Pardubice potřetí v sezoně nestačily na Liberec

04.01.2015 | Jan Kousal, Jan Hrabal

LIBEREC — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 34. kola Tipsport extraligy na ledě Liberce 1:5. Východočeši nastoupili na severu Čech bez několika opor, jediný gól vstřelil kanonýr Petr Sýkora, který tak vsítil svou 300. branku v naší nejvyšší soutěži.

34. kolo, neděle 4.1.2015 od 17:00 hodin, Home Credit arena
Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 8:19 Balaštík (Vampola, Radivojevič; 5/4), 16:33 Radivojevič (Kajínek, Voráček; 5/5), 32:32 Filippi (Bakoš; 5/5), 41:58 Jelínek (Derner, Gřegořek; 5/5), 47:40 Vampola (Radivojevič, Výtisk; 5/3) – 38:43 Sýkora (Benák; 4/5). Rozhodčí: Lacina, Pešina – Bláha, Špůr. Vyloučení: 9:9 (4:4, 3:1, 2:3), navíc Marcinko (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 4791. Střely na branku: 41:27 (15:6, 14:11, 11:11). Srážky: 17:13. Vhazování: 49:33. Blokované střely: 9:7. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1. Nejlepší hráči: Branko Radivojevič – Petr Sýkora.
Bílí Tygři Liberec: Lašák – Výtisk, Šimek, Voráček, Kajínek, Derner, Gřegořek, Kolmann – Radivojevič, Vampola, Balaštík – Bulík, Filippi, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Bartek – Vlach, Urban, Bulíř – Jass. Trenéři: Rostislav Čada, Milan Černý a Martin Láska.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Čáslava, Gregorc, Korím, Benák, Čutta, Píša, Havlík – Cetkovský, Kaut, Sýkora – Starý, Nahodil, Radil – Semorád, Marcinko, Gašparovič – Rod, Moučka, Půhoný – Kňazev. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nastoupili v Liberci bez několika opor. Ze zdravotních důvodů chyběl nejen kanonýr Radoslav Tybor, ze sestavy vypadl také Tomáš Zohorna.

Bílí Tygři byli na začátku aktivnější

Liberečtí na svého soupeře vlétli ve velkém stylu a Vejmelka se ve své brance musel pěkně ohánět. Na souhru Severočechů z 9. minuty už však nedosáhl, když se po Vampolově přihrávce prosadil poprvé v tygřím dresu Jaroslav Balaštík – 1:0.

Tlak domácího celku navíc neutuchal a tři minuty před pauzou ještě navýšil liberecký náskok Branko Radivojevič, který po bleskovém výjezdu z rohu hřiště propálil pardubického gólmana.

Až druhý inkasovaný gól hosty probudil. Nahodil si ale v největší příležitosti neporadil, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Petr Sýkora jubilejním gólem snižoval

V úvodu druhé části dohrával Liberec dvojnásobnou přesilovku z první periody, ale východočeští obránci dokázali všechny rány domácích zblokovat.

Tygři se však třetí branky přece jen dočkali. Bakoš zavezl puk do útočného pásma, kde se kotouč odrazil k Tomáši Filippimu a nejlepší liberecký střelec ho už jen doklepl za bezmocného Vejmelku – 3:0.

Těsně před pauzou dostal oslabil svůj tým kapitán Jan Výtisk a Pardubice to dokázaly potrestat. Naději vykřesal pro Východočechy svým 300. gólem v extralize Petr Sýkora, který svou dělovkou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:1.

Severočeši si výhru pohlídali

Tygři však drama razantně odmítli, když se na začátku třetího dějství trefil po pohledné individuální akci Petr Jelínek – 4:1.

Tlak Severočechů trval i nadále a hosté evidentně nestíhali. Při už druhé dvojnásobné přesilovce navíc Home Credit arena jásala popáté. Radivojevič překvapil pardubické zadáky křižnou přihrávkou na Petra Vampolu, ten si sice se zakončením dával hodně na čas, ale ani obětavý Vejmelkův skok gólu nezabránil – 5:1.

Tygrům se v pohodě dařilo bránit pardubické akce. Další branku mohl naopak přidat Jelínek, ale v rozhodující fázi mu nakonec sjel kotouč z čepele. To ale Liberci nemuselo vůbec vadit, protože pohodlný náskok udrželi domácí až do konce.

Milan Černý (Bílí Tygři Liberec): „My jsme dnes sehráli dobrý zápas; první třetinu snad nejlepší v sezoně. Trochu zpět nás hodila nevyužitá přesilovka pět na tři v úvodu druhé třetiny, soupeři se to naopak povedlo a to byla pro nás komplikace. Třetí třetinu jsme ale odehráli velice dobře, dali jsme brzy gól na 4:1 a to bylo definitivum tohoto zápasu. Zápas na Slavii v pátek byl nervózní a takticky svázaný, myslím, že jsme se úplně nevydali ze všeho a zejména psychicky nás ty dva body povzbudily. I to mohla být dnes trochu výhoda.“

Zdeněk Venera (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Nepodařilo se nám navázat na výkon z předešlého utkání doma s Kometou, nedokázali jsme dát více než jeden gól, i když jsme měli řadu přesilovek. Využili jsme ale jen jednu. Může to být částečně tím, že se nám rozpadly první dvě lajny, kde v jedné chybí Zohorna a ve druhé Tybor. Ty nám zápasy většinou rozhodovaly. To nás ale až tak neomlouvá. Výkon byl úplně jiný než v tom domácím utkání proti Kometě. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě.“

Vzájemné zápasy 2014/2015
3.10.14 Bílí Tygři Liberec – Dynamo Pardubice 3:2sn