Pardubice otočily zápas v Mladé Boleslavi a jsou páté! 

Pardubice otočily zápas v Mladé Boleslavi a jsou páté!

07.12.2014 | Jan Hrabal

MLADÁ BOLESLAV — I když hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohrávali po první třetině o dvě branky, nevzdali se, šlápli na plyn a zápas v Mladé Boleslavi nádherně otočili! Dvakrát se trefili Petr Sýkora a Lukáš Radil, cennou výhru dirigoval jistý gólman Robert Kristan. Východočeši prolomili tak prolomili smůlu na venkovních stadionech a vrátili se do elitní šestky.

28. kolo, neděle 7.12.2014 od 17:30 hodin, ŠKOENERGO Aréna
Mladá Boleslav
Mladá Boleslav
2
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
4
 
Třetiny: 2:0, 0:3, 0:1.
Branky a nahrávky: 14:06 Jiránek (Trška, Bárta; 5/4), 15:56 Lenc (Bárta, Výborný; 5/4) – 22:55 Sýkora (Ščotka; 5/5), 24:33 Radil (Nahodil, Tybor; 5/5), 34:12 Sýkora (Ščotka, Zohorna; 5/5), 43:12 Radil (Tybor; 5/5). Rozhodčí: Polák, Šindler – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5 (1:2, 1:1, 1:2). Využití: 2:0. Diváci: 3580. Střely na branku: 34:36 (12:13, 14:12, 8:11). Srážky: 12:11. Vhazování: 32:19. Blokované střely: 8:4. Průběh utkání: 2:0, 2:4. Nejlepší hráči: Michal Bárta – Lukáš Radil.
Mladá Boleslav: Rittich – Robar, Vidmar, Hruška, Štebih, Čermák, Trška, Kurka – Mikulík, Musil, Klimenta – Bárta, Výborný, Lenc – Pacovský, Loskot, Jiránek – Rys, Vrbata, Kubica – Kotala.
Dynamo Pardubice: Kristan – Ščotka, Čáslava, Gregorc, Havlík, Píša, Korím, Zdráhal – Sýkora, Zohorna, Marcinko – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Špaček, Starý – Kňazev, Kaut, Voženílek – Půhoný. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Pardubice přijely do Mladé Boleslavi se změnami v sestavě, do branky se vrátil Robert Kristan, svou premiéru si v dresu Východočechů odbyl útočník

Mladá Boleslav utekla do dvoubrankového náskoku

Zápas nabral okamžitě velmi svižné tempo a diváci na mladoboleslavském stadionu mohli sledovat rychlý a ofenzivní hokej, kde jedna šance střídala druhou. O tu první se postaral Klimenta, který dostal nabito od Musila, přihrávku ale netrefil ideálně a slibná akce tak vyzněla do prázdna.

Další dvě šance měli Pardubičtí, nejprve to z bezprostřední blízkosti zkoušel Tybor, chvíli po něm si Rittich připsal další zákrok po dorážce Špačka. V páté minutě se opakovala situace z té první, když si na Kristana sjížděli opět Musil s Klimentou. Ani tentokrát tito dva úspěch neslavili.

V osmé minutě se Klimenta provinil hákováním a hosté tak dostali poprvé v zápase do početní výhody. Krátce po vhazování před Rittichem se ale domácí družina dokázala uvolnit a Musil se šikovně protlačil skrze dva bránící hráče a zkusil zakončit.

Mladé Boleslavi se dařilo dobře bránit a Pardubičtí nedokázali najít recept na to, kudy tudy do útočného pásma. Teprve na konci přesilovky se ke střele dostal Radil. To ale bylo vše, co hosté z přesilovky předvedli. S tímto zásahem se boleslavský Klimenta se vrátil na led.

Druhá část první třetiny již byla gólově štědřejší. Ve třinácté minutě byl vyloučen pardubický Marcinko. Pardubice sice zkusili napodobit Musilův únik a na druhé straně tak útočil ujíždějící Radil, jeho šanci však Rittich rychle zpacifikoval. Bruslaři si lépe drželi útočné pásmo a v klasickém přesilovkovém postavení dokázal střelou od modré skórovat navrátilec z Havířova Tomáš Jiránek – 1:0.

Krátce po gólu šli hosté znovu do čtyř, když se podražením provinil Starý. Druhá domácí přesilovka = druhý gól domácího celku. Mladoboleslavští vytvořili před Kristanem závar a už se zdálo, že od modré skóroval Bárta, jenže jak se později na videu ukázalo, ten trefil pouze břevno. Radan Lenc však celou situaci dobře viděl, a tak odražený kotouč nekompromisně dorazil za Kristana a bylo to již 2:0 pro domácí tým.

Hosté byli po druhé obdržené brance jakoby zaražení, ale i tak si Píša s Nahodilem dokázali vytvořit několik slibných příležitostí. Jenže Rittichova brána jakoby v tu chvíli byla zakletá a mladoboleslavský gólman se stačil proti několika střelám z různých stran i úhlů vždy přemístit.

