15.10.2010
(HoH)

Starší dorostenci sfoukli i Liberec!

PARDUBICE — Zdá se, že neohroženě vládnou extralize. Starší dorostenci HC Eaton Pardubice porazili v utkání 15. kola Liberec 7:3 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky, ve které mají po 14 zápasech 30 bodů.

Extraliga staršího dorostu, 15. kolo, pátek 15.10.2010, ČEZ Arena Pardubice

7:3
2:1, 3:1, 2:1
Branky a nahrávky Pardubic: 8. Veselý (Voženílek), 13. Chmelař, 28. Březina, 39. Bureš (Moučka), 40. Březina (Vachutka, Škvor), 54. Vachutka (Mejtský), 56. Březina (Vachutka) - 13. Klíma (Knap), 23. Langhammer (Urban, Kouba), 49. Knap (Psota, Jandejsek) Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: --:--. Využití: --:--. Diváci: ----. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:3, 8:3.
Dynamo Pardubice: Bernart – Škvor, Fridrich, Poulíček, Mládek, Chmelař, Moučka – Březina, Rychlík, Veselý, Vachutka, Bureš, Pilný, Zahaluk, Schneider, Řezníček, Mejtský, Voženílek
Bílí Tygři Liberec: Sobotka – Mrázek, Klíma, Jandejsek, Bednarik, Knap, Slavík, Mikyska – Dlouhý, Beránek, Psota, Shpakov, Kouba, Langhammer, Urban, Pokorný, Procházka, Plutnar, Pálek

Starší dorostenci Bílých Tygrů zavítali na led lídra z Pardubic. Po domácí prohře s Českými Budějovicemi tak potřebovali opět zabrat. Jenže jako první šli do vedení domácí, když si po přihrávce Voženílka nabruslil do mezikruží Veselý a vstřelil úvodní gól zápasu – 1:0.

Ještě radostněji bylo na střídačce „koníků“ z Pardubic v třinácté minutě. Chmelař poslal puk na branku a obrana Tygrů si ho srazila bruslí do vlastní branky – 2:0. Poté fauloval pardubický Řezníček a Liberec měl k dispozici přesilovou hru. Severočeši s využitím početní převahy příliš neotáleli a po třinácti vteřinách byla trestná lavice opět prázdná. Autorem přesilovkové trefy byl Jakub Klíma – 2:1.

Hned na začátku druhého dějství fauloval domácí Chmelař a rozhodčí mu udělil trest do konce zápasu, a Liberec tak měl k dispozici pětiminutovou přesilovou hru. Po krátké kombinaci v útočném pásmu se prosadil Marek Langhammer a srovnal na 2:2. Hra se vyrovnávající brankou přitvrdila a rozhodčí musel vykázat několik hráčů k trestoměřičům. V osmadvacáté minutě ujel podještědské obraně Březina a při svém sólu byl faulován, načež rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám faulovaný hráč se ujal této úlohy a forhendovým blafákem poslal svůj tým do opětovného vedení – 3:2.

Nejhorší chvíle ve druhé třetině přišli pro Liberecké v jejím závěru. Nejdříve v čase 38:30 Moučka našel tísněného Bureše, a ten zametl puk za Sobotku - 4:2. Pár vteřin na to si vyjel od mantinelu Březina a Sobotka popáté lovil puk ze své svatyně – 5:2.

Modrobílí se před třetí částí nevzdali a začali třetí třetinu aktivně, což vyústilo ve dvě po sobě jdoucí přesilové hry, které však zůstaly nevyužity. Liberec se přiblížil na dostřel Východočechům až v čase 49:00, když David Knap vymíchal brankáře Bernarta – 5:3.

Pardubičtí ale nechtěli dopustit nějaké zdramatizování zápasu a ve čtyřiapadesáté minutě to bylo opět o tři branky. Vachutka si vyměnil puk s Mejtským a střelou pod víko rozsvítil červené světlo za Sobotkou – 6:3. Pět minut před koncem byl hostující brankář Sobotka vykázán na střídačku pro porušení pravidel a v brance ho na chvilku nahradil Krejčí. Jenže nový muž v libereckém brankovišti nebyl vůbec rozchytaný a Eaton toho náležitě využil. Vachutka přenechal zpětnou přihrávkou puk Březinovi a ten proti Krejčímu zkompletoval hattrick – 7:3.