24.10.2011

Starší dorostenci dostali na ledě lídra půltucet

LIBEREC — Porážkou skončil utkání starších dorostenců na ledě Liberce. Východočeši na svého soupeře nestačili, podlehli mu 2:6. Góly Jana Schneidera a Radovana Chvojky pouze mírnily celkovou porážku.

Extraliga staršího dorostu, 15. kolo, pondělí 24.10.2011, Tipsport arena

6:2
3:1, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 4:08 Mikyska (Slavik), 14:18 Havlas (Mrázek), 18:47 Mikyska, 20:31 Langhammer (Račický), 29:55 Suska z trestného střílení, 48:48 Langhammer (Beranek, Klíma) – 5:19 Schneider (Kalous), 51:36 Chvojka (Susko). Rozhodčí: Smitka – Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 6:6, navíc Pilný (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 98. Střely na branku: 42:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2.
Bílí Tygři Liberec: Skřebský – Beránek, Erlebach, Kupčík, Mrázek, Návrat, Slavík, Zedek – Belovič, Dlouhý, Havlas, Hrníčko, Kalfiřt, Klíma, Langhammer, Mikyska, Pálek, Procházka, Račický, Suska, Škoda.
Dynamo Pardubice: M. Veselý – Divecký, Fridrich, Kalous, Kubín, Petira, Pilný, Susko – Bohuněk, Bureš, Chvojka, Kysela, Moravec, Polák, Schneider, Srpek, J. Veselý, Zelinger, Žemlička.

Zápas začal poměrně vyrovnaně a až první přesilovka posunula síly v liberecký prospěch. Tygři ji také využili, když se k dorážce před prázdnou brankou dostal Josef Mikyska a bez problému poslal puk za Veselého záda – 1:0.

Krátce poté si však přesilovku zahráli i hosté, střelu Kalouse od modré tečoval za Skřebského záda Jan Schneider – 1:1.

V patnácté minutě se Tygři probojovali několika pěknými pasy z vlastní zóny až před soupeřovu branku, kde jednu z přihrávek přesměroval Vojtěch Havlas – 2:1.

Minutu a čtvrt před koncem zahájil pěknou kličkovanou Josef Mikyska, kterému se podařilo najít prostor mezi mnoha hráči a bezproblémově vykličkovat i brankáře – 3:1.

Ve druhé třetině netrvalo dlouho a domácí se opět radovali. Po jednatřiceti sekundách puk šťastně protlačil do branky Marek Langhammer – 4:1.

Nedlouhou poté měli velkou šanci i Pardubičtí, Zelinger však trefil pouze spojnici Skřebského klece.

Ještě před polovinou třetiny se do úniku dostal Josef Suska, který byl ovšem podražen, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Mladý forvard jej bez problému proměnil střelou pod horní tyč – 5:1.

Hosté si ve zbytku třetiny snažili vybudovat menší tlak, když se však dostali do šance, stál jim v cestě výtečný Daniel Skřebský.

Třetí třetina začala poněkud klidněji než ty ostatní dvě, a tak se na gól čekalo dlouhých osm minut. V té době se po Beránkově střele prosadil dorážkou do odkryté části branky Marek Langhammer, pro nějž to byl již druhý gól v utkání – 6:1.

Také hosté se však dokázali ještě jednou prosadit, a když se po přihrávce Veselého dostal do úniku Radovan Chvojka, Skřebský byl podruhé v zápase překonán – 6:2.

Ve zbytku třetiny se hokej prakticky jen dohrával, žádné větší šance totiž další minuty nepřinesly.