28.9.2011
Marek Votke, Jan Hrabal

Starší dorost pálil v derby ostrými, Hradci Králové nastřílel „osmičku“

PARDUBICE — Skvělým způsobem ovládli první derby v nové sezoně starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Ti dokázali porazit rivala z Hradce Králové vysoko 8:3. O své výhře rozhodli pardubičtí mladíci už v první třetině, kterou vyhráli 5:1. Čtyři kanadské body získal v tomto utkání Jan Veselý, ten si připsal šest (!) kladných bodů do hodnocení +/−.

Extraliga staršího dorostu, 7. kolo, středa 28.9.2011, ČEZ Arena Pardubice

Mountfield HK

8:3
5:1, 2:2, 1:0
Branky a nahrávky: 2:53 Žilák (Polák, Fridrich), 7:06 J. Veselý (Schneider), 9:28 Řezníček (J. Veselý), 15:07 Řezníček (J. Veselý), 16:49 Havel, 20:30 Bureš, 26:17 J. Veselý (Řezníček), 47:15 Kysela (Žilák) – 12:58 Šeps (Půlpán, Brida), 35:10 Jebavý (Procházka, Nedvídek), 35:59 Klemenc (Kastner, Dostálek). Rozhodčí: M. Jebavý – Arazimová, Čížek. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 80. Střely na branku: 44:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:3, 8:3.
Dynamo Pardubice: M. Veselý – Divecký, Fridrich, Kalous, Kracík, Petira, Pilný – Bureš, Havel, Kysela, Moravec, Polák, Řezníček, Schneider, J. Veselý, Žilák.
Mountfield HK: Hejda (9:28–16:49 Hak) – Konečný, Matějček, Skála, Souček, Suk, Štědrý – Bartoň, Brida, Dostálek, D. Jebavý, Kastner, Klemenc, Nedvídek, Ouzký, Pilař, Procházka, Půlpán, Rejl, Šeps.

Pardubicím se náramně povedl vstup do zápasu, Patrik Žilák s kotoučem chvíli kombinoval za hradeckou brankou, aby následně mohl vyjet před brankáře Tomáše Hejdu a překonat jej – 1:0.

Tímto gólem se dostaly Pardubice na koně a po zbytek třetiny přehrávaly soupeře ve všech směrech. Dostávaly se do šancí a další úspěch domácích přišel v 8. minutě, kdy v oslabení po pravé straně ujel Jan Veselý a zvýšil na 2:0.

O tři minuty později se k puku dostal na chvíli Hradec, ale jeho šance v útočném pásmu kryl brankář Michal Veselý. Pak po příhře Jana Veselého zakončil svou samostatnou práci pod víko střelec Jakub Řezníček – 3:0. Hosté vyměnili po této brance gólmana.

V čase 12:58 se prosadili také dorostenci Hradce Králové, při úniku dvou na jednoho se po přihrávce od Michala Bridy do prázdné branky prosadil Daniel Šeps – 3:1. Nádherná akce!

V 16. minutě Pardubicím tříbrankové vedení vrátil svým druhým gólem Jakub Řezníček, když jeho nenápadné nahození od modré čáry skončilo až za hradeckým brankářem – 4:1.

Ihned potom navýšil vedení na 5:1 při přesilovce Martin Havel, když se za hradeckou brankou dostal k puku, obkroužil ji a lehce skóroval. To donutilo trenéry hostů k další výměně brankářů.

Domácí měli ve druhé dvacetiminutovce raketový start. K puku se za kasou Hradce Králové dostal Lukáš Bureš a prodral kotouč do branky – 6:1.

Následně se Pardubice dostaly na delší dobu do tlaku, kdy vůbec nepustily hosty ke kotouči. Netrvalo dlouho a přišel další gól, po kombinaci v útočném pásmu se tvrdou ranou prezentoval Jan Veselý – 7:1.

Pak se ke slovu na chvíli dostali hosté. Jejich druhý gól padl z kombinace, kterou diváci dnes viděli několikrát. Za brankou Hradec vybojoval puk a na 2:7 po přihrávce v klidu snížil Drahoš Jebavý. Za 49 vteřin hosté vsítili další a poslední gól, to když se po přihrávce od spoluhráče v útočném pásmu prosadil Daniel Klemenc – 7:3.

V závěru druhé třetiny se ještě blýskl pardubický brankář Michal Veselý, když s přehledem likvidoval několik po sobě jdoucích šancí soupeře.

Začátek třetí dvacetiminutovky byl úplně jiný než ty předešlé. Hokejisté obou celků se nemohli dostat do žádné vážnější šance. Po šesti minutách hry ale už Pardubice v klidu zápas ovládly.

Za dvě minuty domácí uzavřeli gólový účet dnešního zápasu. Po kombinaci na středovém kruhu ujal kotouče Jiří Kysela a nikým nehlídaný se rozjel na hradeckou kasu a zakončil k pravé tyči – 8:3.