24.11.2011
Vojtěch Vopat, Jan Hrabal

Střelecká převaha k ničemu, junioři prohráli v Jihlavě.

JIHLAVA — Porážku o dvě branky při převaze osmadvaceti střel na branku si připsali extraligoví junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Ti v rámci 19. extraligového kola prohráli v Jihlavě 2:4. Góly hostí vstřelili Jan Škvor a Jaroslav Moučka.

Extraliga juniorů, 19. kolo, čtvrtek 24.11.2011, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

4:2
2:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 6:39 Pometlo (Brychta), 8:33 Gregar (Zídek), 38:40 Prokš z trestného střílení, 52:08 Prokš (Gregar, Jícha) – 10:10 Škvor (Zrůst), 37:29 J. Moučka (Hemský). Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 90. Střely na branku: 27:53. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Dukla Jihlava: Rittich – Zadražil, Jaroš, Polívka, Randa, Tobola, Jícha, Martínek – Gregar, Zídek, Prokš – Brychta, Pěška, Přidal – Pekárek, Pometlo, Vaculín – Brabec, Vlček.
Dynamo Pardubice: Langhamer – L. Havlík, Starý, Zdráhal, Červený, Lenoch, Vondráček, Beneš, Škvor – J. Moučka, Březina, Hemský – P. Moučka, Poulíček, Chmelař – Půhoný, Vlček, Veselý – Zrůst, Křečan, Šťastný.

V úvodu čtvrtečního zápasu juniorů byl vyloučen Jiří Půhoný za hákování. Toho se nebál využít Adam Pometlo, který následně poslal puk nad betonem Langhamera za jeho záda – 1:0.

Netrvalo dlouho a Dukla se dostala do dvoubrankového vedení. Střela Martina Gregara putovala také nad betonem brankáře hostů – 2:0.

Hosté se však nenechali zahanbit. Před bránu dostal přihrávku Jan Škvor, který neváhal a využil škvírky mezi bruslí Ritticha a tyčkou konstrukce – 2:1.

V průběhu druhé dvacetiminutovky měl velkou šanci Tomáš Šťastný, když jeho střela z kruhu trefila vzdálenější tyčku. Tuto nepodařenou střelu však napravil Jaroslav Moučka, který poslal kotouč pod Rittichův beton a tím vyrovnal – 2:2.

Následně však zahákoval domácího hráče Marek Červený a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, které proměnil Marek Prokš střelou nad beton Langhamera až do levé šibenice – 3:2.

Poslední třetinu byl vyloučen jihlavský Patrik Přidal. Hostům se podařilo několikrát vystřelit, ovšem ani jedna střela nebyla úspěšná. Na druhé straně se ovšem zadařilo opět Marku Prokšovi, který dostal přihrávku od Martina Gregara a poslal puk opět do levé šibenice – 4:2.

Pardubice se ještě pokoušely alespoň vyrovnat, ale závěrečný tlak ke změně skóre nevedl.

Jiří Šejba (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Dostali se párkrát k nám do třetiny a proměnili šance. Jinak se k tomu nedá nic říct.“

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): „Začátek byl dobrý, bylo poznat, že jejich gólman neměl moc den. Druhou třetinu byly Pardubice lepší a vyrovnání si zasloužily. Za třetí třetinu musím naše kluky pochválit.“