13.9.2016
Robert Novotný

První derby starších dorostenců ovládl Hradec Králové

Východočeské derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové je vždy plné emocí a to, v němž se utkali starší dorostenci, nebylo výjimkou. I přes kvalitní začátek ale nakonec pardubičtí mládežníci nedokázali v závěru strhnout utkání na svou stranu a na ledě malé haly Tipsport areny prohráli 3:4.

NOEN extraliga staršího dorostu, 5. kolo, úterý 13.9.2016, Tipsport arena

Mountfield HK

3:4
1:1, 1:3, 1:0
Branky a nahrávky: 04:05 Bucek (Chára, Černý), 27:38 Blümel, 46:01 Machač (Blümel) – 10:17 Dvořák (Jirásek, Štohanzl), 25:21 Štohanzl (Pohl), 32:38 Maršík (Pohl, Pažourek), 35:33 Pažourek. Rozhodčí: Kratochvíl - Čížek, Laczko. Vyloučení: 16:20. Využití: 0:1. Diváci: 82. Střely na branku: 25:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Dynamo Pardubice: Jánský (Kulich) – Dubovči, Leder, Oliva, Žouželka, Bučko, Rudy, Sýkora, Javůrek – Machač, Libnar, Pochobradský, Kostka, Chára, Blümel, Černý, Bucek, Matýs, Rozlílek.
Mountfield HK: D. Dvořák (Kouba) – Muška, Martinec, Gaspar, Voňka, Pohl, Šalda, Jonáš, Kukla – Šedivý, Sklenář, Pažourek, Matouš, Havelec, Jirásek, J. Dvořák, Štohanzl, Vaňát, Hašek, Šlaicher, Maršík.

Do úvodu utkání vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří aktivně napadali bránu královéhradeckého Daniela Dvořáka. Z této převahy také vyústil první gól, který vstřelil přesnou ranou z prostoru mezi kruhy pro vhazování v páté minutě Jiří Bucek – 1:0.

Obdržená branka ale hostující celek psychicky nepoložila. Naopak, taktovka se dostala do rukou královéhradeckých hokejistů, kteří několikrát při hře v plném počtu hráčů zamkli soupeře v jeho obranném pásmu. Velkou šanci měli na začátku sedmé minuty, kdy se hned trojice hostujících útočníků objevila v útočném pásmu proti jedinému obránci. Tím byl Martin Bučko, který skvělým obranným zákrokem překazil přihrávku Kryštofa Pazourka na Václava Maršíka.

Hosté se ale gólu přeci jen dočkali. V jedenácté minutě vybojovali puk v útočném pásmu, z rohu poté poslal puk před bránu Filip Jirásek a za záda Jana Jánského jej dopravil přízemní střelou Jaroslav Dvořák – 1:1.

Ve druhé třetině se začalo hodně aktivně. Po pětačtyřiceti vteřinách hry se dostal do dobré šance Michal Pochobradský, který z předbrankového prostoru nedokázal Daniela Dvořáka překonat. Z následného protiútoku poté z brejku zahrozil Václav Maršík, ale po bekhendovém blafáku trefil pouze masku Jana Jánského.

Pardubičtí mládežníci hráli ve čtyřiadvacáté minutě přesilovou hru, ale gól padl právě do jejich brány. Do samostatného úniku se totiž dostal Martin Štohanzl, který pohotovou střelou k levé tyči překonal Jánského – 1:2.

Dynamo to poté oplatilo stejnou mincí. Ve vlastním oslabení ujel všem hostujícím hráčům pardubický kapitán Matěj Blümel a trefil se přesně pod horní tyč – 2:2.

K využití přesilové hry ale přeci jen došlo. Ve třiatřicáté minutě střílel od modré čáry Mikuláš Pohl, jehož pokus vyrazil Jánský vyrážečkou přímo na hůl Václava Maršíka, který puk pohotově dorazil do odkryté domácí brány – 2:3.

A hosté se za takřka tři minuty radovali znovu. Tentokrát se brankáři Janu Jánskému nalepila smůla na paty, protože si přihrávku Kryštofa Pažourka srazil do vlastní brány – 2:4.

Na začátku třetího dějství se dostal do dobré šance Kostka, ale vyrážečka Daniela Dvořáka byla v pohotovosti. Další gól padl až na začátku sedmačtyřicáté minuty, proti rozjetému Machačovi vyrazil hostující brankář, ale pardubický útočník dokázal i v pádu skórovat – 3:4.

Hrálo se v opravdu svižném tempu, velice aktivní byl reprezentant Radim Šalda, který aktivně ostřeloval pardubickou bránu. Asi největší šanci měl v šestapadesáté minutě, když se řítil sám na Jánského, ale ztroskotal v koncovce.

V závěru utkání to ještě pardubičtí dorostenci zkoušeli v šesti hráčích v poli, ale královéhradečtí hokejisté nedovolili žádné komplikace a ovládli první východočeské derby starších dorostenců v letošní sezóně.