31.7.2006

HC Moeller vyhrál v Šumperku i podruhé, porazil kazašského mistra

I ve svém druhém utkání nenašli hokejisté HC Moeller Pardubice přemožitele, když porazili kazašský celek Kazachmys Karaganda 4:1. Východočeši rázně nakročili za svým vítězstvím ve druhé třetině zápasu, kdy zvýšili tenký náskok z prvního dějství na třígólový. Skóre pečetil v poslední třetině obránce Tomáš Linhart.

přát., pondělí 31.7.2006, ČEZ Arena

Karaganda

4:1
1:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 10. Sýkora, 21. Cetkovský (Ondřej), 33. Tvrdík (J. Šeda, Sýkora), 48. Linhart (Ondřej) – 38. Koreškov (Jakovenko, Kasatkin). Rozhodčí: Smeták – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Růžička (30. Koutský) – M. Šeda, Linhart, J. Nakládal, Vágner, Čáslava, Lesák, Novotný, Koma – Mrázek, Cetkovský, Ondřej – Havíra, Rolinek, Andrašovský – Kolář, Starý, Koukal – Sýkora, Tvrdík, J. Šeda.
Karaganda: Byzov – Uškov, Ternavskij, Achmetov, Fadějev, Sidulov, Koreškov, Kramarenko, Chykalin – Ivancov, Šumakov, Jakovenko – Kasatkin, Filipov, Petrov – Jeremjejev, Gavrilin, Fetisov – Šilin, Kazarin, Tokarev – Sviridenko, Mjakiš, Solarev – Obuchov.

Zlepšený výkon oproti utkání s domácími Draky předvedli pardubičtí hokejisté ve svém druhém vystoupení proti karagandskému Kazachmysu. Východočeši předčili kazašského mistra, který v posledním přípravném utkání potrápil karlovarskou Energii, a zcela zaslouženě zvítězili.

První třetinu rozhodla rychlá akce Petra Sýkory, ve druhém dějství vyrážel Moeller do rychlých a nebezpečných brejků po předchozích akcích soupeře. V poslední třetině už Pardubice pohodlně kontrolovaly skóre.

Moeller může v utkání mrzet velké množství nevyužitých přesilových her, naopak Pardubice dokázaly ubránit i velký počet oslabení. Další zápas čeká na pardubické hokejisty tento čtvrtek, kdy od 17.00 hodin změří síly s prvoligovou Mladou Boleslaví.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Na druhý zápas to bylo výborné jak z naší, tak ze strany soupeře. A to jak co se týče taktiky, tak i nasazení. Ale pořád je to jen příprava, zkouška některých hráčů. Moc nám toho tento zápas neřekne.“