16.2.2012
Marek Votke, Jan Hrabal

Junioři se za stavu 2:4 nevzdali a v závěrečné desetiminutovce smetli Liberec

PARDUBICE — Zajímavý zápas s vítězným koncem sehráli extraligoví junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Mladí Východočeši se dlouho v souboji s Libercem trápili, ještě v 51. minutě prohrávali 2:4, obrovským vzepětím ale dokázali po brankách zkušených hráčů zápas otočit a vyhrát 7:4.

Extraliga juniorů, 37. kolo, čtvrtek 16.2.2012, ČEZ Arena Pardubice

7:4
2:1, 0:2, 5:1
Branky a nahrávky: 5:55 Půhoný (Nosek), 8:06 Nosek (Stoklasa, Starý), 50:31 Nosek (Stoklasa, Starý), 53:56 Stoklasa (Nosek, Půhoný), 54:49 Půhoný (Zdráhal, Stoklasa), 58:48 Stoklasa (Půhoný, Nosek), 59:28 Březina (Poulíček, P. Moučka) – 3:42 Dám (Mulač), 21:57 Maďar (Mulač), 32:43 Miškovský (Jánošík), 42:20 Psota. Rozhodčí: Stolín – Čížek, Potůček. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 60. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 7:4.
Dynamo Pardubice: Langhamer – Beneš, Havlík, Starý, Škvor, Vondráček, Zdráhal – Březina, Chmelař, Křečan, J. Moučka, P. Moučka, Nosek, Poulíček, Půhoný, Stoklasa, Vachutka, Vlček, Zrůst.
Bílí Tygři Liberec: Sobotka – Bednár, Čechura, Dám, Jandejsek, Procházka – Bittner, Dlouhý, Jánošík, Kedršt, Krucký, Maďar, Miškovský, Mulač, Pálek, Psota, Urban.

Začalo se pěkně zostra! Už ve čtvrté minutě zvedali ruce nad hlavu hokejisté Liberce. Při přesilovce se na modré čáře puku ujal Jakub Dám a přízemní střelou mezi betony prostřelil brankáře Marka Langhamera – 0:1.

Vedení ale hostům příliš dlouho nevydrželo. O dvě minuty později, při vlastním oslabení, dorazil kotouč do odkryté branky po střele Tomáše Noska Jiří Půhoný – 1:1.

I nadále se hrál velmi aktivní hokej, následkem čehož padl za pár minut další gól. V deváté minutě zužitkoval příhru od Filipa Stoklasy při úniku dva na jednoho Tomáš Nosek – 2:1.

Obrovskou šanci na navýšení skóre měl půl minuty před první sirénou Jiří Půhoný, kdy na něj zívala odkrytá klec, nicméně tento borec s extraligovými zkušenostmi ji jen těsně přestřelil. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1.

Do druhé periody vstoupil lépe Liberec. V čase 21:57 Patrik Maďar střelou zápěstím nádherně vymetl pavučinky v pravém horním rohu Langhamerovy branky – 2:.2.

Ani v dalších minutách hra neztrácela na svém tempu, ostatně jako po celý zápas. Velikou šanci na třetí pardubický gól měl Tomáš Nosek, když uháněl na Sobotku. Byl ale tísněn obráncem a to se podepsalo na jeho zakončení.

Nedáš, dostaneš! Toto pořekadlo se potvrdilo hned při další akci hostů. Daniel Miškovský dokonale svojí kličkou zmátl pardubického brankáře a poté nezbývalo, než kotouč poslat do odkryté branky – 2:3. Oba brankáři už byli nadále jistí a druhá třetina již změnu stavu nepřinesla.

Do té poslední opět pravou nohou vstoupili hosté. Při vlastním oslabení ujel vstříc pardubickému brankáři Matěj Psota a střelou mezi betony mu nedal šanci – 2:4.

V příštích okamžicích se na obou stranách objevilo několik šancí, ale to hlavní přišlo ještě o chvíli později, nedá se to nazvat jinak, než smrtící pardubická desetiminutovka!

Nejprve v čase 50:31 po ukázkové spolupráci snížil svým druhým gólem na 3:4 Tomáš Nosek, aby o čtyři minuty později mohl přesnou střelou z mezikruží vyrovnat Filip Stoklasa – 4:4!

Za další minutu se Pardubice radovaly znovu, to když na modré čáře napřáhl Jiří Půhoný a jeho tvrdou střelu snad Josef Sobotka, brankář hostů, ani neviděl – 5:4!

Liberec si poté vyžádal oddechový čas a odvolal brankáře, to ovšem mělo za následek další navýšení skóre. Jiří Půhoný šikovně počkal na přijíždějícího Filipa Stoklasu, pro kterého nebyl problém zakončit – 6:4.

Na tabuli svítilo 59:28, když David Březina uzavřel střelou z mezikruží gólový účet dnešního utkání – 7:4!