16.11.2017
Marek Votke

Mladší dorostenci ztratili zápas 45 vteřin před koncem

Den před prodlouženým víkendem sehráli mladší dorostenci Dynama utkání s Mladou Boleslaví. Vyrovnanou bitvu rozsekl za stavu 3:3 čtyřicet pět vteřin před koncem hostující Jakub Zajíček a rozhodl o třech bodech pro Boleslav. Dynamu se navíc ve snaze zabránit rozhodujícímu gólu zranil brankář Mathias Kraus.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 15. kolo, pátek 17.11.2017, Tipsport arena

Mladá Boleslav

3:4
2:2, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 3:26 Rouha (Kloz), 18:19 Marha (Hrádek), 49:05 Hrádek (Rouha, Marha) – 10:19 Dlask (Kapal, Zajíček), 12:11 Závora (Přenosil, Haas), 23:32 Kapal (Rajgl, Závora), 59:15 Zajíček (Kapal). Rozhodčí: Ondráček – Horký, Kotrba. Vyloučení: 4:5 navíc Kubíček (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2 Diváci: 70. Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Dynamo Pardubice: Kraus (59:15 Batěk) – Vojtěch, Kaštánek, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Hrdlička, Pavlík, Heligr – Hebek, Kubíček, Rouha, Marha, Herčík, Kloz, Lichtag, Šťastný, Hledík.
Mladá Boleslav: Krinwald – Sommer, Přenosil, Táborský, Rajgl, Holoubek, Kulvejt, Pokorný – Závora, Zajíček, Sluka, Bartoň, Plíšek, Kredl, Hašlar, Dlask, Kapal, Haas, Moc, Ďurač.

První třetina čtvrtečního mládežnického utkání přinesla hned čtyři branky. Do vedení se jako první dostalo Dynamo, když Michal Rouha využil ve čtvrté minutě nerozehranosti soupeře a rozvlnil Rinwaldovu síť – 1:0. Netrvalo ale dlouho a Boleslav na vedoucí branku odpověděla. V jedenácté minutě krásným blafákem do bekhendu po samostatném úniku srovnal Tomáš Dlask – 1:1.

Za další necelé dvě minuty Středočeši dokonce otočili vývoj utkání! Domácí hráč Zděněk Pavlík zrovna seděl na trestné lavici, když pěknou kombinaci završil Jan Závora a využitou přesilovkou poslal své spoluhráče do vedení – 1:2! V závěru třetiny ovšem Dynamo taktéž dostalo výhodu přesilovky a taktéž ji dokázalo využít. Za podražení inkasoval dvě minuty boleslavský brankář Rinwald a jeho přestupku využil Šimon Marha, když dostrkal kotouč za jeho záda a znovu vyrovnal – 2:2.

Vstup do druhé třetiny se lépe podařil Mladé Boleslavi. Domácí Kubíček poslal svůj tým do čtyř a Středočeši dokázali využít druhou přesilovku v utkání. Po zmatku v obraně Dynama se hosté hnali dva na nikoho a Lukáš Kapal prostřelil bezmocného Mathiase Krause – 2:3.

Poté dostalo Dynamo možnost dvou přesilovek v rozmezí necelých čtyř minut a bylo o fous lepším týmem. Domácí hráči si vytvořili několik zajímavých šancí. Nejblíže ke skórování byl Daniel Hledík, jenž už mířil do odkryté branky, ale Krinwald jeho pokus skvěle zastavil lapačkou. Po čtyřiceti minutách tak Boleslav vedla o jeden gól.

Domácí hráči zahájili poslední třetinu přesilovkou a dostali se do tempa. Tato početní výhoda sice své využití nenašla, Pardubice si ovšem aktivním hokejem dokráčely pro další faul a druhá početní převaha už skončila vyrovnáním. Kotouč do sítě dostal Michal Hrádek – 3:3.

Odstartoval tím tak velmi aktivní poslední desetiminutovku v podání obou týmů. Velikou šanci měl domácí Hledík, když po přihrávce do jízdy trefil tyč. Tři minuty před koncem zase dvě obrovské šance spálil Tomáš Dlask, když byl úplně sám před Krausem a už to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení.

Proti byl ale Jakub Zajíček, který se prosadil z levého kruhu pro vhazování po přihrávce zpoza branky a čtyřicet pět vteřin před koncem základní hrací doby rozhodl o třech bodech pro Mladou Boleslav – 3:4. Ve snaze zabránit gólu se navíc zranil brankář Kraus a do branky tak na necelou minutu musel Batěk. Ten si ovšem „zachytal“ pouze třináct vteřin, poté totiž Dynamo sáhlo ke hře bez brankáře. Vyrovnání to ale nepřineslo.