27.2.2009
(HoH)

Junioři vyhráli v Třinci, rozhodne poslední zápas

TŘINEC — Extraligoví junioři HC Pardubice dokázali vyhrát na ledě Třince 5:3, čímž vyrovnali stav osmifinálové série na 1:1. Rozhodující zápas o postup se hraje v sobotu od 12.00 hodin v Třinci.

Extraliga juniorů, OF2, pátek 27.2.2009, Zimní stadion Třinec

3:5
0:0, 1:3, 2:2
Branky a nahrávky: 31:50 Potoček (Hoďa), 54:56 Potoček (Bajtek, Rufer), 56:21 Mičulka (Orsava) – 22:48 Pilař (Kindl), 26:20 Radil (Kapec), 36:45 Buchtele (Radil), 57:56 Stoklasa (Radil), 59:47 Buchtele. Rozhodčí: Minář – Chytil, Bryška. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 999. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:5.
Oceláři Třinec: Boška – Hoďa, Kania, Kaďorek, Špaček, J. Toman, Chvostek – Hegyi, Mičulka, Rufer, Marosz, Orsava, Martyčák, Ostřížek, Toman M., Hamrozi, Palička, Potoček, Bajtek.
Dynamo Pardubice: Landsman – Zdráhal, Drtina, Krejnus, Vondráček, Havlík , Rozlivka, Poskočil – Radil, Kindl, Stoklasa, Kaut, Buchtele, Nosek, Čapek, Pilař, Kapec, Matějček, Sodomka.

Pardubičtí junioři tak díky dnešní výhře srovnali stav série na 1:1. První třetina branku nepřinesla, do té prostřední však lépe vstoupili hosté, již ve 23. minutě se prosadil Lukáš Pilař – 0:1.

O chvíli později se Pardubice radovaly ze dvoubrankového vedení. Střelu Lukáše Kapece totiž za třineckého gólmana dorazil Lukáš Radil – 0:2. Třinec se však nevzdával, v polovině zápasu snížil Mario Potoček na 1:2 z pohledu domácích. Jenže pardubická odpověď byla opět svižná: po vyhraném buly Lukáše Radila se ke gólové střele dostal Jan Buchtele – 1:3.

Třetí dějství bylo ve znamení snahy domácích vyrovnat stav utkání. Pardubičtí mladíci však hráli velmi koncentrovaně, v 55. minutě dokonce mohli rozhodnout v brejku dva na jednoho, který ale útočník Buchtele neproměnil.

A tak udeřilo dvakrát na opačné straně. V 55. minutě snížil Mario Potoček na 2:3, aby následnou přesilovku Ocelářů využil Lukáš Mičulka – 3:3.

Východočeši ale odpověděli nejlépe, jak mohli! Dokázali totiž využít nabídnuté šance při brejku tři na jednoho a opět vedli! Na konci kombinace byl Filip Stoklasa – 3:4. Pardubice se ubránily závěrečnému tlaku Třince, přežil i hru pět na čtyři Ocelářů bez brankáře. Navíc Jan Buchtele dokázal třináct sekund před koncem rozhodnout střelou směřující do prázdné brány, kterou rozhodčí uznal jako technický gól po hození hole Rostislava Marosze – 3:5.