20.12.2016
Klára Petrásková, Jan Hrabal

První juniorské derby pro Dynamo!

HRADEC KRÁLOVÉ — V sobotu se z důvodu marodky Mountfieldu HK juniorské derby nehrálo, ve Fortuna aréně v úterý ano a získaly ho Pardubice. Dynamo sice prohrávalo, ale nejprve srovnal Dominik Dušek a v 58. minutě rozhodl o vítězství červenobílých Dominik Kubišta. Oporou Pardubic byl brankář Milan Klouček, který pětadvacet střel rivala.

DHL extraliga juniorů, 30. kolo, úterý 20.12.2016, Fortuna aréna

Mountfield HK

1:2
1:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 10:03 Matouš (Hidveghy, Jirásek) – 21:16 Dušek (Hoskovec, Voženílek), 57:53 Kubišta (Petrus, Trejbal). Rozhodčí: Battěk – Frodl, Svobodová. Vyloučení: 8:6, navíc Martinec 5 minut a osobní trest do konce utkání, Rudy (oba Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 177. Střely na branku: 26:18. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Mountfield HK: Bechný – Bureš, Havránek, Kynčl, Lier, Moník, Pohl – Hidveghy, Chalupa, Hnik, Jirásek, Mašín, Matouš, Moník, Pažourek, Řepík, Zahradník.
Dynamo Pardubice: Klouček – Faltys, Klinecký, Kučera, Rudy, Šklíba, Trejbal, Zukal – Bureš, Dušek, Hoskovec, Kubišta, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Štefka, Voženílek, Zídek.

Hra ve standardním počtu hráčů na ledě? Té si diváci v úvodních minutách příliš neužili. V krátkém sledu se na trestné lavici vystřídali hned čtyři hráči z obou týmů, ani jedna strana ale nedokázala více prostoru na ledě proměnit v branku. Nejblíže ke skórování měl pardubický Martinec, u levé tyčky se mu ale převalit puk přes Bechného beton nepovedlo.

V jedenácté minutě se už ale červené světlo za bránou rozsvítilo. Jiráskovu střelu z mezikruží vyrazil Klouček jen před sebe a v pořadí druhý dorážející Dominik Matouš dostal kotouč až za brankovou čáru – 1:0. Vzápětí dobře mířil Hidveghy, hostující gólman ale zasáhl svou lapačkou včas. Nepřesné rozehrávky chtěl ještě v závěru třetiny využít Jirásek, brankář Klouček ale navýšení hradeckého vedení nepřipustil.

Pouze 71 vteřin uplynulo z prostředního dějství a ve Fortuna aréně bylo vyrovnáno. Z rohu kluziště našel Hoskovec v mezikruží volného Dominika Duška, který bez přípravy prostřelil přesouvajícího se domácího muže v masce – 1:1. Od modré čáry pálil na Bechného Trejbal, hradecký brankář si ale jeho střelu i přes clonící hráče pohlídal lapačkou.

Na druhé straně pálil z prostoru mezi kruhy bez přípravy Matouš a Klouček se po zákroku nejistě ohlížel, puk za svá záda ale nakonec nepropustil. Hostující rozehrávku dobře napadal Řepík, jenž vybojoval kotouč pro Jiráska. Útočník Mountfieldu se pak prokličkoval až před Kloučka, přehodit bekhendem puk přes beton se mu ale nepovedlo. V závěru periody byl Martincem tvrdě atakován Bureš a do třetí části si tak Hradečtí přenesli téměř celou pětiminutovou přesilovku.

Tu však v gólový úspěch přetavit nedokázali, navíc o část dlouhé početní výhody přišli vlastním vyloučením. Velmi blízko vedoucí trefě byl posléze od modré čáry pálící pardubický Zukal, ránu na vzdálenější tyč ale dokázal Bechný na poslední chvíli vyškrábnout mimo svou svatyni. Důležitý byl i další zákrok hradeckého gólmana, když vychytal z první střílejícího Duška.

S přibývajícími minutami bylo patrné, že ani jedno z mužstev nechce udělat chybu a nabídnout tak soupeři příležitost ke skórování. Vyrovnaný stav svítil na světelné tabuli dlouho, v 58. minutě se však o krok blíž ke třem bodům dostalo Dynamo. Na modré čáře přisunul Petrus touš Dominiku Kubištovi, jenž si položil Bechného a bekhendovým blafákem se nemýlil – 1:2. Na výsledku již nezměnila nic ani závěrečná hradecká power-play a první letošní výhru v juniorském východočeském derby si na konto připsaly Pardubice.