Výborně: Dynamo přehrálo Spartu 4:1!

13.02.2019 | Jan Hrabal

PARDUBICE — I díky dvěma brankám Ondřeje Machaly, jenž útočil na hattrick, se podařilo hokejistům Pardubic zvítězit v prvním extraligovém utkání po reprezentační přestávce, v ČSOB Pojišťovna ARENĚ porazili pražskou Spartu 4:1. Přes sedm tisíc fanoušků potěšily kromě taktického a pracovitého výkonu Lubinovy party také premiérové extraligové trefy Jana Kloze a Oscara Eklunda. Takřka všechny střely rivala pochytal Milan Klouček a i on si užíval ovace vestoje potěšeného publika.

43. kolo, středa 13.2.2019 od 18:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA

Sparta Praha

Branky a nahrávky: 1:47 Machala (Horký, Cardwell; 5/5), 28:29 Kloz (5/5), 39:44 Eklund (Mandát; 5/5), 50:38 Machala (Schaus, Sýkora; 5/4) – 27:06 Jarůšek (5/5). Rozhodčí: Pavlovič, Svoboda – Tošenovjan, Lhotský. Vyloučení: 7:10 (1:1, 3:4, 3:5), navíc Klíma a Forman (oba Sparta Praha) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 7381. Střely na branku: 30:31 (11:11, 11:7, 8:13). Srážky: 5:9. Vhazování: 24:35. Blokované střely: 5:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Nejlepší hráči: Jan Kloz – Richard Jarůšek.
Dynamo Pardubice: Klouček – Zdráhal, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Budík, Porseland – Hovorka, Bubela, Dušek – Sýkora, Ihnačák, Marosz – Horký, Mandát, Machala – Poulíček, Kloz, Perret.
Sparta Praha: Sedláček – Blain, Kalina, Delisle, Piskáček, Košťálek, Dvořák, Voráček – Bukarts, Pech, Jarůšek – Forman, Klimek, Kumstát – Rousek, Klíma, Smejkal – Kudrna, Sill, Buchtele.

Pardubice do zápasu vstoupily velmi dobře. Už ve druhé minutě Ondřej Machala pláchl obránci Delislemu a zakončil přesně k tyči. Sparta poté začala hrozit a Kloučka dvakrát prověřil střelou z kruhů Blain. Druhý gól Dynama mohl přidat Dušek, který zůstal osamocený před brankou, ale Sedláčka neprostřelil. Na druhé straně nebezpečně tečoval Pech, avšak kotouč odklouzal mimo branku.

Druhý gól Pardubic mohl přidat Kloz, ale v přesilovce minul opuštěnou část branky. Sparta se poprvé prosadila ve 28. minutě, když se po individuální akci trefil Jarůšek. Dynamo však dokázalo za 84 vteřin odpovědět, tentokrát už Kloz po šťastném odrazu doklepl kotouč za čáru. Pražané poté znovu slavili vyrovnání, ale další Jarůškův gól kvůli faulu neplatil. Patnáct vteřin před druhou sirénou Dynamo odskočilo na rozdíl dvou branek, když se od modré trefil Oscar Eklund.

Sparta měla na začátku třetí třetiny velký tlak, který ještě umocnil faul, pardubičtí trenéři si pomohli i oddechovým časem. Více než Pechovu šanci však hosté nevytěžili. Početní výhodu následně nevyužilo ani Dynamo a hned po ní při přečíslení minul odkrytou branku Jarůšek. Situaci dvou proti jednomu následně promarnil i Mandát. Pardubičtí si vše vynahradili při další přesilovce, kdy dorážející Ondřej Machala vstřelil svou druhou branku v zápase. Mladý forvard pomýšlel i na hattrick, ale samostatný únik zakončil jen do Sedláčka. V závěru zápasu si Pardubice výhru bez větších potíží pohlídaly.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Chtěl bych především klukům za výkon poděkovat, první utkání po přestávce bývá složité. Sparta byla ve výhodě díky pondělnímu zápasu, zato my jsme do toho vstoupili po tvrdém tréninku na soustředění. Byl jsem příjemně překvapený, jak jsme zápas odehráli. Měli jsme hluchou čtyřminutovku ve druhé třetině, kdy byla Sparta v tlaku a používala zbraně, o kterých jsme si říkali, přesto jsme se nevyvarovali chyb. Stejně těžký byl začátek třetí třetiny, kdy visel gól ve vzduchu. Závěr sezony jsme začali úspěšně a kluci poznali, že u hokeje může být i radost.“

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): „Pardubice dnes hrály od začátku velmi dobře a zaslouženě vyhrály. Soupeřovi hráči byli rychleji u puků a díky tomu se dostávali do šancí, které dokázali proměnit. Pro nás byl dnešní zápas velmi nepříjemný, už začátek nebyl vůbec dobrý. Porážku beru jednoznačně na sebe. Po zápase jsme si to s hráči vyříkali v šatně, chtěli jsme, aby pochopili, že musíme hrát lépe. Myslím si, že ne všichni hráči si uvědomují situaci, v jaké se nacházíme. Pokud budeme hrát na 85 nebo 90 procent, tak budeme jen průměrný tým, a jak jsme viděli dnes, tak nemůžeme vyhrávat zápasy. Další utkání nás čeká v Boleslavi, kde musíme hrát lépe než dnes.“

Vzájemné zápasy 2018/2019
11.8.18 Sparta Praha – Dynamo Pardubice 3:2p