11.1.2005

Slavia poražena, zůstává ale čtvrtá

Nádherný zápas! Napěchovaná ‚Duhovka‘ viděla strhující souboj o čtvrté místo. Pardubice dvakrát vedly, ale branka Milana Antoše z 55. minuty rozdělila body po šedesáti minutách mezi oba protivníky. Bonusový bod, který přece jen rozradostnil pardubické příznivce, přidal díky své trefě Jan Bulis.

Tipsport extraliga, 31. kolo, úterý 11.1.2005, ČEZ Arena Pardubice

Slavia Praha

1:0, 0:1, 1:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 14:09 Novotný (Mikeska, Hejduk), 45:55 Blažek (P. Sýkora, Dopita), 62:00 Bulis (Novotný) – 25:52 Pálffy (Graňák), 54:45 Antoš. Rozhodčí: Turčan – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 9 173. Střely na branku: 32:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, Vyhlídal, Mudroch – P. Sýkora, Dopita, Blažek – Hejduk, Mikeska, Bulis – Průcha, Koukal, Korhoň – Rolínek, Starý, Pištek. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.
Slavia Praha: Musil – Pojkar, Novák, Kadlec, Žižka, Žabka, Kolařík, Graňák – Pálffy, Stümpel, Antoš – Hruška, Beránek, Sup – Tomica, Vašíček, Vlasák – Dlouhý, Kopecký, Vondrka. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jiří Kalous.

Bitva od prvních minut

Od začátku mohla naplněná Duhová aréna sledovat nádherné utkání. V brance Slavie překvapivě nastoupil mladý Lukáš Musil, který se poprvé zapotil během pardubické přesilovky ze 3. minutě. Do největší šance se během výhody dostal Bulis, ovšem z prostoru mezi kruhy netrefil přesně puk po předchozí Mikeskově přihrávce. V 9. minutě se mohl prosadit Koukal, jenž se po vhazování prodral až před Musila, o chvíli později musel gólman Slavie zakročovat po Dopitově střele. Slavia ale hrála dobře. Trpělivě bránila, ve 13. minutě ji mohl do vedení poslat Stümpel, který nebezpečně dorážel těsně před pardubickým brankářem. Pardubice se dočkaly v 15. minutě, Mikeska vybojoval puk za bránou Slavie, předal jej Hejdukovi, jenž mu ho opět vrátil a lídr kanadského bodování naservíroval gólovou přihrávku pro Andreje Novotného – 1:0. V závěru třetiny měla Slavia možnost dvou přesilových her, ale ani jednu z nich nevyužila.

Druhé dějství opanovala Slavia

Do druhého dějství vstoupila aktivněji Slavia, která dohrávala přesilovku z první dvacetiminutovky. První řada hostí si před Lašákem vytvořila tlak, ale dopravit puk za záda gólmanova se jí nepovedlo. Hostující tým byl ve druhé třetině aktivnějším celkem, hrál chytře dozadu a hrozil z brejků. Ve 26. minutě tak Pražané zaslouženě vyrovnali. Na konci jejich gólové akce byl Pálffy, jenž dopravil puk za čáru – 1:1. O šest minut později se do velké šance dostal střelec první branky Slavie, ale proti byl gólman Lašák. V závěru prostřední třetiny se nadechly i Pardubice. Dopita jel sám se Sýkorou dva na jednoho, ale jejich spolupráce nebyla plodná, protože nahrávka pardubického kapitána šla mezi nohy hráče s číslem 37. Minutu před koncem se do gólové pozice prodral Bulis, ale byl hákován Stümpelem, který byl po zásluze sudím Turčanem vyloučen.

Antoš vyrovnal, ale Bulis v prodloužení rozhodl!

Poslední třetina začala dohrávanou přesilovkou, kterou domácí tým nesehrál dobře, prakticky se nedostal do šance. Ve 45. minutě měl pardubický celek výhodu další přesilové hry a využil ji. Petr Sýkora zpoza brány nahrál Blažkovi, jenž podruhé překonal Musila – 2:1. Druhá trefa domácích přinutila Slavii trochu otevřít hru. A to se také stalo. Oba týmy předváděly oproti druhé třetině nádhernou podívanou s velkým množstvím šancí. Ve 48. minutě se Průcha natahoval po Koukalově přihrávce, ale umístil ji nad. Chvilku potom mohl skórovat Blažek. Ale i Pražané měli šance. Tu z 55. minuty využil Antoš, po předchozím velmi sporném vyloučení Hejduka, který doklepal puk za Lašáka – 2:2. Domácí se cítili ukřivděni, dlouho se nehrálo, protože pardubičtí fanoušci naházeli na led všechno možné. Protestovali proti předchozímu zákroku hráče Slavie, jenž si údajně předtím pomohl k puku vysokou holí. Slavia ale kýženou plichtu uhrála, snažila se držet hru co nejdál od Musila a dokonce mohla rozhodnout! V samém závěru stál tváří v tvář Lašákovi Hruška, ale pardubický gólman rozklekem vše zachránil.

Zápas tak dospěl do prodloužení. V čase 61:43 byl vyloučen hostující hráč Pojkar a hned o sedmnáct sekund později rozjásal ochozy Jan Bulis! Pardubice tak porazily Slavii, čtvrté místo ji ale nesebraly. Přesto si hráči zaslouží pochvalu, zvládli tři náročné zápasy během čtyř dní. Odpočinek, který čeká, je určitě zasloužený.

Vladimír Martinec (Pardubice): „Viděli jsme velice dobré utkání, v němž se hrálo nahoru - dolů. Soupeř velice dobře bránil a těžko jsme se dostávali přes jeho obranný val. Navíc byla Slavia nebezpečná při rychlých protiútocích. Mají na to velice dobré hráče. Jsem rád, že se nám podařilo v prodloužení zvítězit. Hráči zasluhují absolutorium, protože to bylo třetí těžké utkání ve čtyřech dnech a zvládli to až do poslední minuty.“

Jiří Kalous (Slavia): „Odehráli jsme vynikající utkání, oboustranně mělo vysoké nasazení a muselo se divákům líbit. S bodem jsme spokojeni, vynikající výkon podal mladý Musil, který se teprve ráno dozvěděl, že bude chytat. Fraňka totiž trápí záda. Své úlohy se Musil zhostil výborně.“