Okleštěné Pardubice nestačily ve Zlíně, prohrály 1:5 

Okleštěné Pardubice nestačily ve Zlíně, prohrály 1:5

30.03.2008 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Ve svém předposledním utkání této sezoně prohráli hokejisté HC Moeller Pardubice ve Zlíně 1:5. Moeller nastoupil na Zimním stadionu Luďka Čajky ve značně prořídlé sestavě plné mladých hráčů. Domácí vedli 3:0, poté snížil svým prvním extraligovým gólem Ugo Dobiáš. Berani si však vítězství nad Pardubicemi nenechali vzít, dvěma brankami v poslední třetině navýšili konečné skóre na nejvyšší rozdíl v soutěži o 11.–14. místo. Pro Zlínské tímto zápasem, který byl posledním extraligovým pro Miroslava Okála, skončila letošní sezona, Moeller hraje ještě pozítří v Ústí nad Labem.

UDR10, neděle 30.3.2008 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín
Berani Zlín
5
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
1
 
Třetiny: 1:0, 2:1, 2:0.
Branky a nahrávky: 13:23 Hlavačka (Matějka), 20:23 Okál (Leška), 21:39 Brunec (M. Pšurný), 42:01 Brunec (Matějka), 50:55 Balán (R. Pšurný) – 28:34 Dobiáš (Semorád). Rozhodčí: Minář – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 242. Střely na branku: 30:21. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Berani Zlín: Sedláček – Nosek, Lučka, Hlavačka, Klouček, Bořuta, Ďurák, Matula – Okál, Leška, Záhorovský – Mokrejš, Roman Vlach, Filip Čech – Ondráček, Matějka, Brunec – M. Pšurný, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Rostislav Vlach a Stanislav Přikryl.
Dynamo Pardubice: Lašák – Koma, Havíř, Snopek, Linhart, Šeda, Nikolov – Bláha, Zohorna, Ondřej – Radil, Somík, Kolář I – Rákos, Starý, Klejna – Semorád, Dobiáš. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.

Pardubice nastoupily do zápasu aktivněji, zkraje utkání měly výhodu přesilové hry po vyloučení Filipa Čecha. Při něm se dostal ke střele Jan Kolář, ale zlínský brankář Sedláček byl připraven.

Zimní stadion Luďka Čajky sledoval zpočátku opatrný zápas. To platilo až do 14. minuty, kdy obránce Hlavačka prostřelil pardubického brankáře Lašáka – 1:0. Chvíli na to mohl Zlín zvýšit své vedení po Snopkově vyloučení, ale neuspěl.

Do druhého dějství vstoupili domácí daleko razantněji, dvěma slepenými góly získali rozhodující náskok. Nejprve se trefil Miroslav Okál hrající svůj poslední extraligový zápas, pak na něj navázal junior Brunec – 3:0.

Východočeši pak nezužitkovali dvě přesilové hry, skóre snížili až v následné hře pět na pět. Zdařilou kombinaci pardubických juniorů dokonal ve svůj první extraligový gól Ugo Dobiáš, jenž nastoupil ke svému pátému utkání v O2 extralize – 3:1.

Ve třetí třetině hokejisté Zlína navýšili své vedení na čtyřbrankové po gólech Brunce, který skóroval podruhé, a Balána. Berani se tak s touto pro ně neúspěšnou sezonou a Miroslavem Okálem rozloučili vítězstvím.

 

Ohlasy po utkání

Rostislav Vlach (RI Okna Zlín): „Zápas měl v první třetině vyrovnaný průběh. Podařilo se nám vstřelit dvě branky na začátku druhé třetiny a poté jsme byli střelecky lepším mužstvem. Na rozdíl od minulých zápasů se nám dnes dařilo v koncovce.“

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Zkraje utkání to s námi vypadalo slušně, ale poté jsme vyrobili hrubé chyby. Domácí získali převahu, nepustili nás zpátky do hry a zaslouženě vyhráli.“

 

Fotogalerie

 
Vzájemné zápasy 2007/2008
16.10.07 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 1:2
16.11.07 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 4:0
29.1.08 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 1:5
1.2.08 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 5:3
29.2.08 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 4:1
9.3.08 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 3:5
21.3.08 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 2:3
30.3.08 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 5:1
Související články
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

enteria arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři