3.8.2006

HC Moeller v Šumperku neprohrál, porazil i Mladou Boleslav

Vítězstvím nad Mladou Boleslaví, která bude patřit k favoritům v následující prvoligové sezoně, končí pro pardubické hokejisty dvoutýdenní soustředění v podjesenickém Šumperku. Pardubice porazily středočeský celek zejména zásluhou skvěle sehrané druhé třetině, kterou vyhráli jednoznačně 3:0. Trenéru Milošovi Říhovi musela udělat radost i vysoká úspěšnost přesilových her, ve kterých vstřelil HC Moeller tři branky.

přát., čtvrtek 3.8.2006, ČEZ Arena

Mladá Boleslav

5:1
0:1, 3:0, 2:0
Branky a nahrávky: 22:27 J. Šeda (Havíř), 33:55 Čaloun (Hlinka, Havíř), 37:15 Snopek (J. Koma, Ondřej), 41:18 Koukal (J. Šeda, Andrašovský), 53:13 Havíř (Snopek, Andrašovský) – 17:43 Krupka (Koláček, Rozsíval). Rozhodčí: Smeták – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 10:12. Využití: 3:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Lašák – Vágner, Lesák, Snopek, J. Koma, Havíř, J. Nakládal, Čech, M. Šeda – Kolář, Blažek, Starý – Havíra, Hlinka, Ondřej – J. Šeda, Koukal, Andrašovský – Čaloun, Cetkovský, Mrázek. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Mladá Boleslav: Mařík – Výborný, Drábek, Všetečka, Jindra, Bauer, Majeský, Kolda – Gombár, Fadrný, Jeslínek – Rozsíval, Sýkora, Gengel – Beck, Kadeřábek, Kocák – Kadlec, Koláček, Krupka. Trenéři: Jan Neliba a Petr Haken.

S Jánem Lašákem v brance vstoupili Pardubičtí do svého posledního zápasu na soustředění v Šumperku. V pohledném utkání se nejvíce zaskvěl tvořivý obránce David Havíř, který vstřelil jednu branku a na další dvě přispěl přesnými přihrávkami.

První třetina se Moelleru moc nepovedla. Ambiciózní mladoboleslavský klub byl pro Pardubice místy velice vyrovnaným soupeřem. „Hosté“ se také ujali v 18. minutě vedení zásluhou Martina Krupky, který překonal Jána Lašáka.

Do druhého dějství vstoupil pardubický celek mnohem aktivněji a svou převahu dokázal gólově prokázat. Nejprve proměnil přesilovou hru v gólovou Jan Šeda, ve 34. minutě využil Jan Čaloun výhodu čtyři na tři a obrat dokonal obránce Snopek tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky.

Pardubice nepřipustily nic náhodě. V poslední třetině pohodlně kontrolovaly vývoj zápasu a dvěma brankami pečetily vítězství. Nejprve ve 42. minutě využil třetí početní výhodu Petr Koukal a o dvanáct minut později David Havíř uzavřel skóre na 5:1.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Začátek byl z naší strany trochu ospalý. Přijel soupeř, který v první lize bude patřit mezi favority, je to zkušený, velmi dobře poskládaný tým. Pak jsme ale začali hrát to, co jsme si řekli, kluci plnili příkazy a rozhodli jsme v přesilovkách, ačkoliv jsme je netrénovali. To je další pozitivum. V závěru jsme již byli jasně lepší.“
Jan Neliba (BK Mladá Boleslav): „Byl to dobrý zápas, na začátek sezony docela dobrý hokej. Pro nás je důležité hrát takové zápasy. Hledáme optimální složení, ve kterém bychom potom měli nastupovat. Tak uvidíme jak se to vykrystalizuje. Dnes rozhodly nejspíš přesilové hry, je to poučná porážka.“