31.10.2013
Zdeněk Drla, Jan Hrabal

Blýskání na lepší časy? Mladší dorostenci otočili zápas v Jihlavě

JIHLAVA — Obrovskou vůli prokázali mladší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v utkání 12. extraligového kola. Mladí Východočeši prohrávali na ledě druhé Dukly Jihlava 0:2, dokázali však vývoj utkání zvrátit a získat jej za tři body na svou stranu.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 12. kolo, čtvrtek 31.10.2013, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

3:4
1:0, 2:2, 0:2
Branky a nahrávky: 15:11 Branský (Váňa), 20:22 Kousal (Najman), 37:24 Mejzlík (Havelka) – 26:04 Budík (Vála), 27:44 Vála (Zadina, Syrovec), 41:46 Cach, 49:17 Machala (Mikulčák). Rozhodčí: Paulík – Fiksa, Jirčík. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 79. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
Dukla Jihlava: Kořenář – Habermann, G. Havelka, O. Havelka, Mareš, Pražák, Váňa – Adam, Branský, Čermák, Chylík, Kousal, Mejzlík, Najman, Oščádal, Slabý.
Dynamo Pardubice: Groh – Boček, Budík, Leder, Mikulčák, Vála, Žouželka – Bureš, Cach, Králíček, Kubišta, Machač, Machala, Pochobradský, Syrovec, Zadina.

Na první gól čekali diváci v ochozech Horáckého zimního stadionu do 16. minuty, kdy Dukla využila zásluhou souhry Davida Váni s Danielem Branským klasickou početní výhodu – 1:0.

Do druhého dějství vlétli svěřenci trenéra Patrika Augusty do slova a do písmene jako uragán, když na 2:0 už po dvaadvaceti vteřinách navyšoval vedení domácího týmu Pavel Kousal.

Východočeši se radovali v přesilovce, jejich gól však nebyl poté, co byl dosažen rukou, uznán. Namísto toho se na lavici hanby poroučel další jihlavský hráč. Hostující Pardubice, kterým před zápasem patřila nelichotivá osmá, tedy poslední, příčka v tabulce extraligové skupiny Střed, se na dostřel dostaly zkraje 27. minuty, když zužitkovaly právě tuto dvojnásobnou přesilovku. Vojtěch Budík uklidil za Kořenářova záda příhru Ondřeje Vály – 2:1.

Druhý přesný zásah přidali pardubičtí mladíci o necelé dvě minuty později. Na 2:2 srovnával obránce Ondřej Vála.

Dukla se ještě do druhé přestávky znovu ujala vedení. Z velkého tlaku před brankou vytěžil svoji šestou trefu v sezoně Tomáš Mejzlík – 3:2. Nic v té chvíli nenasvědčovalo tomu, že to bude poslední jihlavský gól.

Hosté znovu kontrovali ve 42. minutě. Tentokrát měl na jejich gólové radosti podíl i jeden z jihlavských hráčů, který si srazil puk do vlastní brány – 3:3.

Dukle se už pardubického Dominika Groha nepodařilo znovu překonat, nepomohly jim k tomu ani dvě v rychlém sledu za sebou jdoucí přesilovky. Zato Pardubice slavily ještě jednou, to když se v padesáté minutě trefil Ondřej Machala – 3:4.

Domácímu týmu nepomohla ke změně skóre ani půlminutová power play. Pardubice si z Jihlavy odvezly vydřené tři body a v tabulce poskočily před České Budějovice, které doma podlehly vedoucímu Liberci. Jihlavský mladší dorost zůstává druhý, na záda mu s dvoubodovým odstupem dýchá Žďár nad Sázavou, jenž doma deklasoval 7:0 Havlíčkův Brod.