6.8.2015
Miroslav Mayer, Jan Hrabal

Pardubice nestačily v Českých Budějovicích, prohrály 1:2

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ve třetím přátelském utkání podlehli hokejisté Dynama Pardubice českobudějovickému Motoru 1:2. Jihočeši s více než třemi tisíci fanoušky v zádech vedli o dvě branky, v úvodu prostředního dějství se gólově při své premiéře prosadil Martin Štajnoch, na vyrovnání ale hosté nedosáhli, a to ani v takřka minutové power play v závěru střetnutí.

Přát., čtvrtek 6.8.2015, Budvar aréna

České Budějovice

2:1
2:0, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 11:41 Žovinec (Rob, Prokeš; 5/4), 17:45 Rob (5/5) – 20:23 Štajnoch (Marcinko; 5/5). Rozhodčí: S. Mertl, Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:0. Diváci: 3200. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
České Budějovice: Gába (29:53 Kůdela) – Mucha, Bohunický, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Pařízek, Kříž – Guman, Straka, Heřman – Marek, Rob, Prokeš – Žalčík, Pajič, Škoda – Kuchejda, Mikyska, Přibyl. Trenéři: Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Dynamo Pardubice: Halász (29:53 Maxwell) – Štajnoch, Zdráhal, Roupec, Šeda, Látal, Drtina, Rusina, Gregorc – Svoboda, Marcinko, Tybor – A. Havlík, Poulíček, Starý – Půhoný, Moučka, Kaut – Niederbach, Šimun, Sikela. Trenéři: Miloš Říha a Václav Baďouček.

Na první přípravný zápas Motoru na vlastním ledě přišla, i přes velké horko, velmi slušná návštěva. První třetina probíhala, jak to tak u prvních přípravných zápasů bývá. Hráči se teprve zvykají na různá složení útoků a obran, ale i tak se diváci v první třetině rozhodně nenudili.

Poprvé se diváci zvedli ze sedadel při přesilovce domácích, když mladík Guman trefil horní tyčku. Přesilovky na obou stranách pokračovaly a za hosty Matěj Sikela vystrašil pozorného Gábu. První gól v Budvar aréně padl, jak jinak, v přesilovce. Dušan Žovinec vymetl horní růžek branky – 1:0.

Pak Východočeši přidali a resultovala z toho přesilovka pět na tři, ale tu si domácí hráči pohlídali. Prakticky hned po skončení přesilovky využil Luboš Rob chybné rozehrávky brankáře Halásze a Motor vedl už 2:0.

Ve druhé třetině byly díky přesilovkám o něco lepší Jihočeši a to. Dynamo ovšem začalo náporem a od modré se napřáhl Martin Štajnoch a přesně trefil k tyči – 2:1.

Pardubičtí hráli hodně důrazně a rozhodčí je často vylučovali. V přesilovkách ukázali domácí svoji sílu, ale šance Žalčíka a Marka zastavil Halász. V půlce zápasu oba týmy vystřídaly brankáře. Jeden z noviců v sestavě obránce Pařízek se prezentoval i pěkným založením akce a jeho přihrávky zakončil Škoda jen do brankáře. Hosté přeci jen tolik šancí neměli a Kúdelu překvapila hlavně teč Poulíčka, která skončila pod rukou domácího gólmana.

Východočeši začali závěrečnou třetinu náporem a Kůdela se měl co ohánět, ale tentokrát hosté gól nedali. Pomalu se Jihočeši dostali do tempa a diváky potěšila hlavně akce Kuchejdy, který se proháčkoval až před branku, ale Maxwell vyrazil jeho střelu betonem.

Motor měl opět herní převahu a snažil se svým výkonem odvděčit svým věrným fanouškům. Hlavně nové posily ukázaly, že mají chuť hrát a že budou pro tým přínosem.

Konec zápasy byl hodně vyhrocený, když bylo na ledě k vidění několik potyček a pěstních soubojů, které museli rozhodčí řešit. Pardubice se ještě snažily vyrovnat při power play, ale Motor vítězství udržel.