29.3.2013
(HoH)

Ročník 1999 nedal Energii šanci, naložil jí „desítku“

CHOMUTOV — Po nešťastné prohře s Plzní ukázal ročník 1999 svou ohromnou sílu. Ve třetím utkání na finálovém turnaji porazil Karlovy Vary jednoznačně 10:1. Čtyřmi brankami se v zápase, ve kterém byli Východočeši jasně lepší, blýskl Filip Zadina.

Ročník 1999, MCR3, pátek 29.3.2013, Nová aréna Chomutov

Karlovy Vary

1:10
1:1, 0:5, 0:4
Branky a nahrávky: 12:44 Bečka (Přibyl) – 11:25 Zahradník (Frydrych), 21:51 Zadina (Hašek), 25:59 Zadina (Polák), 36:18 Frydrych (Zadina, Pochobradský), 37:48 Macháč (Matys), 39:50 Zadina, 50:53 Hašek (Machač), 52:38 Hlaváček (Zadina). Rozhodčí: Danylets – Dyršmíd, Přibík. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:10.
Karlovy Vary: Fuksa (40:01 Klein) – Bečka, Bernáth, Glanc, Habr, Halberštát, Hoang, Chmiel, Kellner, Koco, Maloušek, Nídl, Petrov, Prošek, Přibyl, Ptáček, Tocik, Šetek, Šik, Vašíček.
Dynamo Pardubice: Vlk – Bílý, Hrubý, Jančařík, Mert, Mikula, Polák, Pilný, Žouželka – Černý, Frydrych, Hašek, Hlaváček, Hudec, Kohoutek, Machač, Matys, Pochobradský, Zadina, Zahradník.

Pardubičtí mladíci ovládli zápas ve druhé a třetí třetině, které ovládli v celkovém poměru 9:0. „To jsem byl už spokojen, kluci hráli přesně tak, co mají. Bruslili, byli aktivní a tlačili se do střelby. Takhle by to mělo vypadat,“ řekl trenér ročníku 1999 Miroslav Bažant.

Se začátkem zápasu už tolik spokojený nebyl. Pardubice sice po Zahradníkově gólu ze 12. minuty vedly, chvíli na to ale dovolili Energii vyrovnat stav. „První třetina byla z našeho pohledu špatná. Chybělo mi nasazení, nebyli jsme produktivní v zakončení. Šance jsme měli, ale nedávali jsme góly, to se zlepšilo až později,“ hodnotil pardubický kouč.

Miroslav Bažant připustil, že na své svěřence musel apelovat. „Bylo potřeba zvýšit hlas, udělali jsme i změnu v sestavě. Ve třetí třetině hráli spolu Lukáš Frydrych s Filipem Zadinou a ti prokázali, že jsou nejlepší,“ prohlásil Miroslav Bažant.

„Ve druhé a třetí třetině jsme předvedli výkon, jaký si představuji, takže s touto fází utkání jsem spokojený. Jsme rádi, že jsme zápas vyhráli a získali cenné body do tabulky,“ doplnil šéf střídačky ročníku 1999.

Jeho svěřenci odešli po skončení zápasu na oběd, poté se do chomutovské arény vrátí, aby zhlédli barážové utkání Piráti Chomutov – HC Olomouc. V sobotu 30. března 2013 je od 11.30 hodin čeká souboj s pořádajícím oddílem.