Starší dorostenci nezvládli nervózní zápas s Jihlavou, Dukle podlehli 3:6 

Starší dorostenci nezvládli nervózní zápas s Jihlavou, Dukle podlehli 3:6

03.02.2017 | Marek Votke

PARDUBICE — Starší dorostenci doma podlehli Jihlavě 3:6 a přišli tak o průběžné vedení v extraligové tabulce. Branky Dynama vstřelili Filip Koffer, Ondřej Matýs a Michal Pochobradský.

41. kolo, čtvrtek 2.2.2017, Tipsport arena
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
3
 
Dukla Jihlava
Dukla Jihlava
6
 
Třetiny: 1:3, 1:2, 1:1.
Branky a nahrávky: 6:35 Koffer (Kostka), 30:15 Matýs z trestného střílení, 55:23 Pochobradský (Oliva, Chára) – 4:49 Najman (Vála, Kadleček), 7:50 Strnad (Slabý), 11:17 Vála (Jindra), 25:42 Slabý (Strnad), 29:04 Strnad (Vrátný, Adam), 47:04 Vala (Najman, Kadleček). Rozhodčí: Veinfurter – Holeček, Roischel. Vyloučení: 14:13 navíc Hrbatý, Slabý (oba Dukla Jihlava) 10 minut osobní trest. Využití: 1:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.
Dynamo Pardubice: Kulich – Dubovči, Leder, Oliva, Rudy, Sýkora, Javůrek, Blažej – Machač, Pochobradský, Kostka, Chára, Černý, Koffer, Bucek, Matýs, Rozlílek.
Dukla Jihlava: Juřička – Marek, Vála, Havelka, Vrátný – Daňhel, Kadleček, Jindra, Úlovec, Musil, Adam, Vala, Hrbatý, Najman, Slabý, Strnad.

První třetina utkání Dynama s Jihlavou přinesla velmi pohledný hokej se spoustou šancí na obou stranách, čtyři góly a pět vyloučení, zkrátka skoro všechno, co k hokeji patří. Skóre otevřel v páté minutě při přesilové hře Adam Najman, když z předbrankového prostoru zakončil přesně k tyč – 0:1!

Odpověď Východočechů na sebe ovšem nenechala dlouho čekat. Za necelé dvě minuty se, tentokráte v oslabení, dostal ke kotouči věkem mladší dorostenec Filip Koffer, pláchl hostující obraně a zakončil přesně mezi betony brankáře Juřičky – 1:1.

Hráči Dukly ale zachovali chladnou hlavu a dál se hnali do útoku. Za necelou minutu ještě Jaroslav Musil trefil tyč Kulichovy klece, aby se za pár okamžiků mohl radovat Milan Strnad, jenž taktéž v přesilovce překvapil domácího brankáře svižnou střelou – 1:2.

Za další tři a tři čtvrtě minuty se Jihlava radovala znovu. Tentokráte dostal krásnou přihrávku do druhé vlny přímo před branku nikým nehlídaný Matěj Vála a zvýšil na 3:1 z pohledu hostů. V závěru třetiny měl obrovskou šanci na snížení domácí Chára, ale sám před Juřičkou nedokázal bekhendem dostat kotouč přes jeho beton, a po první siréně tak platilo dvoubrankové vedení Jihlavy.

I Začátek druhé třetiny vyšel lépe hostům a v její šesté minutě se prosadil Jiří Slabý, když se před brankou dostal ke kotouči, položil si pardubického brankáře a bekhendem v klidu puk zasunul do odkryté branky – 1:4.

Za další tři minuty a kousek to už bylo o čtyři branky. Dvě vteřinky před vypršením trestu domácího Bucka využil třetí přesilovku v zápase po rychlé souhře Milan Strnad a potvrdil pohodu na hostující střídačce – 1:5. O minutu později es po předchozím faulu k trestnému střílení rozjel kapitán domácích Ondřej Matýs a snížil na 2:5 ze svého pohledu.

Zápas ve své druhé polovině vinou vysokého počtu vyloučení hodně ztratil na tempu, ale přesto se bylo i ve třetí třetině na co koukat. Hned na začátku třetiny měli velikou šanci Jaroslav Musil s Dominikem Adamem, když vyšachovali domácího obránce, ale druhý jmenovaný nakonec nedokázal zakončit.

O zhruba čtyři minuty později už ale Jihlava předvedla akci gólovou. V přesilovce se v útočném pásmu dostal ke kotouči Tomáš Vala a přidal poslední šestý gól Dukly – 2:6.

Šanci na snížení měli v poslední desetiminutovce krátce po sobě Vít Rozlílek a Dominik Chára, když se oba ocitli sami před jihlavským brankářem, ale Rozlílek těsně minul a Chára trefil pouze tyč. Podařilo se to ale až Michalu Pochobradskému, jenž čtyři a půl minuty před koncem plácl před Juřičkou do kotouče a dostal jej do sítě, čímž uzavřel gólový účet zápasu – 3:6.

Poměrně vyhrocené utkání tak nakonec lépe zvládla Jihlava a po zásluze si odváží tři body. Rozhodčí v zápase mimo jiné rozdali úctyhodných devadesát trestných minut.

Vzájemné zápasy 2016/2017
16.8.16 Dukla Jihlava – Dynamo Pardubice 4:0
6.1.17 Dukla Jihlava – Dynamo Pardubice 2:3p
2.2.17 Dynamo Pardubice – Dukla Jihlava 3:6
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři