8.8.2013

Sýkorův comeback za 1+1 a Pardubice porazily Plzeň

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vyhráli v přípravném utkání nad Plzní 3:2. Dvěma kanadskými body za gól a nahrávku se blýskl navrátilec Petr Sýkora, další branky přidali Robert Kousal a Aleš Píša.

Přát., čtvrtek 8.8.2013, ČEZ Arena Pardubice

3:2
2:1, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 12:00 Kousal (Benák; 5/5), 13:49 P. Sýkora (Somík; 5/5), 36:52 Píša (Marha, P. Sýkora; 5/5) – 16:58 D. Růžička (Novotný; 3/4), 57:55 J. Sýkora z trestného střílení. Rozhodčí: Kareš – Čížek, Kis. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 1924. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: M. Růžička – Píša, Kočí, Benák, Zdráhal, Gregorc, Vašíček, Čáp, Mocek – P. Sýkora, Marha, Somík – Radil, Kousal, Starý – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Tybor, Číp, Semorád – Veselý. Trenéři: Zdeněk Venera, Ladislav Lubina a Miloš Říha.
Plzeň: Machovský – Frolo, Mozík, Boháč, Růžička, Pavlíček, Slavík, Marcel – J. Sýkora, Lev, Novotný – Petruška, Vlček, Schleiss – Sedláček, Pitule, Dvořák – T. Sýkora, Kašpařík, Kepka. Trenéři: Michal Straka, Milan Razým a Jaroslav Špaček.

V úvodu přátelského utkání měly Pardubice dvouminutovou výhodu přesilové hry, Jakub Lev si ale za hákování odpykal celé dvě minuty. Při následné hře pět na pět se poprvé ke slovu dostal Petr Sýkora. Domácí kanonýr ujel do úniku, ale vychytal jej brankář Machovský.

O chvíli později se domácí prosadili. Na pomezí 13. minuty po objetí plzeňského protivníka málem vypálil Václav Benák, ale našel lépe najetého Roberta Kousala, pro něhož nebyl problém z kruhu ostře a přesně vypálit – 1:0. Za minutu a půl se Pardubice radovaly podruhé. Radovan Somík vyslal do akce Petra Sýkoru a ten podepsal svůj comeback na domácí led povedeným zakončením – 2:0.

Plzeň snížila na rozdíl jediné branky při přesilovce čtyři na tři, z mezikruží se střelou mezi Růžičkovy betony prosadil jeho jmenovec Dan – 2:1.

V úvodu druhé části hry dohrávaly Pardubice 115 sekund přesilové hry, do stoprocentní šance se ale nedostaly. O pár minut později pykali Západočeši za špatné střídání a paradoxně jejich gólmana nejvíce ohrozil Tomáš Sýkora, jenž srazil Marhův pas na pravou tyč.

Ve 31. minutě měl obrovskou šanci Radoslav Tybor, v situaci tří na jednoho pálil nad Machovského bránu. Pak se Západočeši bránili po Frolově podražení.

V následné hře pět na pět předvedla parádní kombinaci první formace domácích, puk putoval po ose Petr Sýkora – Josef Marha – Aleš Píša. Poslední jmenovaný dostal před bránou ideální pas, který střelou z voleje přetavil ve vedení 3:1.

Pardubice mohly navýšit tento stav na začátku třetího dějství, po vyloučeních Vojtěcha Mozíka a Daniela Růžičky hrály pět na tři, ale tuto krátkou výhodu neproměnily. O chvíli později měli hosté výhodu čtyři na tři, ale ta rovněž nepřinesla změnu skóre.

Velmi zajímavá byla 53. minuta, nejprve málem gólově zaúřadovala domácí dvojice Lukáš Radil – Tomáš Zohorna, po nich se rukama pohádali Jiří Vašíček s Dominikem Boháčem.

Dvě minuty před koncem se Plzeň dočkala snížení, kdy trestné střílení po Benákově faulu proměnil Ján Sýkora – 3:2. Pardubičtí hokejisté si ale cennou výhru nad mistrovskou Plzní nenechali vzít. Západočeši si naopak připsali první porážku v přípravě na novou extraligovou sezonu.

Zdeněk Venera (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Z výsledku nedělám žádné velké závěry. Potěšil mě zlepšený výkon oproti utkání v Jihlavě. Samozřejmě máme rezervy, stoprocentní nebyly přesilovky, kterým jsme se ještě příliš nevěnovali, a proměňování. Kdybychom byli produktivnější, tak bychom měli vstřelit více branek.“