Šestizápasovou sérii výher staršího dorostu ukončily Karlovy Vary 

Šestizápasovou sérii výher staršího dorostu ukončily Karlovy Vary

10.12.2016 | Adam Joska

PARDUBICE — Starší dorostenci se ujali vedení zásluhou Dominika Cháry, který se prosadil i ve druhé třetině, kdy dokázal rychle odpovědět na vyrovnání Karlových Varů. Hostům se v poslední desetiminutovce podařilo otočit vývoj zápasu, který se už Dynamu i přes urputnou snahu nepodařilo zvrátit a přišli o svou poměrně dlouho trvající neporazitelnost.

30. kolo, sobota 10.12.2016 od 17:00 hodin, Tipsport arena
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
2
 
Karlovy Vary
Karlovy Vary
4
 
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:3.
Branky a nahrávky: 6:41 Chára (Mert), 23:34 Chára (Mert) – 22:47 Hudečka, 53:42 Prošek (Tlačil, Bernáth), 54:46 Šik (Prošek, Bernáth), 59:01 Bečka. Rozhodčí: Homola – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: 38:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
Dynamo Pardubice: Vlk – Dubovči, Javůrek, Leder, Mert, Oliva, Rudy, Sýkora – Blümel, Černý, Chára, Kostka, Matýs, Pochobradský, Rozlílek, Zeman.
Karlovy Vary: Beran – Bernáth, Cankov, Kala, Přibyl, Ptáček, Štaif, Zavřel – Bečka, Černý, Habr, Halberštát, Holub, Hudečka, Petrov, Prošek, Šik, Tlačil.

Východočeši vstoupili do utkání aktivněji než jejich soupeř a v 7. minutě se ujali vedení. Po Mertově střeleckém pokusu se kotouč odrazil k pravé tyčce, kde číhal Dominik Chára, jenž puk pohotově nasměřoval nad betonem přesunujícího se brankáře do branky – 1:0.

Vedení mohl navýšit Blümel, který se zmocnil puku ve středovém kruhu, nabral rychlost a dostal se až za obránce. Ti mu ale nedovolili zakončit lépe než do betonu Berana. Za hosty se dostal do slibné šance po pravé straně Šik, kterého nerozhodilo ani mírné seknutí přes hokejku, nabruslil si až před gólmana, za kterého však nedokázal zasunout kotouč.

Druhou třetinu začaly lépe Karlovy Vary, aktivním napadáním si vybojovaly puk v útočné třetině a sám před brankáře se ocitl Tlačil, který zakončoval jen do něj. Ve 23. minutě už se hostům podařilo Vlka překonat, konkrétně se o to zasloužil před brankou zcela volný Jiří Hudečka – 1:1.

O necelou minutu později si ale Pardubice díky chybě brankáře Berana vzaly své vedení zpět. Dominik Chára na něj jen nahazoval kotouč a on si ho srazil do své vlastní brány – 2:1.

Karlovarští mohli vyrovnat ve vlastním oslabení, ve kterém ujali do přečíslení dvou na jednoho. Prošek v něm nahrál na levou stranu Bečkovi, který poměrně dlouho váhal zda nahrát či vystřelit, nakonec zvolil střelu, kterou vyslal jen do připraveného Vlka. Na druhé straně obral Matýs o puk ve středním pásmu obránce Cankova a vyslal do předu Pochobradského, kterého rychle se přesunující Beran vychytal. Velkou šanci si vytvořil Šik, jenž mohl po bekhendové kličce zakončovat do odkryté branky, jenže trestuhodně poslal puk jen do betonu Vlka.

Při hře čtyři na čtyři v 54. minutě se hostům podruhé podařilo vyrovnat. Z rychlého protiútoku vznikla povedená souhra na levé straně při které našel Tlačil u levé tyčky čekajícího Radka Proška, který ihned zakončil do odkryté části branky – 2:2.

O minutu později hrály Karlovy Vary přesilovou hru, kterou dokázaly využít za dvanáct vteřin. Na konci rychlé souhry byl Otakar Šik, který z hranice pravého kruhu propálil domácího brankáře a otočil vývoj zápasu – 2:3.

Domácí měli také možnost skórovat z přesilovky, to se jim však i přes velkou snahu nepovedlo. Největší šanci měl Chára, ke kterému se dostal puk po Matýsově ráně z pravé strany, ale Chára rozvlnil pouze boční sítku. Pardubičtí minutu a půl před koncem po oddechovém času odvolali brankáře a pokusili se o vyrovnání s šesti hráči v poli. To se jim však nepovedlo a navíc Karlovy Vary devětapadesát vteřin před koncem využily pardubickou hru bez gólmana k pečetění své výhry. Ptáček sice ještě nedokázal trefit odkrytou branku, což se povedlo o pár okamžiků později Janu Bečkovi – 2:4.

Vzájemné zápasy 2016/2017
10.12.16 Dynamo Pardubice – Karlovy Vary 2:4
21.1.17 Karlovy Vary – Dynamo Pardubice 3:2sn
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři