24.2.2013
Vlasta Hledíková, Jan Hrabal

Mladší dorostenci vydřeli výhru v Jihlavě

JIHLAVA — Cenné tři body získali mladší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice na ledě Dukly Jihlava. Východočeši díky brankám Ondřeje Vály, Romana Bora a Matěje Krejčíka vyhráli 3:2.

Extraliga mladšího dorostu, 30. kolo, neděle 24.2.2013, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

2:3
1:2, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 14:57 Najman (Čermák), 41:09 Kousal (Pražák) – 7:55 Vála (Kusý), 10:04 Bor (Dušek), 27:55 Krejčík (Zadina, Jajcay). Rozhodčí: Doležal – Krejčí, Stehlík. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 87. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Dukla Jihlava: Kořenář – Dörrer, Havelka, Indra, Pražák, Šlapáček, Váňa – Čermák, Huňáček, Kořenář, Kousal, Křížek, Mejzlík, Najman, Oščádal, Peschout.
Dynamo Pardubice: Groh – Boček, Franc, Horyna, Kučera, Leder, Mikulčák, Voltner – Bor, Bureš, Dušek, Hoskovec, Jajcay, Krejčík, Kubišta, Kusý, Macháček, Martinec, Voženílek, Zadina.

Nástup do nedělního utkání byl zprvu opatrný. Jako první se však osmělili hosté a začali na Josefa Kořenáře posílat jednu pumelici za druhou. Domácím se nedařilo přejít přes střední pásmo a každá jejich akce byla pozornými obránci Pardubic. Prvního gólu se dočkali hosté, kteří v osmé minutě využili početní výhodu. Střelcem se stal Ondřej Vála, který tak otevřel gólový účet utkání – 0:1.

I druhý gól inkasovali domácí. V nepřehledné situaci před Josefem Kořenářem uklidil do sítě odražený kotouč Roman Bor – 0:2.

V patnácté minutě se z gólu radovali domácí. Ondřej Najman předvedl parádní únik a zakončil nechytatelnou střelou pod víko 1:2.

Druhá část se nesla v duchu hry Pardubic, které diktovali tempo hry v téměř celém průběhu třetiny. I když si Dukla dokázala připravit několik zajímavých a nebezpečných situací, ani jednou za celých dvacet minut se nepodařilo prostřelit Dominika Groha.

Dukla nedokázala k vyrovnání stavu využit ani jednu z přesilových her, které měla ve druhé třetině k dispozici. Ve dvacáté osmé minutě se za Kořenářem rozsvítilo červené světlo po střele Filipa Zadiny – 1:3. Tlak, který domácí předváděli v posledních třech minutách, nepřinesl kýžené ovoce. Střely, které se dostaly před Dominika Groha, byly do jediné zneškodněny.

Po dvou minutách poslední dvacetiminutovky se prosadili domácí. Pavel Kousal našel odražený puk mezi betonem a brankovou konstrukcí a puk postrčil do brankoviště – 2:3.

Ani ve dvou početních výhodách se hráči s ježkem na prsou nedokázali prosadit. Pět minut před koncem se dostal do příležitosti Ondřej Najman, ale jeho střela skončila na výstroji Dominika Groha. Následně se černého kusu gumy ujali hosté a do konce utkání si pohlídali stav utkání ve svůj prospěch.