9.1.2019

Jeden gól ve Vítkovicích nestačil na bodový zisk

OSTRAVA — V předehrávce 40. extraligového kola nestačili hokejisté Pardubic v Ostravě, kde podlehli Vítkovicím 1:4. Jedinou branku Dynama vstřelil tečí Maroszovy střely Daniel Voženílek

Tipsport extraliga, 40. kolo, středa 9.1.2019, Ostravar aréna

4:1
2:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 0:20 Olesz (5/5), 10:46 Lev (Roman, Schleiss; 5/4), 33:25 Květoň (Kucsera, Tybor; 5/5), 49:38 Stránský (Gregorc; 5/5) – 4:24 Marosz (Hrabal, Voženílek; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Kika – Kis, Rampír. Vyloučení: 4:4 (1:2, 3:2, 0:0). Využití: 1:0. Diváci: 3607. Střely na branku: 25:23 (10:7, 2:7, 13:9). Srážky: 10:12. Vhazování: 26:29. Blokované střely: 14:11. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Nejlepší hráči: David Květoň – Daniel Voženílek.
Vítkovice: Bartošák – Krenželok, Výtisk, Gregorc, Šidlík, Baranka, Mrázek – Dej, Lev, Olesz – Tybor, Roman, Květoň – Poletín, Baláž, Kucsera – Zdráhal, Stránský, Schleiss.
Dynamo Pardubice: Kacetl (33:25 Hamerlík) – Budík, Eklund, Holland, Mikuš, Trončinský, Hrabal – Hovorka, Ihnačák, Machala – Mandát, Poulíček, Kusý – Sýkora, Marosz, Voženílek – Koffer, Dušek, Perret.

Inkasovalo z první vítkovické akce už ve 20. sekundě, když po Oleszově přihrávce před branku pomohla puku za Kacetla teč pardubického Hovorky – 1:0.

Hosté udeřili z prvního vážnějšího útoku, když se v páté minutě od modré čáry vystřelil příklepem Marosz a puk tečoval Daniel Voženílek – 1:1. Marosz ale záhy musel na trestnou lavici a v přesilové hře vrátil domácím vedení v 11. minutě bombou od modré čáry Lev – 2:1.

Pardubice v polovině zápasu nevyužily přesilovku, po jejímž skončení navíc přišly o puk na obranné modré čáře a Květoň z přečíslení už při hře pět na pět vsítil branku na 3:1. Ačkoliv Kacetl proti jeho ráně neměl nárok, hosté místo něj poslali do brány Hamerlíka, ale ani brankářská rošáda už tým nenakopla k odporu. Zápletku mohl ještě v 39. minutě oživit Hovorka, ale Bartošák jeho dorážku do prázdné branky vytlačil na tyč.

Východočeši v závěrečné třetině už nedostali soupeře do úzkých. Vítkovice měly režii utkání pevně v rukou a poslední zbytky nadějí vzal hostům gól Stránského, který deset minut před koncem překonal Hamerlíka trefou zpoza obránce – 4:1.

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): „Tyhle zápasy jsou náročné. Nabádali jsme hráče, aby k tomu přistoupili s pokorou a respektem, což se stalo, ale byla tam na našich hokejkách vidět nervozita. Výkon měl ale vzestupnou tendenci. Co jsme se snažili v průběhu změnit, se dařilo, a čtvrtý gól nás uklidnil. Tam ten úsek byl, jak jsme si to představovali. Ale průběh rozhodně nebyl jednoznačný a dneska jsme více než s výkonem spokojeni se třemi body. Olesz musel jít po druhé třetině na vyšetření, protože dostal ránu a objevila se mu krev v moči.“

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Samozřejmě, špatně jsme do utkání vstoupili. Stejně jako v Plzni jsme chybovali v prvním střídání a obdržet gól ve dvacáté sekundě je voda na mlýn soupeře a rána do hlavy pro nás. Přesto si myslím, že ve druhé třetině jsme hru vyrovnali a možná jsme byli o chloupek lepší. Ale projevila se větší taktická vyzrálost soupeře a jeho větší důraz v koncovce.“