1.10.2016
Petr Šatalík, Jan Hrabal

Junioři těsně prohráli derby v Hradci Králové

HRADEC KRÁLOVÉ — Jediná branka rozhodla druhé juniorské derby v nové extraligové sezoně. Svěřenci Richarda Krále a Marka Zadiny se v za hranou hraném duelu ze strany domácích, které vede Aleš Krátoška, neprosadili a poprvé v sezoně přijeli z venkovního utkání bez bodu.

DHL extraliga juniorů, 10. kolo, sobota 1.10.2016, Fortuna aréna

Mountfield HK

1:0
0:0, 1:0, 0:0
Branka a nahrávky: 25:32 Jirásek (Hroudný, Dufek). Rozhodčí: Lacina – Kis, Lučan. Vyloučení: 3:7, navíc Hofman, Malík oba 5 minut a osobní trest do konce utkání, Dufek 10 minut osobní trest – Dušek 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 200. Střely na branku: 24:17. Průběh utkání: 1:0.
Mountfield HK: Bechný – Hroudný, Gaspar, Šalda, J. Moník – D. Matouš, Dufek, Malík, Štohanzl, Dvořák, Hofman, Jirásek, Řepík, Chalupa.
Dynamo Pardubice: Klouček – Rudy, Trejbal, Kučera, Šklíba, Zukal, Mert – Roubal, Zadina, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík, Petrus, Kaut, Štefka, Bureš.

Třaskavé východočeské derby začalo ve vysokém tempu, na kluzišti nebyla nouze o tvrdší střety, nicméně brankových příležitostí bylo po málu. Až v polovině úvodní fáze dostal puk na modrou Jakub Moník, ale jeho střela postrádala přesnost a Chalupa ji tečovat nedokázal.

V závěru periody si Hradec Králové vytvořil převahu a také několik šancí. Šaldovu tvrdou ránu od modré však Klouček vykopl betonem. Těsně před první sirénou vytvořil Mountfield závar před svatyní Pardubic, na jehož konci se již hráči radovali z branky, ale sudí Lacina rozpažil a gestem odmítl protesty Lvů.

Aktivitu ze závěru první části si hráči z města na soutoku Labe a Orlice přenesli i do úvodu té druhé. A vytěžili z ní také první gól. Malík vypálil z pravého kruhu, Klouček jeho pokus vyrazil jen před sebe, kde se puku zmocnil Filip Jirásek. Ten objel gólmana Dynama a zasunul kotouč do prázdné branky – 1:0.

Oproti začátku zápasu se na ledě také přiostřilo a kromě zákroků tvrdých přišly také ty, které se již vymykají pravidlům ledního hokeje. Jmenujme například Hofmanovo bodnutí špirkou hole, za které vyfasoval trest do konce utkání, po Zukalově krosčeku. Po vyloučení Dvořáka hrály Pardubice minutu a půl přesilovku pět na tři, ale gól z ní nevytěžily. Na druhé straně dostal po faulu Rudyho šanci skórovat z trestného střílení Jirásek, ale svou střelou branku netrefil. Do kabin tak Lvi nesli náskok 1:0.

Začátek třetí periody se nesl ve znamení velké aktivity, ale malého množství střeleckých pokusů na obou stranách. K jedné z nemnoha střel se dostal pardubický Rohlík, ale jeho pokus minul břevno hradecké klece o několik centimetrů. Na druhé straně se svým pokusem prezentoval Hroudný, ale chumel hráčů před brankou ránu nepropustil.

Pardubice v závěru zkusily power play. Na ledě i na střídačkách to vypadalo spíš jako na bitevním poli zvláště poté, co střídačka hostí slyšela některé pokyny vymykající se fair play domácího kouče Krátošky… Necelou minutu před koncem dostal Malík trest na pět minut plus do konce utkání za faul kolenem na Filipa Zadinu. Lvi však snad i za cenu zlomeného kotníku Řepíka, který se nebojácně postavil do jedné z ran Dynama, vedení udrželi a uštědřili Dynamu druhou těsnou prohru v derby.