27.7.2006

HC Moeller vstoupil do přípravy vítězně. Porazil Šumperk 10:2

Hokejisté HC Moeller Pardubice zvítězili v úvodním zápase na soustředění v Šumperku nad tamním druholigovým soupeřem osmibrankovým rozdílem. V utkání hraném 4 × 20 minut se Moeller začal prosazovat až v jeho druhé polovině. Další zápas odehraje pardubický hokejový klub toto pondělí proti kazašskému mistrovi Kazachmys Karaganda.

přát., čtvrtek 27.7.2006

Šumperk

2:10
2:1, 0:1, 0:4, 0:4
Branky HC Moeller Pardubice: Havíra 2, Čaloun 2, Koukal 2, Starý, Hlinka, Sýkora, Blažek. Rozhodčí: Minář – Eremka, Novák. Diváci: 500. Průběh utkání: 2:0, 2:10.
Šumperk: Tihlář (60. Nimmerrichter) – Holík, Ondráček, Osina, Jurča, Hajas, Güttler – Kočara, Kučera, Martinka – Novosad, Ohnutek, Stejskal – Antonovič, Cabaník, Budina – Kulhaj, Šašek, Fischer – Pekr, Čížek. Trenér: Josef Zavadil.
Dynamo Pardubice: 1. tým: Svoboda (21. Koutský) – Havíř, Lesák, Snopek, Vágner, Čáslava, Koma – Mrázek, Starý, Hlinka – Havíra, Tvrdík, Andrašovský – J. Šeda, Cetkovský, Kolář.
2. tým: Koutský (31. Růžička) – M. Šeda, Čech, J. Nakládal, Novotný, Linhart – Sýkora, Rákos, Ondřej – Havíra, Blažek, Rolinek – Čaloun, Koukal, J. Šeda. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Vstup do zápasu se lépe povedl domácím hokejistům, kteří si hned zkraje zápasu vynutili faul Dušana Andrašovského. Šumperk se v čase 1:53 mohl radovat z cenného vedení, které o chvíli později zvýšil Novosad na dvoubrankové.

Pardubičtí ale s postupem času nabrali sílu, zvýšili tempo a hře dominovali. Necelou minutu před první sirénou se prosadil Jan Starý. Ve druhé části prvního „poločasu“ se prosadil novopečený kapitán Miroslav Hlinka a vyrovnal skóre na 2:2.

Ve druhé polovině čerstvý pardubický tým svého soupeře jednoznačně přehrával a nastřílel celkem deset branek do soupeřovy klece. Pardubičtí hokejisté se mohou v Šumperku cítit jako doma. Na led totiž napadlo dost perníčků i od fanoušků domácích Draků, kteří i vyvolávali parubický hokejový tým. V příjemném a přátelském prostředí vstup do série přípravných utkání na novou sezonu svěřencům Miloše Říhy a Pavla Rohlíka vyšel.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Co se týká první části, tak Šumperk měl štěstí a snažil se. Myslím si, že naše půlka nehrála špatně. Mám–li hodnotit naše hráče, tak pro nás je to první seznámení. Kluci hráli, co chtěli a nebyli jsme tak disciplinovaní. Měli jsme šance, ale gólman domácích chytal velice dobře. První půlku jsme už mohli rozhodnout. V té druhé jsme byli jasně lepší, Šumperk už neměl tolik síly a už tam bylo mnoho prostoru, přišly naše šance a my je proměňovali.“
Radek Kučera (Hokej Šumperk 2003, výkonný ředitel klubu a hráč): „Myslím, že to bylo dobré. Byli jsme čtvrtý den na ledě, myslím si, že to bylo úplně super. Splnilo to přesně to, co jsme od toho očekávali. V poslední třetině jsme se dost natrápili, ale v prvních dvou třetinách to bylo s Pardubicemi docela slušné.“