15.9.2006
(PeN)

Pardubičtí junioři blízko zisku bodů

Velice blízko zisku prvních bodů v sezoně byli junioři Moelleru Pardubice. V liberecké aréně většinu zápasu vedli, hrubé chyby v závěru utkání je ale nakonec připravili o vítězství i o bod za remízu.

Extraliga juniorů, 3. kolo, čtvrtek 14.9.2006, Tipsport arena

5:4
2:2, 0:1, 3:1
Branky a nahrávky: 8:40 Kopic (Vach, Křišťán), 10:51 Kopic (Kajíne, Hrach), 41:46 Tondr (Langr), 49:39 Nevyhoštěný (Bárta Michal), 56:44 Bezděk Libor – 5:15 Janecký (Kučera), 16:27 Škumát (Žídek), 30:30 Škumát, 47:08 Svoboda (Dobiáš). Rozhodčí: Jebavý Miroslav – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 64. Střely na branku: 43:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Bílí Tygři Liberec:
Dynamo Pardubice: Šimko – J. Nakládal, Kučera, Šnejdr, Rejzek, Poskočil, Lesák, Drtina, D. Salava – Jindřich, Kaut, Janecký – J. Svoboda, Semorád, Dobiáš – Nykl, Salava J., Paučin - Verner, Žídek, Škumát.

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Určitě to byl zatím náš nejpovedenější zápas v této sezoně. Po většinu zápasu jsme vedli, ale bohužel jsme vedení v poslední třetině ztratili. Udělali jsme tam několik individuálních chyb a ztratili vyhraný zápas. Při gólu na 4:4 byla situace dva hráči na dva v rohu kluziště. Z nepochopitelného důvodu jsme ale tento souboj prohráli a z rohu vyjel sám hráč, vystřelil přes obránce a vstřelil gól. Rozhodující branka padla tři minuty před koncem, kdy jsme byli pod tlakem. Čekal jsem pouze na přerušení, abych si mohl vzít oddechový čas. V tu chvíli jsme ale dostali gól ze středního pásma, kdy náš neatakovaný hráč odpálí kotouč. Liberečtí hráči zrovna naskočili na led, puk zachytili, vystřelili z dálky přes obránce a bylo to. Ztratili jsme tak bod, který jsme zcela zaslouženě měli získat. Růžička chytal dvě utkání, ve kterých dostal osm branek. Proto jsme zkusili Šimka, který chytal v přípravě výborně. Měl průměr úspěšnosti kolem 95 procent. Včera chytal také výborně, snad pouze kromě posledního gólu, který dostal z dálky.“