7.10.2014

Pardubice neudržely vedení v Bolzanu, loučí se bez výhry

BOLZANO — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nedokázali v okleštěné sestavě zvítězit ve svém posledním letošním utkání v Lize mistrů, když v Bolzanu po dvou brankách Lukáše Radila a jedné Jana Ščotky prohráli 3:4. Domácí předvedli velký obrat ve třetí třetině, ve které vstřelili tři branky. Velký obdiv zaslouží zhruba padesátka pardubických fanoušků, kteří jeli do Itálie podpořit východočeský tým!

Liga mistrů, 6. kolo, úterý 7.10.2014, PalaOnda

Bolzano

4:3
0:1, 1:2, 3:0
Branky a nahrávky: 34:25 Gander (Lee; 5/5), 44:52 Insam (Lee, DeSimone; 5/5), 52:05 Zisser (Sisca, DeSimone; 5/5), 55:23 Insam (DeSimone; 5/4) – 19:46 Radil (Nahodil, Kaut; 4/5), 20:53 Ščotka (Gregorc, Radil; 4/5), 35:03 Radil (Nahodil; 5/5). Rozhodčí: Haupt (Něm.), Trilar – Rakovic, Johnstone (všichni Rak.). Vyloučení: 3:7, navíc Schofield (Bolzano) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 1413. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.
Bolzano: Hübl – Lee, Schofield, Hofer, Oberdorfer, Crowley, Zisser – Pance, Cullen, Nesbitt – De Simone, Bernard, Gander – Zanette, Sisca, Insam – Frank. Trenér: Mario Simioni.
Dynamo Pardubice: Halász – Ščotka, Kočí, Gregorc, Havlík, Zdráhal, Korím, Škvor – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Zohorna, Semorád – Moučka, Kaut, Poulíček – Voženílek. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Pardubičtí hokejisté nastoupili v hale PalaOnda bez několika opor. Kapitánské céčko znovuoblékl Václav Kočí, příležitost dostali hráči širšího kádru. V brance se představil Tomáš Halász. Východočeši zápas výborně rozehráli, konec se jim ale vůbec nepovedl.

V úvodu zápasu se Pardubice musely bránit čtyřem přesilovkám Bolzana v řadě, Východočeši se ale ubránili a v 10. minutě se do první gólové šance zápasu propracoval Patrik Poulíček, z předbrankového prostoru ale neuspěl. O chvíli později prolétl do pásma Jan Kolář, ale ani on se neradoval.

Důležitým momentem pro vývoj střetnutí byl hrubý faul domácího Ricka Schofielda, který za sekání dostal trest na pět minut a do konce utkání. Pardubice dokázaly jeho přečin dvakrát ztrestat, nejprve se v čase 19:46 po Nahodilově nabití z první trefil Lukáš Radil – 0:1, hned na začátku druhého dějství propálil Jaroslava Hübla střelou od modré čáry Jan Ščotka – 0:2.

Ve 27. minutě mohl na rozdíl tří branek zvýšit Tomáš Zohorna, z těsné blízkosti v situaci dvou na jednoho ale nepřekulil puk přes Hüblův beton. O sedm minut tak udeřili domácí: Markus Grander tečoval Leeovu střelu ze střední vzdálenosti – 1:2.

Dvoubrankové vedení vrátil Pardubicím po 38 vteřinách Lukáš Radil. Jeho kolega-jmenovec Nahodil vyhrál čistě buly na něj a pardubický odchovanec propálil českého brankáře v italských službách nad levé rameno – 1:3. Dobrou práci odvedl i clonící Daniel Voženílek.

Bolzano se ve třetí třetině nevzdalo, v žádném případě nedohrávalo zápas, ba naopak! Hned ve 45. minutě snížil na rozdíl jediné branky Marco Insam, z voleje ostrou ranou propálil Tomáše Halásze – 2:3.

Těsnější stav nakopl domácí ke střelecké aktivitě, Pardubice se bránily po Poulíčkově nedovoleném bránění. Tuhle situaci sice hosté ustáli, ale minutu po návratu pardubického mladíka vyrovnal střelou k tyči Stefan Zisser – 3:3.

V závěru základní hrací doby Tomáš Halász zázračně chytil šanci Oberdorfera, Pardubice se pak musely bránit ve čtyřech, když za sekání putoval na trestnou lavici Jan Ščotka. Marco Insam využil brejk čtyři na dva a strhl vedení na stranu domácích – 4:3.

V závěru střetnutí se Pardubice snažily vyrovnat, trenéři odvolali brankáře minutu před koncem základní hrací doby, ale italský mančaft uhájil těsné vedení a podruhé vyhrál nad Pardubicemi.