10.3.2007

Pardubice pokazily začátek, Znojmo tak slaví první výhru

S jedním vítězstvím se vrací hokejisté HC Moeller Pardubice ze Znojma. Ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série nestačili Východočeši na bojovného a snaživého soupeře, kterému podlehli 3:1. Jihomoravané nakročili k výhře po povedeném úvodu, v 8. minutě po gólech Mojžíše a Padělka vedli 2:0. Pardubice se ale nevzdaly, po Pivkově snížení z 29. minuty se tlačily do útoku, ale na vyrovnání nedosáhly. Naopak na konci zápasu inkasovaly třetí branku z hole Michala Tvrdíka. K vyrovnání pak nepomohla ani sáhodlouhá hra bez brankáře.

O2 extraliga, ČF4, sobota 10.3.2007, Hostan arena

Znojmo

3:1
2:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 5:08 Mojžíš (Padělek), 7:46 Dopita (Růžička), 56:46 Tvrdík (Selingr) – 28:25 Pivko (Andrašovský). Rozhodčí: Homola, Jebavý – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 3855. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Znojmo: Trvaj – Kříž, Jareš, Kotaška, Mojžíš, Švrček, Němeček – Kucharczyk, Dopita, M. Růžička – A. Padělek, Tvrdík, Selingr – Beroun, Haman, Meidl – od 21. min. navíc Vaškovič. Trenéři: Miloslav Hořava a Jan Votruba.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, Linhart, M. Čech, M. Šeda – P. Sýkora, Blažek, Andrašovský – Čaloun, Pucher, M. Hlinka – F. Mrázek, Pivko, Ondřej – Kolář, Koukal, Starý. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Znojmo uteklo o dvě branky

V pěti na obou stranách se nehrálo dlouho. Už ve 3. minutě byl za hákování vyloučen znojemský Haman, Moeller ale přesilovku nevyužil. Výhodu nesehrál dobře, prakticky k žádné šanci se nepropracoval. Když už se hrálo pět na pět, tak se Orli dostali do dvou vážnějších šancí. V 5. minutě zahrozili v krátkém sledu Jiří Dopita a Martin Růžička.

Krátce nato byl přísně za vysokou hůl vykázán na trestnou lavici Petr Čáslava. Orli přesilovku využili během 19 sekund: po několika střelách se k puku dostal Pavel Mojžíš, jenž dorazil kotouč za Jána Lašáka – 1:0.

Aktivnější byli Orli, v 8. minutě pálil nebezpečně Aleš Padělek. Znojmo se radovalo o chvilinku později. Martin Růžička přihrál k u tyče postavenému Jiřímu Dopitovi, ten zvýšil na 2:0 pro domácí borce.

Jihomoravané byli v první třetině aktivnější, hosté se ztěžka dostávali do zápasu. V 16. minutě měl superšanci Aleš Padělek, jenž po přihrávce od Michala Tvrdíka netrefil odkrytou bránu HC Moeller.

Pardubice se zvedly, pomohlo jim gólové nahození Libora Pivka

Ve druhém dějství se začala karta pomalinku otáčet. Pardubičtí přidali, více se tlačili do útoku i vlastního zakončení. Nejprve ale musel Moeller ubránit dvě přesilovky soupeře po sobě. Hříšníky byli Zdeněk Ondřej a David Havíř. Oba se ale vrátili na led po dvou minutách.

Ve 27. minutě se Pardubice dostaly do výhody po špatném znojemském střídání. Na konci početní převahy měl puk na modré Libor Pivko a nahodil jej na Jiřího Trvaje. Kotouč ale k překvapení osazenstva propadl podél tyče do branky – 2:1.

HC Moeller se dostával do akcí hlavně při přesilových hrách. Ve 32. minutě byl za krosček vyloučen domácí bek Švrček. Střely beků Píši, Snopka a Havíře ale nebyly do gólové evidence zaznamenány.

Ján Lašák ve 37. minutě špatně rozehrál kotouč, k puku se dostal Martin Růžička, jenž ihned adresoval nahrávku na Pavla Selingra. Pardubický gólman, jenž se stihl vrátit před tři tyče, ale famózním zákrokem vleže proti jeho střele napravil svůj předchozí omyl.

Pardubice se tlačily dopředu, nakonec inkasovaly potřetí

Úvod do třetí části dnešní partie obstaral tlak Pardubic, kteří se zapracovali v obraně soupeře. Do velké šance se dostal Peter Pucher, o chvíli později se mezi nebezpečné dala zařadit střela Libora Pivka přes beka.

Ve 47. minutě byl za podražení vyloučen hostující brankář Ján Lašák, ale Moeller se ubránil převaze soupeře. Šance Růžičky a Němečka ale lapil, čímž napravil svůj předchozí prohřešek.

V 51. minutě měl výhodu HC Moeller. Jiří Dopita sekl ve středním pásmu Jana Snopka. V této přesilovce se hlavně na jejím začátku a pak konci dostala znojemská obrana do velkého presu, ale nakonec odolala náporu lepšícího se soupeře.

V závěru zápasu hráli hosté vabank, za což nakonec byli potrestáni. Brejk tří na jednoho potrestal Michal Tvrdík – 3:1. Moeller se pak pokusil o zázrak, hrál dlouho power play, ale domácí si první výhru v sérii nenechali vzít. V 59. minutě se pak ještě zaskvěl Jiří Trvaj, když lapil velkou šanci Petru Sýkorovi. Série se tak za stavu 3:1 pro Moeller stěhuje do Pardubic k pondělnímu utkání.