14.9.2013

Junioři málem vyrovnali skoro ztracený zápas se Slavií

PARDUBICE — Juniorští hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli se Slavií Praha 2:3. Hosté uletěli v malé hale do tříbrankového trháku, v závěrečné pětiminutovce ale Východočeši dvěma góly v power play snížili. Na vyrovnání jim ale síly nezbyly.

NOEN extraliga juniorů, 4. kolo, sobota 14.9.2013, ČEZ Arena Pardubice

Slavia Praha

0:5
0:0, 0:2, 2:1
Branky a nahrávky: 54:43 Špaček (Poulíček, Mašín), 58:39 Poulíček (Veselý) – 20:36 Ječný (Jedlička), 36:35 Moravec (Tomek, Knot), 48:07 Kellerstein (Andres, Mašín). Rozhodčí: Kareš – Potůček, Novák. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 120. Střely na branku: 26:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Dynamo Pardubice: Vejmelka (51:59–51:59 Stibůrek) – Divecký, Kalous, Pilný, Štědrý, Vácha, M. Voženílek – Bohuněk, Bureš, Havel, Chvojka, Kysela, Pipek, Poulíček, Řezníček, Schneider, Špaček, D. Voženílek, Zelinger.
Slavia Praha: Novák – Bureš, Knot, Leština, Löbl, Mašín, Novák, Saňa – Andres, Červený, Hlinka, Ječný, Jedlička, Kellerstein, Moravec, Navrátil, Patzelt, Preševa, Tomek, Török, Zajíc.

Slávisté měli v pátek volno, pardubičtí junioři včera porazili Spartu Praha 5:1. V první třetině toho ale příliš k vidění nebylo. Oba týmy sice podnikaly útočné výpady do obrany soupeře, žádný z nich však nebyl stoprocentně gólový.

Zajímavé možnosti první třetina nenabídla, postupem času se ale zápas rozjížděl a nakonec přinesl dramatickou podívanou do samého konce. Na začátku druhé třetiny se slávisté dostali do vedení, útočný výpad proměnil Filip Ječný a otevřel skóre – 0:1.

Další minuty nabídly spíše marnou snahu Pardubic dostat se do zakončení, na opačné straně hrozili slávisté svižnými brejky. Ve 33. minutě trefil Jakub Jedlička tyč pardubické branky!

V závěru druhé třetiny měli hosté výhodu přesilové hry, akci její formace dokončil Tomáš Moravec a zvýšil na dvoubrankový rozdíl – 0:2. Krátce na to se slávisté ubránili dvouminutové pardubické převaze.

Nejzajímavější pasáží zápasu byla třetí třetina. Ve 49. minutě se po rychlé akci trefil Adam Kellerstein a za stavu 0:3 se zdálo být rozhodnuto. Pardubice jen ztuha hledaly možnosti dostat do obrany protivníka. Ten měl navíc možnost v 52. minutě možnost navýšit náskok, když po Poulíčkově hákování jel trestné střílení Filip Ječný. Od tohoto momentu rozehrál domácí kouč Pavel Rohlík doslova šachovou partii. Na led poslal Antonína Stibůrka, ten nájezd vykryl, pak chodili hráči na led dle momentální situace a to včetně brankáře Vejmelky!

V čase 54:07 po zisku útočného pásma odvolal brankáře a Pardubice hrály s pěti útočníky a jedním obráncem! O chvíli později se radovaly ze snížení: Patrik Poulíček převzal puk, sice jej přes brankáře Slavie nepropasíroval, ale k dorážce se dostal Michael Špaček – 1:3.

A napínavá partie pokračovala, v 57. minutě Karel Vejmelka šel opět na střídačku, Pardubice sevřely slávisty, kteří v čase 58:39 podruhé kapitulovali, když na Veselého nahrávku si najel kapitán Poulíček – 2:3.

Krátce po vhazování se Východočeši opět nastěhovali do pásma soupeře a zase to zkoušeli s pěti útočníky, čáru přes finální fázi rozpočtu jim ale udělalo hákování Michaela Špačka, po kterém si slávisté zápas pohlídali, i když se ještě zapotili po vyhraném pardubickém buly v pražské obraně v čase 59:58.