Pardubice otočily vývoj utkání

Druhá třetina moc hokejové krásy nepobrala, ale hosté se díky ní opět dostali do utkání, když dvěma rychlými góly v úvodu dokázali srovnat gólové skóre s Bruslaři, a poté dokonce otočili stav utkání na svou stranu. V první šanci Pardubic ještě Rittich vytáhl parádní semafor proti střele Blaže Gregorce.

Tlaku Pardubických, u kterých musela v první přestávce proběhnout rychlá a důrazná bouřka, však nedokázal vzdorovat dostatečně dlouho. Pardubice se usadily v pásmu a po střele Ščotky, jehož pokus ještě Rittich vytěsnil, se k odraženému projektilu dostal Petr Sýkora a ze vzduchu kotouč trefil do sítě – 2:1.

Pardubice potřebovaly na vyrovnání 98 vteřin. Po Nahodilově pokusu se opět k odraženému kotouči dostal Lukáš Radil, který procedil puk skrze Rittichovy betony – 2:2.

Druhé přesilovkové představení po faulu Vidmara už ale Pardubičtí zvládli lépe a jedna střela střídala druhou. Třetího gólu se v ní Pardubičtí ale nedočkali, Rittich byl v tu chvíli svými zákroky proti jakýmkoli úpravám skóre.

Na začátku 35. minuty se hosté mohli radovat znovu, když se jim podařilo nejprve zavézt puk do pásma a Petr Sýkora parádní dělovkou z pravého kruhu prostřelil domácího brankáře – 2:3.

Závěr třetiny byl jedním slovem infarktový. Nejprve se do samostatného úniku dostal Sýkora, kterého ještě stihli dobruslit Klimenta s Vidmarem, poté následovala přesilovka pro domácí tým. Třetí početní výhoda se však Bruslařům pranic nevydařila a Pardubičtí se díky několika vyhozením ubránili.

Po skončení přesilovky se ale do dvou příležitostí dostal Pacovský. Nejprve jej nahrávkou vybídl Rys, aby se následně dostal ještě k dorážce, ve které trefil tyč Kristanovy branky. V posledních vteřinách hry se Loskot pokoušel protlačit puk za brankovou čáru, pardubický gólman ale jak široký tak dlouhý zalehl brankoviště a v tu chvíli se rozezvučela siréna ohlašující konec druhé třetiny.

Východočeši cennou výhru ustrážili

V úvodu třetího dějství se do náporu dostali Pardubice, a to když si dvě minuty odpykával mladoboleslavský Bárta. Domácí se pětici hráčů z města perníku ubránit, následnému tlaku ale i tak podlehli. Dvojice Gregorc a Radil domácím demonstrovali to, jak jednoduché je zmást domácí obranu. Gregorc si stáhl puk před Ritticha, a nikým nehlídaný Lukáš Radil už měl jednoduchou práci, když dostal parádní přihrávku a jen uklidil puk do odkryté klece – 2:4.

Bruslaři měli ještě příležitost s nepříznivým skóre něco udělat, ale domácí tým toho před Kristanem mnoho nepředvedl, a tak měli hosté poměrně snadnou šanci se boleslavskému tlaku ubránit. Po zodpovědném výkonu si tak Pardubice odvezly všechny body a poskočily na páté místo tabulky Tipsport extraligy.

 

Ohlasy po utkání

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): „U nás by šlo říct, že jsme lehce nabyli a lehce pozbyli. Vedli jsme rychlými góly 2:0, ale byli jsme si vědomi kvality a síly Pardubic, takže jsme tomu nechtěli podlehnout. Pod tlakem a tíhou vedení jsme však byli ve druhé třetině ustrašení, soupeř dobře rozkódoval, že máme problémy v obraně, vyvinul větší tlak a udělali jsme chyby. Pak jsme se snažili jednobrankové manko stáhnout, ale nepodařilo se nám to a inkasovali jsme čtvrtý gól.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Myslím, že celkově jsme odehráli dobré utkání. Bylo pro nás nepříjemné, že jsme prohrávali 0:2 po brankách v oslabení, ale v přestávce jsme nabádali hráče, aby byli daleko aktivnější a snažili se hrát víc u soupeře. Myslím, že se nám to podařilo, navíc jsme stáhli hru na tři formace a byli jasně aktivnější. Otočili jsme zápas a také ve třetí třetině jsme chtěli v aktivitě pokračovat. Až na pár střídání na konci druhé a třetí třetiny si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Vzájemné zápasy 2014/2015
5.8.14 Dynamo Pardubice – Mladá Boleslav 4:3
14.9.14 Mladá Boleslav – Dynamo Pardubice 3:4
24.10.14 Dynamo Pardubice – Mladá Boleslav 3:8
7.12.14 Mladá Boleslav – Dynamo Pardubice 2:4
25.1.15 Dynamo Pardubice – Mladá Boleslav 2:3
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři