24.11.2011
Marek Votke, Jan Hrabal

Starší dorostenci dostali od Liberce „bůra“

PARDUBICE — Pět branek inkasovali starší dorostenci v utkání 22. Extraligového kola. Východočeši nestačili doma na Liberec, podlehli mu 0:5.

Extraliga staršího dorostu, 22. kolo, čtvrtek 24.11.2011, ČEZ Arena Pardubice

0:5
0:1, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky: 18:19 Pyrochta (Škoda), 29:41 Langhammer (Pyrochta), 32:42 Ordoš (Beránek, Belovič), 37:47 Pyrochta (Zacha, Kalfiřt), 45:23 Ordoš (Škoda). Rozhodčí: Homola – Prchal, Kis. Vyloučení: 2:5, navíc Návrat (Liberec) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 0:5.
Dynamo Pardubice: Stibůrek (40:00 M. Veselý) – Divecký, Fridrich, Kalous, Petira, Pilný, Procházka – Bureš, Havel, Kysela, Moravec, Panna, Polák, Řezníček, Schneider, Žilák.
Bílí Tygři Liberec: Sobotka – Beránek, Erlebach, Kupčík, Mrázek, Návrat, Pyrochta, Slavík, Zedek – Belovič, Havlas, Hrníčko, Kalfiřt, Klíma, Langhammer, Ordoš, Račický, Suska, Škoda, Zacha, Žďárský.

V úvodních minutách první třetiny se hrál velmi opatrný hokej na obou stranách. Před Pardubicemi stála řada tří přesilových her, díky nim nakonec byly ve druhé polovině první dvacetiminutovky aktivnějším celkem, nýbrž první gól utkání vstřelil Liberec. V 19. minutě Robin Škoda proklouzl do útočného pásma, předložil puk Filipu Pyrochtovi a ten z úhlu nadvakrát bekhendem překonal Stibůrka – 0:1.

Druhou část hry jasně ovládl Liberec. Zprvu byla hra vyrovnaná, ale vše se zlomilo v momentě, kdy před hostujícím týmem stála první přesilová hra. Při té na modré čáře zpracoval na modré čáře kotouč Filip Pyrochta a vyslal jej napříč třetinou na Marka Langhammera, který z první překonal Stibůra – 0:2.

O pár minut později už byl rozdíl tříbrankový. Na útočné modré se do puku opřel Michal Beránek a kotouč, který před sebe Stibůrek vyrazil, do branky pohotově doklepl Jan Ordoš – 0:3.

Nadále už Severočeši hru jasně ovládali. Ebrlach ještě ve 36. minutě nasměroval kotouč do tyče pardubické branky, ale o dvě minutky později se po sérii svižných přihrávek prosadil svým druhým gólem nad rameno Stibůrka Pyrochta – 0:4.

Do té třetí nastoupily Pardubice se snahou s utkáním něco udělat, ovšem Liberec, vědom si svého náskoku, nadále diktoval tempo hry a Pardubické do ničeho vážnějšího nepustil.

Domácí si pár šancí vytvořili, ale naděje na bodový zisk definitivně pohřbil Liberec ve 46. minutě, když skvělou spoluprací v útočném pásmu dokonale vyšachoval pardubické hráče včetně Stibůrka a Jan Ordoš lehce dovršil „bůra“ do prázdné branky – 0:5.