6.10.2006
PN

Junioři na Slavii bojovali, bod ale nezískali

Prohru o jednu branku si z ledu pražské Slavie vezou extraligoví junioři Moelleru Pardubice. Východočeši v utkání nejdříve vedli, ale pak prohrávali o dvě branky a právě tento náskok Pražanů už dokázali vymazat jenom z části.

Extraliga juniorů, 10. kolo, čtvrtek 5.10.2006, Sazka Arena

Slavia Praha

5:4
2:1, 2:2, 1:1
Branky a nahrávky: 11:27 Růžička Vladimír (Hafenrichter Jaroslav, Sklenář Jakub), 15:34 Stromko Jakub (Stoklasa Petr), 24:36 Sklenář Jakub (Růžička Vladimír, Kachlík Jakub), 35:30 Malárik Kamil (Stromko Jakub), 47:57 Hertl Jaroslav (Lang Lukáš) – 07:23 Bláha Tomáš (Škumát Miroslav, Jindřich Ladislav), 26:49 Semorád Jan (Škumát Miroslav), 31:58 Škumát Miroslav (Jindřich Ladislav, Bláha Tomáš), 50:00 Svoboda Jakub (Lesák Václav, Salava David). Rozhodčí: Martin Fraňo – Charvát Petr, Kalivoda František Vyloučení: 6:9, navíc Dobiáš 5 min, Paučin 10 min, Dobiáš 5+10 min (všichni Pardubice). Využití: 2:2 . V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku:36:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:4.
Slavia Praha:
Dynamo Pardubice: Růžička – Šnejdr, Rejzek, Nakládal, Drtina, Lesák, D. Salava, Šindler – Jindřich, Bláha, Škumát – Svoboda, Semorád, Dobiáš – Paučin, Kaut, Janecký - Nykl.

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Úvodních deset minut v první třetině bylo z naší strany velmi dobrých. Slavie se nedokázala dostat ani ze své obranné třetiny. Bohužel ale vyrovnala po střele od modré čáry. Takový gól by brankář neměl pouštět. Branka nás poznamenala a začali jsme na ledě dělat věci, které jsme si neřekli a soupeř do konce úvodní třetiny otočil na 1:2. Druhá třetina byla herně vyrovnaná, ostatně jako většina zápasu. Soupeř ale v úvodu třetí části odskočil až na dva góly. Sice jsme stáhli, ale potom začal trochu úřadovat rozhodčí. Přesto jsme měli řadu šanci a jenom naše střelecká indispozice v prostorách kolem branky nám zabránila ve vyrovnání. V utkání jsme dostali dva desetiminutové tresty a navíc jeden do konce utkání. Fauly to sice byly, ale často trochu přihrané. Navíc si naši hráči musí dát větši pozor v prostoru kolem mantinelu, když vědí, jak se tyto situace pískají.“