12.10.2013
Patrik Moučka

Pochvala! Junioři zdolali i houževnatý Vsetín

PARDUBICE — Silou vůle se juniorům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice povedlo vyhrát třetí domácí zápas v řadě: ve velké hale ČEZ Areně urvali výhru 3:2 nad nadšeným nováčkem ze Vsetína. Východočechům se povedl nástup do utkání, po přesilovkové brance Michala Petiry a pohledném gólu Patrika Poulíčka vedli o dvě branky, ale hosté se nevzdali. Vítězná gól vstřelil v předposlední minutě druhé třetiny Dominik Zelinger.

NOEN extraliga juniorů, 12. kolo, sobota 12.10.2013, ČEZ Arena Pardubice

Vsetín

3:2
2:1, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 2:06 Petira (Veselý), 11:10 Poulíček (Petira), 38:22 Zelinger (Kalous, Vácha) – 12:14 Neuwirth (Tobola), 59:28 Klečka (Neuwirth, Štrbík). Rozhodčí: Úlehla – Novák, Potůček. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Kalous, Petira, Schneider, Štědrý, Vácha, M. Voženílek – Bohuněk, Brida, Fiala, Havel, Chvojka, Pipek, Poulíček, Řezníček, Špaček, Veselý, D. Voženílek, Zelinger.
Vsetín: Bača – Hajda, Hryška, Hryciow, Vašíček, Zuzaník, Žabčík – Abdul, Forch, Jirušek, Klečka, Klíma, Kuchařík, Neuwirth, Račický, Stodůlka, Surý, Štrbík, Tobola, Zvonek.

Pardubice udeřily ihned na začátku třetiny. Po střele Jana Veselého se dostal k odraženému puku Michal Petira a uklidil puk do odkryté klece – 1:0.

Další gól přidaly Pardubice ve 12. minutě a to zásluhou pardubického kapitána Patrika Poulíčka. Ten nejdříve po nabruslení před brankáře těsně minul roh branky, ale napodruhé už to vyšlo. Po nahrávce Michala Petiry se dravě se dostal z rohu až před Baču a zasunul puk za jeho záda – 2:0.

Srovnání přišlo o 26 sekund později, kdy Robert Neuwirth po nahrávce Dominika Toboly nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1.

Ve 29. minutě mohl zvýšit náskok Jan Veselý, který střílel dokonce dvakrát, ale vždy puk minul tyč pouze o milimetry.

Na druhé straně zahrozil Martin Fiala, který se dostal do samostatného úniku, avšak ztroskotal na vynikajicím Karlu Vejmelkovi.

Karel Vejmelka zachraňoval pardubické hráče ve více situacích. Na poslední chvíli vykopával puk betonem po střele Tomáše Surého.

Pardubice zvýšily svůj náskok na rozdíl dvou branek v 39. minutě. Dominik Zelinger se po zmatku před brankou dostal k puku a až napodruhé se mu podařilo překonat hostujícího brankáře – 3:1.

Poté co hosté inkasovali se v následujících minutách Vsetín pokoušel s výsledkem něco udělat. Za Vejmelkou sice zazvonily dvě nastřelené tyče, ale na skóre to nic neměnilo.

Vsetín sice snížil v 60. minutě, ale to bylo vše na co se zmohl. Po střele Miroslava Jiruška se k odraženému puku dostal osamocený Denis Klečka, který už měl lehkou úlohu – 3:2.

Do konce zápasu se už nic výraznějšího nestalo a tak Pardubice zaslouženě zvítězily na domácím ledě v poměru 3:2.