30.12.2004

Třetina a dost!

Dobrá práce! Pardubičtí hokejisté se vytáhli na ledě Karlových Varů, odkud si po velkém boji odvážejí tři body za vítězství 3:2. Domácím se povedla první třetina, ve které se dostali do dvoubrankového vedení. Naopak zcela v gólové režii hostí bylo druhé dějství, které nakonec rozhodlo o bodovém importu na východ Čech. Pardubice tak půjdou do nového roku ze sedmé pozice.

Tipsport extraliga, 35. kolo, čtvrtek 30.12.2004, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

2:3
2:0, 0:3, 0:0
Branky a nahrávky: 5:10 Košťál (Dvořák, Alinč), 11:19 Hurtaj (Dvořák, Alinč) – 21:26 Mikeska (Hejduk, Bulis), 32:42 P. Sýkora (Čáslava, Dopita), 37:40 P. Sýkora (Dopita, Snopek). Rozhodčí: Smeták – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:10, navíc Hurtaj, Nedorost – Bulis všichni 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3320. Střely na branku: 49:32. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Karlovy Vary: Málek – Ptáček, Kutlák, Hlavačka, Bauer, Harant, J. Polák, Suur, Krajíček – Dvořák, Alinč, Hurtaj – Krátoška, Kraft, Nedorost – Kumstát, Skuhravý, Pech – Bednařík, V. Polák, Košťál. Trenéři: Radim Rulík, Václav Baďouček a Pavel Kněžický.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, Mudroch, Vyhlídal, Pácal – P. Sýkora, Dopita, Rolínek – Hejduk, Mikeska, Bulis – Hemský, Blažek, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

Vary se rychle utrhly…

Pardubickým se vstup do utkání vůbec nepovedl. Hned ve druhé minutě se do obrovské šance dostal Košťál, který ale v poměrně jasné pozici netrefil skákající puk. V 6. minutě se ale karlovarský stadion mohl poprvé radovat, když právě nešťastník Košťál po předchozích přihrávkách od Alinče a Dvořáka otevřel skóre a napravil si svou reputaci z úvodu zápasu – 1:0. Karlovy Vary byly při chuti, v 10. minutě jim sudí Smeták správně neuznal branku, protože puk se za Lašáka dostal až po předchozím hvizdu. Naopak žádné námitky nemohl mít rozhodčí proti bekhendové dorážce Hurtaje ze 12. minuty, která zvýšila náskok domácích na 2:0. Pak se ale do zápasu obuly Pardubice, do té doby nevýrazný tým zvýšil obrátky a vyrovnal hru. V 17. minutě se do sebe pustili Hemský a Skuhravý, kteří si šli za své protesty katr odpočinout. Vzhledem k tomu, že karlovarský hráč dostal o dvě minuty navíc, měly Pardubice možnost zahrát si přesilovku. Pardubičtí hráči obléhali Málka, ale přímo jej ohrozit se jim nepovedlo. I proto svítilo na světelných ukazatelích 2:0 po první třetině.

… Pardubice ve druhé třetině otočily stav

Druhé dějství se hostům enormně povedlo, hned od prvních momentů si na soupeře pořádně vyšlápli. Hned ve 21. minutě střela Petra Sýkory zlomila plastový chránič na masce Romana Málka. Karlovarský gólman poprvé kapituloval chvilku na to. Druhá řada Pardubic si poradila s Hlavačkou a po asistencích Bulise a Hejduka si Mikeska připsal svůj 11. gól v této sezoně – 2:1. Pak se opět v jasném světle ukázal ostrostřelec Petr Sýkora, Málek jeho pokus se štěstím zneškodnil. Chvíle pro pardubického kanonýra ale přišly o něco později… Předtím měli velké šance hráči domácí Energie, ve 27. minutě ale Lašák odolal tlaku první řady domácích, v polovině utkání se pardubický gólman musel bránit dvounásobné přesile Varů. Ošemetné okamžiky ale pardubičtí hokejisté přežili bez úhony a při své výhodě udeřili podruhé: Čáslavovu střelu od modré v gólovou vylepšil svou tečí Petr Sýkora – 2:2. Pardubicím se daří přesilovky, to ukázaly i při vyloučení Hurtaje ve 38. minutě, který na trestné lavici vydržel čtvrtminutku, když se po Dopitově přihrávce podruhé prosadil Petr Sýkora – 2:3! Pardubice střelecky ovládly druhou třetinu a mohly se těšit na třetí dějství.

Cenné vedení hosté ubránili

Do třetí třetiny vstoupily lépe Pardubice, byly častěji u Málka, ale skórovat a trhnout se na možná rozhodující vedení se jim ale nepovedlo. S přibývajícími minutami se ale ke slovu dostávala domácí Energie, která stále častěji zaměstnávala Jána Lašáka. Ten ale odolal. Pochytal šance Hlavačkovi i Vojtěchu Polákovi ve 49. minutě. Na druhé straně se musel Málek ohánět při šancích hostů v 50. minutě. Závěrečná desetiminutovka ale patřila vesměs domácím, kteří ve snaze zlomit výsledek na svou stranu, se pustili do velkých manévrů. To ale neznamenalo, že i Pardubice neměly velké šance na uklidnění. Zhruba pět minut před koncem celé představení vrcholilo. Nejprve Havíř nepropálil Málka, jehož ohrožovaly i další dorážky ze strany Moelleru, na druhé straně vychytal Lašák Kumstáta, který na něj jel sám! Pak se ‚Janko‘ předvedl při šanci Dvořákově. Pardubice byly pod tlakem, spletité situace ve své obraně řešily vesměs zakázanými uvolněními. Dvě minuty před koncem si vybrali domácí trenéři time out, Málka nahradili šestým hráčem, ale Pardubice všechny šance domácích ubránily.

Pardubičtí hokejisté si připsali třetí velmi důležité vítězství v řadě. Možnost natáhnutí vítězné šňůry má HC Moeller Pardubice v neděli, kdy od 17.00 přivítá v ‚Duhovce‘ tým Třince.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): „Zápas rozhodla druhá třetina, v které jsme podali velmi špatný a nedisciplinovaný výkon. Pokud toto mužstvo dělalo dobré výsledky, tak vždy dodržovalo pokyny trenérů. Ale v druhé třetině si polovina hráčů dělala co chtěla. Ve třetí třetině nám scházelo trochu štěstí, mohli jsme možná sáhnout na bod. Prohospodařili jsme velmi dobře rozehraný zápas.“

Jiří Šejba (Pardubice): „Na začátku zápasu jsme zaspali, byli jsme pomalí a nedůslední. Do druhé třetiny jsme našemu mužstvu řekli, aby přidalo na agresivitě. Klíčovým okamžikem bylo, že jsme ubránili skoro dvouminutovou přesilovku Karlových Varů pět na tři. V našich hráčích se tím něco nastartovalo a po brzkém vyrovnání na 2:2 už bylo všechno lehčí. Nesmírně důležitá byla právě druhá třetina, ve třetí už jsme si vedení pohlídali.“