3.11.2016

Kombinovaný výběr Dynama vyhrál v Kolíně 6:3

KOLÍN — Reprezentační přestávku si hokejisté Pardubic zpestřili přípravným utkáním v Kolíně. Generální manažer a hlavní trenér Pavel Rohlík povolal k zápasu s partnerským klubem také několik juniorů, další oblékli dres Kozlů. Východočeši sice v úvodu dvakrát doháněli těsné manko, nakonec zvítězili přesvědčivě 6:3. Hned při své premiéře za A tým se prosadil Vojtěch Faltys, další branky vstřelili Ondřej Panna, Alexandre Mallet, kapitán v dnešním střetnutí Lukáš Nahodil, po něm Tomáš Klimenta a na závěr Ctirad Ovčačík.

Přát., čtvrtek 3.11.2016, Zimní stadion Kolín

Kolín

3:6
2:3, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 7:20 M. Voženílek (Zumr; 5/3), 13:02 Malý (5/4), 40:43 Malý (Skokan; 5/5) – 10:06 Faltys (5/5), 17:04 Panna (Zohorna; 5/5), 19:34 Mallet (5/5), 36:31 Nahodil (Zohorna; 5/5), 45:24 Klimenta (Kaut; 5/5), 52:28 Ovčačík (Nahodil; 5/5). Rozhodčí: R. Špringl – P. Špringl, Tasch. Vyloučení: 1:3 (1:3, 0:0, 0:0). Využití: 2:0. Diváci: 223. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:4, 3:5.
Kolín: Koutský – Hanzl, Nedbal, M. Voženílek, Skokan, Barták, Havelka, Marek Březina, Rudy – Kozák, Krajňák, Kadlec st., Malý, Zumr, Černým, Pipek, Semirád, Jelínek, Kadlec ml., Hoskovec, D. Voženílek. Trenéři: Jiří Seidl a Jaroslav Plíšek.
Dynamo Pardubice: Sejpal – Kučera, Havlík, Bokroš, Ovčačík, Faltys, Zukal – Bárta, Kaut, Klimenta – Zohorna, Nahodil, Panna – Mallet, Martinec, M. Rohlík. Trenéři: Pavel Rohlík a Jaroslav Landsman.

Úvod utkání, alespoň, co se týče brankového vyjádření, patřil domácím Kozlům. Ve 2. minutě Semirád zbystřil Sejpalovu nejistotu a dorážel kotouč ze všech možných pozic. Do vedení se Kolín propracoval využitou přesilovkou pět na tři, když na trestné lavici pykali Tomášové Kaut a Bokroš. Po pěkné přihrávce od Dominika Zumra se prosadil pardubický odchovanec Marek Voženílek – 1:0.

Vyrovnání ze strany červenobílých na sebe nenechalo dlouho čekat. Vojtěch Faltys hned při své premiéře za A tým využil svou první šanci: na modré zachytil mířící se s pásma puk a nahozením na bránu prostřelil všechny hráče kolem včetně kolínského gólmana Koutského – 1:1.

O necelé tři minuty později Kozlové opět vedli, využili další početní výhodu, tentokrát pět na čtyři. Sejpala bekhendovou kličkou překonal do poloodkryté branky Josef Malý – 2:1.

Závěr úvodní části hry přinesl pardubický obrat. Dynamo sice nevyužilo svou jedinou přesilovku v utkání, pak ale dvakrát udeřilo. Nejprve Ondřej Panna po křídle rychle projel do útočné třetiny a z mezikruží pod víko vyrovnal na 2:2.

V čase 19:34 Alexandre Mallet byl před brankou velmi důrazný, dotlačil Havlíkovu střelu do branky Koutského a posunul hosty do těsného náskoku – 2:3.

Ve druhém dějství byla převaha extraligového týmu zřetelnější. Ctirad Ovčačík ve 26. minutě vystřelil z první metr od branky, ale pohotový Koutský vyrazil střelu svým ramenem. O chvíli později se Pardubice radovaly počtvrté, když se prosadil kapitán Lukáš Nahodil – 2:4.

Na začátku závěrečné části hry sice Středočeši druhou brankou Josefa Malého v utkání snížili na 3:4, další minuty ale patřily Dynamu. Hosty uklidnil ve 44. minutě Tomáš Klimenta trefou na 3:5 z pohledu domácích.

Poslední gólové slovo si vzal Ctirad Ovčačík po Malletově pasu – 3:6.