8.9.2006

Moeller vstoupil do sezony parádně, vyřídil Vsetín

Aktualizováno o špičkové fotografie! Uplynula slabá čtvrthodinka a bylo hotovo. Pardubičtí hokejisté přehráli Vsetínskou hokejovou a do nového soutěžního ročníku vstoupili pravou nohou. Pardubice byly lepší ve všech směrech - výborný brankář Lašák, jenž chytil i trestné střílení, důrazná obrana a nápadité akce v útoku jsou příslibem do nové sezony.

O2 extraliga, 1. kolo, pátek 8.9.2006, ČEZ Arena

Vsetín

8:2
4:0, 2:1, 2:1
Branky a nahrávky: 5:49 Čáslava (Čaloun), 9:42 Sýkora (Blažek), 12:50 Ondřej (Blažek), 13:27 Čaloun (Koukal), 20:58 Rolinek (Novotný), 26:22 Koukal (Kolář), 40:58 Hlinka (Ondřej), 57:05 Sýkora (Hlinka) - 20:32 Stantien (Kučný), 58:32 Galvins (Stantien). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:11, navíc Linhart (Pardubice) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:25. Diváci: 7854. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1, 8:2.
Dynamo Pardubice: Lašák – Havíř, Linhart, Novotný, Snopek, Čáslava, Koma, Šeda – Mrázek, Blažek, Ondřej – P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek – Čaloun, Koukal, Kolář – Starý, Tvrdík, Andrašovský. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Vsetín: Kučera (21. Štefl) – Kučný, Hrabal, Horák, Galvinš, Bobček, Bolf – Škoda, Stantien, Demel – Rob, Berzinš, Dubec – Kraus, Sabol, Grill – Davídek, Sakrajda, Duba. Trenéři: Rostislav Vlach a Břetislav Kopřiva.

Audio záznam Zápis o utkání Referát ČTK

V pardubické brance nastoupil slovenský brankář Ján Lašák, Moelleru tak chyběli pouze obránci Aleš Píša s Martinem Čechem a útočník Jiří Cetkovský.

Pardubice se do svého soupeře pustily od první minuty. Už v šesté minutě se prosadila dělovka Petra Čáslavy od modré čáry. Puk byl sice tečovaný, ale branka byla připsána pardubickému obránci. O čtyři minuty později se ujala střela Petra Sýkory v oslabení, o další tři minutky déle vstřelil svůj úvodní gól sezony Zdeněk Ondřej a když Jan Čaloun zvýšil ve 14. minutě na 4:0, tak to s hosty vypadalo zle.

Východočeši hráli uvolněně, nápaditými akcemi překonávali obranu soupeře. Moeller prakticky hned v úvodu rozhodl úvodní střetnutí sezony.

Ve druhé třetině tempo hry trochu zmírnilo, přesto domácí měli převahu. Vsetín však udeřil hned zkraje prostředního dějství – po 32 sekundách hry překonal brankáře Lašáka nejstarší hráč ligy Roman Stantien.

Pardubicím ale ihned vrátil čtyřgólové vedení Tomáš Rolinek. Po této brance vystřídal brankáře Kučeru Martin Štefl. Ten ale vydržel s čistým kontem jen do 27. minuty, kdy jej překonal Petr Koukal.

Vsetín sehrál ve druhé třetině přesilovku pět na tři, ale domácí borce pod výraznější a soustavný tlak nedostal.

Moeller hrál s chutí i ve třetí třetině, Pardubičtí bavili pěknými akcemi poměrně solidně zaplněné ochozy ČEZ Areny. Na 7:1 zvýšil ve 42. minutě Miroslav Hlinka. Domácí fanoušci sice volali po deseti brankách, ale tak vysokého rozdílu se nedočkali.

Ve 46. minutě měl Vsetín velkou příležitost ke vstřelení branky ve 46. minutě, kdy Čáslava zahákoval zakončujícího Galvinše. Ján Lašák ale Marka Dubce vychytal.

Poslední pardubickou trefu, a svou druhou v utkání, přidal v 58. minutě Petr Sýkora, skóre uzavřel v předposlední minutě Lotyš Galvinš.

Pardubičtí hokejisté vstoupili do sezony pravou nohou. Potvrdit nabyté vítězství ale nebude jednoduché, v neděli od 17.00 hodin změří síly v Ostravě s Vítkovicemi.