12.12.2013
Simona Fischmeisterová, Jan Hrabal

Mladším dorostencům se zápas v Brně nepovedl

BRNO — Utkání 20. extraligového kola na ledě Komety Brno se mladším dorostencům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nepovedlo. Východočeši inkasovali na užším kluzišti šest branek, v hostujícím dresu se prosadili pouze Vojtěch Budík a Dominik Cach.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 20. kolo, čtvrtek 12.12.2013, Hokejová hala dětí a mládeže

Kometa Brno

6:2
4:0, 2:1, 0:1
Branky a nahrávky: 1:20 Škvrně (Jeřábek, Kučera), 1:51 Svoboda (Matula, Süss), 8:30 Čejka (Škvrně), 22:29 Matula (Svoboda, Süss), 28:06 Krejčí (Jeřábek) – 26:45 Budík (Zadina, Machala), 47:03 Cach. Rozhodčí: Honza – Chocholouš, Mikoviny. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 130. Střely na branku: 24:37. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.
Kometa Brno: Dostál – Furch, Jeřábek, Kučera, Mikyska, Petrla – Čejka, Knap, Krejčí, Kunc, Matula, Svoboda, Süss, Škvrně, Šmída.
Dynamo Pardubice: Groh (1:51 Klouček) – Boček, Budík, Leder, Mikulčák, Rudy, Žouželka – Bureš, Cach, Hašek, Králíček, Kubišta, Machač, Machala, Petrus, Pochobradský, Zadina.

O lepším týmu nebylo pochyb už po necelých dvou odehraných minutách, kdy na světelné tabuli svítilo příznivé skóre 2:0 pro Kometu. O první trefu do černého se postaral Marek Škvrně, jenž potrestal nerozvážné Grohovo vyražení kotouče. Škvrně odražený touš zavěsil těsně pod břevno – 1:0.

Z dvougólového vedení se Komeťáci mohli radovat po akci Matěje Svobody. Ten se rozhodl pro zakončení tvrdou střelou z pravého křídla. Tím Groha vyhnal z brány, kam místo něj nastoupil Klouček – 2:0.

Ten o čisté konto přišel kvůli Jakubovi Čejkovi a jeho střele z pravého kruhu, k níž se odhodlal poté, co Brno jeho tým dlouho motalo ve vlastním pásmu – 3:0. Marek Škvrně se radoval i pár minut později, když ve skrumáži našel povalující se kotouč a následně jej zametl za brankovou čáru – 4:0.

Do druhé třetiny domácí vstupovali z parádní pozice. O čtyřgólové vedení se nemuseli bát a raději přidali další. Jakub Matula se dobře postavil na levé křídlo, kam mu přesně poslal přihrávku Matěj Svoboda. Matulovi stačilo zasunout do odkryté části klece – 5:0. V tu chvíli se ale hosté herně výrazně zvedli a drželi domácí pod velkým tlakem.

Načež se poprvé v zápase prosadily i Pardubice. Vytouženého gólu se dočkali poté, co Zadina v obraně našlápl a v útoku přihrál Vojtěchovi Budíkovi, jenž zavěsil pod víko – 5:1. Zasloužená branka ale nezměnila nic na tom, že Brno se dokázalo prosadit téměř ze všech pozic.

Petr Krejčí byl posledním Komeťákem, který se v tomto klání prosadil. Po přijaté přihrávce nad technikou rány příliš nedumal a bezmocného Kloučka prostřelil – 6:1.

Hosté sice ještě za pomoci Dominika Cacha, který od modré čáry nikým nehlídaný rozpřáhl a Dostála jednoduše prostřelil, snížili na konečnou podobu skóre 6:2 pro Brno.