12.3.2010
(HoH)

Starší dorost včera odvrátil hrozbu, dnes ode čtyř se rozhodne!

PARDUBICE — Pardubičtí mladíci to zvládli. Starší dorostenci HC Eaton Pardubice porazili v druhém osmfiinálovém utkání play off Vsetín 5:2 a srovnali tak stav série na 1:1. Rozhodující zápas se hraje v sobotu 12. března 2010 od 16.00 hodin v pardubické ČEZ Areně.

Extraliga staršího dorostu, OF2, pátek 12.3.2010, ČEZ Arena Pardubice

Vsetín

5:2
1:1, 1:0, 3:1
Branky a nahrávky: 11:06 Březina (Zrůst, Starý), 32:20 Hemský (Nosek), 46:14 Zrůst (Březina), 51:16 Lenoch, 58:50 Starý – 17:18 Pelc (Klimek, Káňa), 48:22 Kozák. Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:4, navíc Podešva (Vsetín) 10 minut osobní trest. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Langhammer – Škvor, Žemlička, Havlík, Lenoch, Starý, Beneš – Vachutka, Březina, Zrůst, Chlupáč, Nosek, Tomín, Hemský, Půhoný, J. Moučka.
Vsetín: Kohn – Fryšara, Žabčík, Pelc, Hurtík, Žák, Tyralík, Kovář – Daněk, Kitsberger, Káňa, Ptáčník, Kývala, Jurík, Podešva, Slováček, Kozák, Pokorný, Klimek, Kajaba.

Pardubičtí, vědomi si hrozby vyřazení, vstoupily do zápasu daleko aktivněji a od první minuty sypaly na vsetínskou branku jeden puk za druhým. Valaši hráli z obrany, nikam se netlačili, nýbrž čekali na rychlé brejky do otevřené defenzívy Eatonu.

Východočeši se poprvé gólově prosadili ve 12. minutě. Rychlou akci domácích zakončila souhra na trase Zrůst – Březina, při níž druhý jmenovaný obratně vložil hůl do střílené přihrávky svého kolegy – 1:0.

Vsetín však dokázal o chvíli později srovnat. V závěru úvodního dějství hráli Valaši přesilovku, tu sice neproměnili, ale bezprostředně po jejím konci vyrovnal Vítězslav Pelc na 1:1.

Velkou šanci měli Vsetínští v přesilovce na začátku prostřední třetiny, Žabčík mohl před poloopuštěnou klecí, ale netrefil odražený kotouč. Ve 33. minutě se Východočeši dostali zpět do vedení, na konci rychlé akce byl Marek Hemský – 2:1.

Třetí třetina byla na vstřelené branky nejbohatší. Hned ve 47. minutě se Pardubice dostaly do dvoubrankového vedení, trefil se Radim Zrůst – 3:1.

Vsetín však nepolevoval, ihned z následné akce dokázal snížit poté, co všem ujel Jiří Kozák – 3:2.

Naděje Vsetína však trvala jen chvíli, protože v 52. minutě ujel po levém křídle Patrik Lenoch a prostřelil gólmana Vsetína. Valaši pak zkoušeli srovnat v power play, kterou jim vylepšila přesilovka, ale domácí vše ubránili a v čase 58:50 pátým gólem z hole Ondřeje Starého rozhodli.