24.9.2010

První porážka v extraligové sezoně. Pardubice prohrály v Litvínově

LITVÍNOV — Hokejisté HC Eaton Pardubice sice po 47 sekundách hry zásluhou Daniela Rákose vedli v Litvínově, duel na severu Čech však zvládli lépe hokejisté Benziny. Ti dokázali vývoj utkání otočit a porazit Eaton 3:1. Pardubice trápila špatná koncovka, Východočeši se neprosadili ani při závěrečné power play.

Tipsport extraliga, 4. kolo, pátek 24.9.2010, Zimní stadion Ivana Hlinky

Litvínov

3:1
2:1, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 2:02 Černošek (Kracík, Vopat), 12:53 Kubinčák (Lukeš, V. Hübl), 50:03 Jánský z trestného střílení – 0:47 Rákos. Rozhodčí: Husička, Trombík – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 4234. Střely na branku: 17:20. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Litvínov: J. Hübl – Kroupa, Švarný, Jareš, Černošek, Kubát, Gula, Skuhrovec – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš – Bojer, Kracík, Černý – Jenáček, Vopat, Jánský – Majdan, Maxa, Gerhát – Rindoš. Trenéři: Robert Reichel a Jiří Kučera.
Dynamo Pardubice: Růžička – Kaberle, Nakládal, Kočí, Kolář, Mezei, Jillson, Kudělka – Starý, Koukal, Rákos – Pivko, Zohorna, Bartek – Somík, Špirko, Pineault – Buchtele, Kousal, Cetkovský – Nahodil. Trenéři: Josef Jandač a Jan Votruba.

Pardubice odehrály v Litvínově 201. vzájemný zápasy. Více utkání má Eaton za sebou s pražskou Spartou, se kterou v 1. kole sehrál 220. duel.

Na Rákosovu „bleskovku“ Litvínov reagoval dvěma trefami

Nástup do zápasu se obhájci mistrovského titulu povedl na jedničku. Už po 47 sekund se hokejisté v červených dresech radovali z první branky. Petr Koukal zpětnou přihrávkou našel Daniela Rákose, ten si povyjel před branku a procedil puk mezi betony brankáře Hübla – 0:1.

Litvínov srovnal záhy. Za hákování byl vyloučen v čase 1:02 Libor Pivko a přesně po minutě se vracel zpět mezi mantinely. Marek Černošek si sjel mezi kruhy a propálil gólmana Růžičku – 1:1.

O chvíli později měl Eaton výhodu dvou slepených přesilových her, ale vyloučení Skuhrovce a Bernáta nedokázal potrestat, přestože Radovan Somík v 11. minutě měl velikou šanci po svém aktivním vyjetí z úhlu.

A tak gólově zahřmělo na opačné straně. Litvínov využil ve 13. minutě rychlou akci tři na dva, Lukeš nahrál Kubinčákovi a ten křížnou střelou k tyči poslal domácí do vedení – 2:1.

V závěru úvodního dějství měly Pardubice velkou šanci v podobě 75 sekund hry pět na tři. Dvojnásobnou přesilovku ale východočeský celek ji nevyužil, přestože třeba Petr Koukal se dostal do samostatného úniku, který vychytal brankář Hübl.

Libor Pivko nevyužil trestné střílení

Druhá třetina přinesla více trestných minut pro oba týmy, žádné mužstvo ale nabídnutou šanci nevyužilo. Nejprve byl vyloučen Robert Kousal za naražení zezadu, po jeho návratu šel pykat Radim Skuhrovec.

Při následné hře pět na pět se strhla zajímavá mela po Jánského natlačení do branky, za vzájemnou potyčku byli potrestání domácí Bojer a pardubický Jillson. Ve hře čtyři na čtyři byl podražen Libor Pivko a rozhodčí za zákrok na něj nařídili trestné střílení. Hráč s číslem 19 ale velkou příležitost nevyužil.

Ve 32. minutě prokázal své kvality Martin Růžička, když vykryl velkou střeleckou příležitost Viktoru Hüblovi. V závěru druhé třetiny pak Eaton podržel po Kudělkově vyloučení za vysokou hůl.

Naopak Benzina penaltu proměnila

Nástup do třetí dvacetiminutovky byl ve znamení dvojnásobné přesilovky Benziny. Severočeši ale vyloučení Starého a Kočího domácí nepotrestali.

Pardubice se do soupeře zakously po trestu pro Kubáta, Východočeši doslova obléhali litvínovské ležení, ale domácí se zuby nehty ubránili.

Definitivu litvínovskému vítězství přiblížila polovina závěrečného dějství. Jeff Jillson musel zatáhnout za záchrannou brzdu při úniku Jánského. Domácí hokejisté dokázali trestné střílení, faulovaný hráč prostřelil Růžičku – 3:1.

Závěr zápasu a snahu Eatonu bodovat „vylepšil“ faul Kubáta. Faul na Petra Koukala ale hosté nedokázali potrestat. Východočeši se pokusili v závěru srovnat při hře bez brankáře, ale Litvínov si výhru 3:1 nenechal vzít.

Jiří Kučera (HC Benzina Litvínov): „Brzký gól, který jsme dostali, nás vyburcoval, hráli jsme zodpovědně a otočili v první třetiny stav. Ve druhé části nás podržel Jarda Hübl, který chytil nájezd. Ve třetí třetině jsme hráli dobře zezadu a výsledek si pohlídali.“

Josef Jandač (HC Eaton Pardubice): „Sice jsme hned v první minutě vstřelili gól, ale asi nám to ublížilo. Mysleli jsme si, že vše půjde samo. Soupeř nám dal gól z přesilovky a z přečíslení. Potom hráli domácí dobře a kontrolovali hru. Měli jsme přesilovky, nájezd, ale gól jsme bohužel nedali. Nehráli jsme dnes jako mužstvo a to nás stálo body.“