3.9.2010
(HoH)

Starší dorostenci rozstříleli Liberec

PARDUBICE — Skvělý start do své extraligy staršího dorostenců zaznamenal HC Eaton Pardubice. Mladí Východočeši dokázali v úvodním kole porazit Liberec 8:3. Čtyři kanadské body za asistence si připsal Adam Chmelař.

Extraliga staršího dorostu, 1. kolo, pátek 3.9.2010, ČEZ Arena Pardubice

8:3
2:0, 5:1, 1:2
Branky a nahrávky: 1:51 Moučka (Poulíček, Mládek), 15:19 Mládek (Zahaluk), 25:10 Starý (Moučka), 25:25 Březina (Chmelař), 27:30 Starý (Chmelař), 30:00 Vachutka (Chmelař), 39:45 Voženílek (Vachutka), 40:28 Březina(Vachutka) – 38:28 Kouba (Urban), 50:00 Dlouhý (Jandejsek, Kouba), 53:06 Kouba (Plutnar, Urban). Rozhodčí: Hribik – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:9, navíc Havel – Knap oba 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. Diváci: 200. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 8:1, 8:3.
Dynamo Pardubice: Langhamer – Starý, Škvor, Voženílek, Rychlík, Mládek, Pilný, Petira, Fridrich – Chmelař, Březina, Vachutka – Zahaluk, Moučka, Poulíček – Zelinger, Bureš, Řezníček – Schneider, Havel, Mejtský.
Bílí Tygři Liberec: Blažek (27:30 Sobotka) – Mrázek, Jandejsek, Bednárik, Najman, Slavík, Beránek, Plutnar, Pálek – Klíma, Beníšek, Knap, Mikyska, Dlouhý, Psota, Špakov, Kouba, Langhammer, Žďárský, Urban, Pokorný.

Od prvních minut udával domácí celek tempo zápasu, však také využil svou šanci, když hned ve 2. minutě se po rychlé akci trefil Patrik Moučka – 1:0. Další velké šance měl Eaton v závěru první třetiny, nejprve pohrozil samostatným únikem Daniel Vachutka, aby Ondřej Mládek o chvíli později zvýšil na 2:0.

V úvodu druhé třetiny dvakrát nebezpečně střílel hostující Dlouhý, pak ale proměnili Východočeši dvě přesilovky po sobě a v nich získali rozhodující náskok. V čase 25:10 minutě se na 3:0 trefil Ondřej Starý, o patnáct sekund později David Březina donutil gólmana Blažka vystřídat.

Domácí Eaton byl nadále aktivnější, snadno se dostával do střeleckých pozic, ve 28. minutě se opět v přesilové hře prosadil svým druhým gólem v utkání Starý – 5:0. Přesně v polovině duelu zvýšil na hrozivých 6:0 Daniel Vachutka.

Pardubičtí mladíci pak trochu polevili, přestali stoprocentně myslet na obranu a výsledkem byly občasné nebezpečné výpady Severočechů. Ve 39. minutě snížil na rozdíl pěti branek Jan Kouba, ale Eaton odpověděl záhy: čtvrt minut před druhou sirénou Marek Voženílek proměnil třetí přesilovou hru v utkání – 7:1.

Závěrečná třetina se mohla dohrávat z povinnosti, neboť o výsledku bylo dávno rozhodnuto, zvláště když osmý puk do liberecké sítě poslal David Březina. V závěru dokázali hosté po gólech Adama Dlouhého a Jana Kouby snížit na Konečných 8:3 z pohledu útočně laděných Pardubic.