23.8.2013

Pardubice srovnaly dvougólové manko, na bod nedosáhly

STOCKHOLM — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli ve třetím utkání European Trophy na ledě Djurgårdenu 2:3. Východočechům utekl začátek utkání, na dvě inkasované branky však našli odpověď zásluhou Tomáše Noska a Josefa Marhy. Na druhé vedení domácích ale nestačili podobně zareagovat.

European Trophy, 3. kolo, pátek 23.8.2013, Hovet

Djurgården

3:2
2:0, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 7:21 Sörensen (J. Eriksson; 4/4), 11:12 Sörensen (5/5), 48:59 (Ahlén; 5/5) – 39:14 Nosek (Zohorna, Kočí; 4/4), 46:38 Marha (Tybor, Píša; 4/5). Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. Diváci: 1678. Střely na branku: 38:17 (16:4, 11:6, 11:7). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Nejlepší hráči: 1. Marcus Sörensen, 2. Adam Reideborn (oba Djurgården) 3. Tomáš Nosek (Pardubice).
Djurgården: Reiderborn – Holm, Lidström, Falk, Andersson, Pettersson, Lofquist, Norell, Arnesson – Sörensen, J. Eriksson, Guter – Saviano, Ljungh, Johner – Holmqvist, Ahlén, H. Eriksson – Krüger, Sundberg, Kalin. Trenéři: Tony Zabel a Stefan Nyman.
Dynamo Pardubice: Dolejš – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Vašíček, Gregorc, Čáp, Mocek – Semorád, Marha, Somík – Radil, Kousal, Starý – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Veselý, Číp, Tybor. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

První třetina se hokejistům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nepovedla. Východočeši žehrali na vysoký počet vyloučených hráčů, domácí se dostali do tempa a byli aktivnější. Poprvé se švédský celek prosadil v 8. minutě, Erikssonovu přihrávku zužitkoval Marcus Sörensen a překonal nováčka v pardubické brance Daniela Dolejše – 1:0.

O čtyři minuty později se Djurgården radoval podruhé. Podruhé v utkání se prosadil Marcus Sörensen a zakončil tak povedený nástup domácích – 2:0. Východočeši se pak úspěšně ubránili po vyloučeních Jiřích Vašíčka a Cetkovského, kdy hráli jedenáct sekund ve třech.

V samotném závěru první třetiny měly Pardubice velikou možnost snížit na rozdíl jediné branky, útok dvou na jednoho ale nezakončily dle svých představ.

Ve druhé dvacetiminutovce se hra Pardubic zlepšila. Hosté přidali na důrazu a disciplíně a opticky vyrovnali hru. V úvodu druhé třetiny hráli dvě přesilové hry, avšak nevyužili je. Chvíli na to museli bránit sérii oslabení po vyloučeních beků Kočího, Vašíčka a Píši.

Všechny tresty ale Pardubice ubránily a v samotném závěru druhé části hry radovaly ze snížení. Ve hře čtyři na čtyři si chytře najel Tomáš Nosek před branku, dostal puk a obratně jej svižně poslal pod víko Reiderbornovy brány – 2:1.

Ve zlepšeném výkonu pokračovaly Pardubice i ve třetím dějství. Ve 47. minutě se prosadily v přesilové hře. Radoslav Tybor nahrál Josefu Marhovi, ten si nabruslil do kruhu a přesnou střelou k tyči srovnal na 2:2.

Tento stav ale nevydržel dlouho, o dvě minuty vrátil domácím zpět vedení Mikael Ahlén. Švédský forvard zakončil akci dvou na jednoho povedenou střelou nad Dolejšovu lapačku, ta nemohla rychlý a přesný puk zastavit – 3:2.

Závěrečná pětiminutovka začala ubráněním djurgårdenské přesilovky, Švédové sehráli úplný konec s přehledem, Východočeši se nedostali ani k power play, i když se jim nelíbil nepotrestaný zákrok na Radovana Somíka půl minuty před koncem.

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „První třetinu jsme sehráli špatně, ve druhé jsme vstřelili gól do šatny, který nám pomohl. Po vyrovnání na 2:2 jsme měli velikou šanci se dostat do vedení, Jirka Cetkovký málem gólově dorážel. Domácí po obdrženém gólu z toho vypadli, ale inkasovali jsme. Závěr se nám nepovedl, po ubráněném oslabení je těžké převést hru dopředu, k power play jsme se bohužel nedostali i díky tomu, že Djurgården skvěle držel kotouč.“