmani byli proti vstřelení branky a oba drželi čisté konto. Až v 18. minutě se po přihrávce od Jajcaye dostal k puku Matouš Boček, napřáhl ke střele a otevřel skóre utkání – 1:0.

Po přestávce se Jihlava snažila vyrovnat, ale až v 26. minutě si vypracovala větší šanci. Oščádal jel po pravé straně zcela sám na gólmana Červeného, jeho střelu do pravého horního rohu brány si brankář pohlídal a vyrazil ji ramenem. O tři minuty později se už Dukle povedlo vyrovnat, pardubičtí mladíci byli už dlouho na ledě, čehož využil Lukáš Vala, který se ránou z bezprostřední blízkosti nemýlil – 1:1.

Tento stav ale dlouho nevydržel, vedení na stranu Východočechů převrátil střelou zápěstím v signalizované výhodě Miroslav Rohlík – 2:1.

O minutu později už bylo opět srovnáno, když se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš, domácí mladíci nedokázali překonat Brože, poté se k puku dostal Jiří Bambula, který prokličkoval celé hřiště a prostřelil Červeného mezi betony – 2:2.

Třetí třetina se lépe povedla Dukle, nejprve Richard Peschout propálil vše, co mu stálo v cestě a Jihlava zvrátila vývoj utkání na svou stranu – 2:3. Další puk za záda pardubického gólmana poslal o chviličku později Daniel Kolouch – 2:4.

Matěj Krejčík sice tečí Horynovy střely snížil na 3:4, ale to bylo vše, co se pardubickým nadějím ve třetí třetině povedlo, poté už totiž úřadovali jen hosté. Ondřej Najman zasunul kotouč pohodlně za brankovou čáru, čímž pojistil vedení svého celku na 3:5.

Pojišťováci sice ještě zkoušeli hru bez brankáře, ta jim ale nebyla nic platná, pouze při ní dostali od Pavla Kousala poslední branku duelu – 3:6. Starší dorostenci HC Dukla Jihlava tak jako první v sezoně dokázali porazit pardubické mladíky.