Třetí výhra a dokonce s nulou! Eaton vyhrál v Třinci i podruhé 

Třetí výhra a dokonce s nulou! Eaton vyhrál v Třinci i podruhé

21.03.2010 | Jan Hrabal

TŘINEC — Tři góly v rozmezí necelé minuty rozhodly o výhře hokejistů HC Eaton Pardubice ve čtvrtém čtvrtfinále v Třinci. Naprosto soustředěný a koncentrovaný výkon podtrhlo vychytané čisté konto Dominika Haška. Pardubice tak v sérii vedou 3:1 na zápasy.

ČF4, neděle 21.3.2010 od 18:15 hodin, Werk aréna
Oceláři Třinec
Oceláři Třinec
0
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
5
 
Třetiny: 0:3, 0:1, 0:1.
Branky a nahrávky: 7:58 Zohorna (Sýkora, Pivko), 8:39 Kolář I (Starý), 8:54 Špirko (Somík, Kolář II), 28:58 Cetkovský (Kočí, MacKenzie), 59:59 Píša (Koukal). Rozhodčí: Minář, Šír – Bryška, Hlavatý. Vyloučení: 10:13, navíc Platil, Balej oba 5 minut a osobní trest do konce utkání, Malec – Píša, Cetkovský všichni 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 3573. Střely na branku: 28:43. Průběh utkání: 0:5. Nejlepší hráči: Josef Hrabal – Dominik Hašek. Stav série: 1:3.
Oceláři Třinec: Duba (8:39 Hamerlík) – Zíb, Hrabal, Cartelli, Seman, Malec, Andersons, Platil, Lojek – Růžička, Bonk, Kohn – Květoň, Peterek, Martynek – Balej, Polanský, Tomas – Pospíšil, Polák, Kanko. Trenéři: Pavel Marek a Břetislav Kopřiva.
Dynamo Pardubice: Hašek – Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, MacKenzie – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – Sýkora, Zohorna, Pivko – Cetkovský, Kousal, Rákos – Nahodil. Trenéři: Václav Sýkora a Jan Votruba.

Třinec nastoupil do čtvrtého čtvrtfinále se dvěma změnami v sestavě. Do branky se postavil poprvé v sérii Tomáš Duba, do obrány se vrátil Janis Anderson místo Lubomíra Vosátka.

Nástup jako hrom! Během 56 sekund vedl Eaton 3:0!

Zatímco v sobotu musel Eaton čelit úvodnímu tlaku Ocelářů, tak o den později se nic takového nekonalo. První šanci hostující celek, hned ve 2. minutě zkoušel své štěstí Zohorna, na druhé straně musel zaskakovat Hašek helmou proti Balejově střele.

O chvíli později přišla nejluxusnější pasáž v podání pardubických hokejistů. Ale vezměme to pěkně postupně: Mario Cartelli ztratil kotouč, ten se přes Petra Sýkoru dostal k Liboru Pivkovi a poslal Eaton do vedení – 0:1 v čase 7:58.

Za 41 sekund to bylo už o dva góly. Trefil se totiž dnešní oslavenec (29. narozeniny) Jan Kolář po perfektní Starého příhře – 0:2 v čase 8:39. Třinečtí reagovali výměnou gólmana, do branky se tak vrátil Peter Hamerlík.

Tomu se však návrat vůbec nepovedl. Inkasoval totiž hned z první akce Východočechů: Radovan Somík vybídl k pěknému sólu po straně Rastislava Špirka a ten se trefil přesně pod horní tyč – 0:3 v čase 8:54!

Oceláři si vzali oddechový čas, jejich hra byla v troskách. Pardubičtí hokejisté kontrolovali vývoj první třetiny, v 16. minutě dokonce trefil Cetkovský tyč! Jedinou vážnější šancí domácích v úvodní dvacetiminutovce byla nebezpečná střela Peterka z mezikruží při přesilovce.

Disciplína a absolutní koncentrovanost

Pardubice předváděly v Třinci ve čtvrtém čtvrtfinále vysoce kvalitní podívanou, hrály přesně to, co potřebovaly. Nikam se nehnaly, ale měly-li prostor k útoku, využívaly ho o sto šest. Oceláři se jen s obrovskými obtížemi dostávali do útoku.

Ve 29. minutě utekl Eaton do čtyřgólového trháku. V přesilovce nahodil puk od modré obránce Kočí, v mezikruží tečoval kotouč Jiří Cetkovský přesně za Hamerníkova záda – 0:4. Pardubický útočník pak „kolébkou“ oslavil středeční narození své dcery Terezie.

V polovině zápasu zvonila tyč po Nakládalově střele z ostřejšího úhlu v signalizované výhodě. Eaton si dokonce pak vyzkoušel takřka dvouminutovou hru proti třem, ale tu neproměnil. I tak snesl výkon pardubických hokejistů nejpřísnější parametry.

Hosté zápas ovládli s bravurou

V úvodu třetího dějství se museli Východočeši bránit třinecké převaze po vyloučení Petra Sýkory, ale gólman Hašek nebezpečné situace před sebou v pohodě vyřešil. Neprosadili se Polanský a Pospíšil, kteří se dostali do zajímavých pozic.

Následný trest pro Roberta Kousala přinesl velkou šanci Ladislavu Kohnovi, jeho teč z mezikruží však brankář Hašek vychytal. Pardubice nepřipouštěly větší drama, zápas v klidu dovedly i přes Nakládalův trest za faul loktem do vítězného konce.

Třinec závěr neunesl, Oceláři vyprovokovali několik šarvátek, nejprve přišla boxerská vložka mezi Malcem a Cetkovským. Oba se rvali jen chvíli, po Cetkovského ráně skončil třinecký bek na zemi, sudí pak oba rohovníky od sebe odtrhli. Pak se chtěl rvát s mladými hráči Pardubic nepříčetný Platil, jenž nesmyslně krosčekoval Rákose. Rváčskou etudu zakončil pěstní souboj Jozef Balej versus Robert Kousal.

Zhruba 150 pardubických fanoušků oslavilo třetí vítězství v řadě. Východočeši se tak ze Slezska vrací za vedení 3:1 na zápasy. Další utkání uvidí pardubická ČEZ Arena ve středu 24. března 2010 od 18.10 hodin.

 

Ohlasy po utkání

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec): „Sobotní utkání, které jsme v prodloužení prohráli, na nás zanechalo stopy. V úvodu to z naší strany nebylo dobré, zatímco Pardubice nastoupily sebevědomě. My jsme se probrali až za stavu 0:3 a začali jsme trošku hrát. Ale Pardubice hrály neskutečně koncentrovaně v obraně a těžko jsme se proti nim prosazovali. Fyzické vydání se hráčů sice bylo velké, ale Pardubice si výsledek pohlídaly.“

Jan Votruba (HC Eaton Pardubice): „Měli jsme výborný vstup do utkání. V deváté minutě jsme vedli 3:0, a to hrozně ovlivnilo celý zápas. Domácí se pak museli tlačit do útoku, my jsme mohli chytře čekat na šanci. Ale všechno se odvíjelo od našeho výborného začátku.“

 

Fotogalerie

 
Vzájemné zápasy 2009/2010
6.10.09 Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 1:5
22.11.09 Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 0:6
10.1.10 Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 4:5
5.3.10 Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 6:1
16.3.10 Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 1:3
17.3.10 Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 5:3
20.3.10 Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 4:5p
21.3.10 Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 0:5
24.3.10 Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 3:2
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři