6.10.2011
Marek Votke, Jan Hrabal

Starší dorostenci výborným finišem obrali Mladou Boleslav

PARDUBICE — Extraligoví starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vyhráli v utkání 9. kola ELIOD extraligy staršího dorostu 4:2 nad Mladou Boleslaví. Pardubice se třikrát dostaly v zápase do vedení, až to poslední potvrdily a získaly všechny body.

Extraliga staršího dorostu, 9. kolo, čtvrtek 6.10.2011, ČEZ Arena Pardubice

Mladá Boleslav

4:2
1:0, 1:1, 3:1
Branky a nahrávky: 3:56 Zelinger (J. Veselý), 42:21 Chvojka (Bohuněk), 57:11 Fridrich (J. Veselý), 58:27 Havel (J. Veselý) – 35:40 Boček (Dlugoš), 53:35 Šulc (Moravec). Rozhodčí: Doležal – Holeček, Plch. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: M. Veselý – Divecký, Fridrich, Kalous, Kubín, Petira, Pilný – Bohuněk, Chvojka, Havel, Kysela, Moravec, Polák, Schneider, Srpek, J. Veselý, Zelinger, Žemlička, Žilák.
Mladá Boleslav: Bača – Chmelař, Hercig, Kochubej, Kurka, Nastoupil, Plíšek – Bašus, Birnbaum, Boček, Borovec, Brzák, Dlugoš, Pokorný, Sedmík, Šulc, Verner.

Do zápasu vstoupily lépe Pardubice a potvrdily to hned ve 4. minutě, když se v útočném pásmu po krásné spolupráci mezi Dominikem Zelingerem a Janem Veselým prosadil první jmenovaný – 1:0.

V dalších minutách začali úřadovat hosté z Mladé Boleslavi. Za zmínku stojí šance jednoho z hostujících útočníků, kterému se kotouč odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl, ale boleslavský borec v rozhodujícím momentu puk netrefil. Boleslav hrozila i nadále, ale pardubický brankář Michal Veselý udržel v první třetině pardubické vedení 1:0.

Úvodní minuty druhé periody patřily opět domácím. Na svého soupeře vlétli ve velkém stylu, v 6. minutě se do šance dostal uzdravený Radek Chvojka s Ondřejem Bohuňkem, posléze zase hostující brankář Maxmilián Bača fantasticky vychytal Martina Havla, když puk vykopl ve vzduchu betonem.

Druhá polovina druhé třetiny naopak patřila zase Středoočechům. Horečně se hnali se za vyrovnávací brankou, která přišla ve 36. minutě, když nahození Václava Dlugoše dorazil za Michala Veselého Šimon Boček – 1:1.

Začátky třetin dnes patřily Pardubicím. Důkazem tomu byla branka ze 43. minutě, když Ondřej Bohuněk zavezl puk za mladoboleslavskou branku, následně kotouč poslal před branku na volného Radovana Chvojku a ten vrátil domácím vedení – 2:1.

Hosté ale nechtěli Pardubicím dát nic zadarmo a hnali se za vstřelením druhé branky. Podařilo se jim to sedm minut před koncem, když závaru před pardubickou brankou využil Jakub Šulc – 2:2.

Závěr zápasu ale opět patřil domácímu celku. Nejprve se po sérii střel dostal k volnému puku na modré čáře Lukáš Fridrich, který vsítil třetí branku Pardubic a o minutu později se při power play Mladé Boleslavi do prázdné branky po přihrávce Jana Veselého trefil Martin Havel. Konečný stav zápasu 4:2.