28.2.2009
(HoH)

Junioři opět padli s Třincem na penalty, sezonu končí v osmifinále

TŘINEC — Obrovskou bitvu svedli extraligoví junioři HC Pardubice na ledě Třince o postup do čtvrtfinále play off. Východočechy dostal v 57. minutě do vedení Lukáš Kapec, Oceláři však stačili vyrovnat. Boj našel rozhodnutí až v páté sérii samostatných nájezdů, které stejně jako v prvním vzájemném utkání vyhrál Třinec.

Extraliga juniorů, OF3, sobota 28.2.2009, Zimní stadion Třinec

2:1sn
0:0, 0:0, 1:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 58:10 Ostřížek (Mičulka), rozhodující samostatný nájezd Orsava – 56:18 Kapec (Drtina). Rozhodčí: Přikryl – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:10, navíc Marosz (Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 400. Střely na branku: 34:42. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Oceláři Třinec: Boška – Hoďa, Kania, Kaďorek, Špaček, J. Toman, Chvostek – Hegyi, Mičulka, Rufer, Marosz, Orsava, Martyčák, Ostřížek, M. Toman, Hamrozi, Palička, Potoček, Bajtek.
Dynamo Pardubice: Landsman – Zdráhal, Drtina, Krejnus, Vondráček, Havlík, Rozlivka, Poskočil – Radil, Kindl, Stoklasa, Kaut, Buchtele, Nosek, Čapek, Pilař, Kapec, Matějček, Sodomka.

Třinecký zimní stadion sledoval velikou bitvu. Tentokrát hráli prim obrany a gólmani. Ti dokázali téměř celý zápas držet čistá konta. V polovině utkání měl velkou šanci skórovat Lukáš Kapec, ten si položil gólmana Bošku, po objetí branky mu ale znemožnil skórovat bek Třince. Domácí celek poté zahrozil nebezpečnou Ostřížkovou střelou.

Východočeši se radovali ze vstřelené branky v závěru druhé dvacetiminutovky, rozhodčí ji ale neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Ve třetí třetině se nakonec gólově uradilo. Pardubice využily v čase 56:18 přesilovou hru, odražený kotouč po Drtinově střele dorazil Lukáš Kapec – 0:1. Jenže Oceláři zvládli zápas poslat do prodloužení po Ostřížkově srovnání – 1:1. V samotném závěru základní hrací doby trefil Marek Drtina tyč!

Největší šanci v prodloužení měli pardubičtí hokejisté. V 65. minutě se ozvala branková konstrukce po ráně Jana Buchteleho, více desetiminutové nastavení nenabídlo.

Rozhodnout o postupu do čtvrtfinále musely samostatné nájezdy. Ve druhé sérii se prosadil pardubický Jan Zdráhal, v dalším setu srovnal Jakub Orsava. Postup měl na holi Filip Stoklasa, ale nedal. V páté sérii opět proměnil svou penaltu Orsava a poslal Oceláře do čtvrtfinále.